Анатолій Гриценко у Тернополі: “Україна доходить до “червоної лінії” – за нею розвал або вихід на абсолютно новий рівень розвитку”

Анатолій Гриценко у Тернополі: “Україна доходить до “червоної лінії” – за нею розвал або вихід на абсолютно новий рівень розвитку”
Тернопіль з робочим візитом відвідав лідер політичної партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко. Він прочитав лекцію для місцевих студентів, зустрівся з депутатами-однопартійцями, яких нині в області 117. Також разом з головою обласного осередку “Громадянської позиції” Петром Ландяком відповідав на запитання місцевих журналістів.

011

“Вибухи в Калинівці – провали в організації оборони”

Першими Анатолій Гриценко прокоментував події в Калинівці Вінницької області, де напередодні вибухнули склади з боєприпасами.

– Я достеменно не знаю причину вибухів, але скидається на те, що все-таки це була ворожа диверсія, – сказав лідер “Громадянської позиції”. – За будь-яких умов зрозуміло, що Президент як верховнокомандувач не забезпечив захист таких вкрай важливих для охорони країни об’єктів. Коли знищується один військовий арсенал – можна вважати випадковістю. Коли впродовж року вже четвертий – це вже системні провали в організації їх захисту. Тим більше, знаємо, що СБУ мала інформацію про ймовірність диверсії і навіть проводила в цей же день контрдиверсійні дії. Як пояснити, що такий важливий об’єкт не включили до переліку пріоритетної оборони – мені незрозуміло.

Анатолій Гриценко звернувся до Президента, щоб скликати засідання Ради національної безпеки й оборони та вирішити два питання: про відповідальність тих, хто допустив знищення об’єкта, а друге – скласти системний план і забезпечити його виконання, щоб такого не було надалі.

– Президент дослухався лише частково, – повідомив Анатолій Гриценко. – Скликав не РНБО, чиє рішення зобов’язані виконувати всі силові та виконавчі структури, а воєнний кабінет. Він створений указом Президента в березні 2015 року, і його рішення ні для кого не є обов’язковим. А треба працювати оперативно і технологічно, щоб потім можна було чітко притягнути до відповідальності того, хто не виконав завдання у вказаний термін. Тому Президент поки що діє не ефективно.

144 реформи: де і для кого?

Окрім цього, Анатолій Гриценко прокоментував реформи, втілені Петром Порошенком.

– Кілька тижнів тому Президент повідомив, що успішно завершив 144 реформи, – зазначив він. – Хто з українців це відчув? Питання риторичне. Краще би зробив 2-3, але такі, щоб відчули люди. Їх немає.

Серед реформ лідер “Громадянської позиції” три вважає ключовими: судову, енергетичну та реформу силового блоку.

– Найперше має бути суд, який надійно захищає наші з вами права, свободи і власність. Зараз масово по всій країні, чого не було ніколи, навіть при бандитських режимах, відбувається рейдерське захоплення земель. Люди, які працюють на землі, витрачають кошти для найму охорони. Коли в нас був такий розбій? Держава цього не помічає. Не буде суду – не буде ніякої довіри до країни, не буде бізнесу, інвесторів, – акцентував Анатолій Гриценко.

– Друга реформа, яка потрібна – в сфері енергетики, – наголосив він. – З одного боку – енергозбереження, щоб ми витрачали на одиницю виробленої продукції значно менше енергії. А це – конкурентна ціна, менша залежність від того ж ворога в постачанні енергоносіїв. Це вичистить, врешті-решт, схеми завищених тарифів через національну комісію, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, де сидить “вовк” і “вовки”. Дмитро Вовк, який очолює цю комісію, був головним менеджером “Рошена”. Це було єдине місце роботи, де тоді цей 25-річний хлопчина раніше працював. З іншого боку, є два рішення РНБО, які зобов’язували спочатку уряд Яценюка, а потім – Гройсмана знайти інші джерела постачання вугілля, крім російського, і перевести наші потужності на ті види палива, які є в Україні. За три роки це вже можна було зробити кілька разів. Не зробили. Однак всі відповідальні далі на своїх посадах.

Не менш важлива, за словами Анатолія Гриценка, реформа силового блоку. Сьогодні, на думку лідера “Громадянської позиції”, силові структури не зорієнтовані на оборону країни від зовнішнього ворога.

– Коли хтось проводить акцію протесту – там все: і автозаки, і суперекіпіровка, і рамки. Це ознака поліцейської держави. Це політтехнологічний термін, коли держава захищає себе від своїх людей, – зазначив він.

Аби наслідки реформ відчули громадяни, потрібно планувати в конкретних термінах, які легко перевірити, підсумував Анатолій Гриценко:

– Коли цього немає, тоді нема про що звітувати, крім якихось ефемерних 1,5 відсотка зростання ВВП України, яких ніхто не відчуває. Уряд повинен повернутися обличчям до людей і говорити зрозумілою мовою. Ще два роки таких тенденцій, як нині, коли українці масово виїжджають за кордон, – і не буде з ким розвивати країну.

Чому досі не скасували недоторканність?

Анатолій Гриценко нагадав, що “Громадянська позиція” відстоює необхідні для розвитку країни зміни – нове виборче законодавство та скасування недоторканності.
– Фактично, ми вимагаємо у влади зробити те, що вона обіцяла, – сказав він. – Моя позиція щодо недоторканності не змінилася відтоді, як я вперше став депутатом у 2007 році. Недоторканність треба скасувати для всіх. Не тільки для депутатів, а найперше для Президента і суддів. Щодо нового виборчого закону – всі розуміють, що мажоритарна система, яку маємо нині, – це просто купівля. Потім ці депутати мігрують і торгуються. Обіцяли, що буде нова виборча система, пропорційна з відкритими списками – зробіть. Такі зміни не потребують значних коштів. “Лежачим поліцейським”, які їх блокують, є владна команда, бо всі розуміють наслідки на виборах. Я думаю, що люди зробили висновки і відчули вже життя по-новому.

Розвал або новий рівень розвитку

Відповідаючи на питання журналістів, Анатолій Гриценко зазначив, що сьогодні влада повинна шукати свіжі рішення подій на сході країни. Лідер “Громадянської позиції” брав участь у чотиристоронній зустрічі представників України, Росії, США і Євросоюзу щодо вирішення російсько-українського конфлікту. Він розповів, що напрацьовано пакет свіжих ідей, який передали главам держав, у тому числі Петру Порошенку.

– Треба усвідомлювати кінцеву мету, у моєму розумінні – це повернення України до тих меж, у яких вона була на початку 2014 року, – зазначив Анатолій Гриценко. – Це означає, що Мінські угоди не можуть бути основою для вирішення конфлікту. Фактично, за два роки жоден із їх пунктів не був виконаний. Це свідчить про те, що вони не діють. Слід шукати інші мирні рішення, і в їх пошуку ключовим є контроль над державним кордоном. Понад 400 кілометрів нині підконтрольні тільки Путіну. Як тільки ситуація зміниться, кілька тижнів – і війна закінчилась. Очевидно, що зробити це самостійно Україна не може, необхідно залучати міжнародні зусилля. Поки такого рішення немає, це може тривати дуже довго.

За словами Анатолія Гриценка, українці сьогодні мають усвідомлювати важливість свого вибору.

– Як держава ми доходимо до “червоної лінії”, – наголосив лідер “Громадянської позиції”. – З одного боку, за нею або розвал в різних сенсах цього слова, втрата права приймати ключові рішення, коли за нас їх робитимуть інші. Або – концентрація і вихід на абсолютно інший новий рівень розвитку. Ми виступаємо за другий варіант.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *