«Благословенне Тернопілля» вдруге зустріло гостей у столичному «Українському домі» (ФОТО)

«Благословенне Тернопілля» вдруге зустріло гостей у столичному «Українському домі» (ФОТО)

Мистецькі здобутки, історичні цінності, освітній потенціал, інвестиційна привабливість – на день один презентаційний майданчик в центрі Києва перетворився на платформу для співпраці та перспектив. Новий формат обговорень – бізнес-ланч, зібрав за круглим столом представників різних рівнів влади та бізнесу. А сам захід набув міжнародного значення, адже його відвідали понад півтора десятка послів.

«Більше 300 підприємств з понад 90-та країн світу сьогодні вже є інвесторами в економіку Тернопільської області. Сьогодні на заході присутні посли не лише представників недалекого зарубіжжя, Польщі, Угорщини, а й – В’єтнаму, Ірану, Індії, представники дипломатичних місій понад 30 країн. Це говорить про те, що вони для себе також відкривають нашу Тернопільщину», – наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

За його словами, саме якісний інвестиційний продукт та одностайність керівництва області змушує потенційних інвесторів зацікавитись регіоном в першу чергу. Адже інвестори, які вже працюють на Тернопіллі, дуже успішні.

Презентація області «Благословенне Тернопілля» у Києві зібрала багато друзів і видатних вихідців з нашого краю. Завітав на свято Тернопільщини в Києві й наш земляк, Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Він подякував керівництву області та міста Тернопіль за великий прорив в напрямі розвитку економіки та залучення інвестицій.

«Довіра до Тернопілля зростає як в Україні, так і в світі. Саме тому, сьогодні ми говоримо про більше 5 мільярдів гривень прямих інвестицій в економіку області, про понад 600 мільйонів гривень, вкладених в капітальний ремонт та будівництво доріг, про створення близько 8 тисяч нових робочих місць. Ми говоримо про великі бюджети, які бачимо в науці, в інноваціях, в інвестиціях. Водночас, перед нами лежить велика відповідальність – що сьогодні маємо зробити більше, ніж вчора», – акцентував Степан Кубів.

***

У рамках презентації області також відбувся бізнес-ланч, у якому взяли участь очільники області – голови обласної ради Віктор Овчарук, ОДА – Степан Барна,  представники різних секторів економіки, міністерств, підприємці, народні депутати. Йшлося про зміни  в країні та області, перспективи розвитку Тернопільщини, співпрацю та подальше покращення бізнес-клімату, нові можливості залучення інвестицій.

«Тернопільщина – древня земля багатої історії та неповторної природи. Це край, у якому дивовижно сплелися культурні традиції, етнічні особливості та самобутність Галичини, Волині та Поділля.  Славиться наш край гіпсовими і карстовими печерами,  каньйонами Придністров’я, унікальними ботанічними пам’ятками, горами та мінеральними водами, інтелектуальним потенціалом, винахідниками, науковцями, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Тернопільські аграрії давно уже вийшли за межі  України, поставляючи власну продукцію у різні країни світу. І серед них – депутати обласної ради Петро Гадз та Олег Крижовачук.  В області панує сприятливий клімат для міжнародної співпраці, створення спільних підприємств, наукових осередків. За рік, що минув від першої масштабної презентації нашого краю у Києві, Тернопільщина набралася сил і впевнено йде шляхом реформ. 40 об’єднаних територіальних громад уже переконалися у важливості та доцільності реформ децентралізації, успішно впроваджуються зміни у галузі освіти, відкриваються нові оснащені сучасним обладнанням спеціалізовані центри та відділення в медичних закладах області. Обласна рада, виконавча гілка влади поставили перед собою амбітні плани, і перші результати є позитивними. Звичайно, за кожним успіхом, кожною зміною стоять люди, фахівці своє справи – науковці та виробничники, аграрії та винахідники, освітяни та лікарі, державні службовці та працівники органів місцевого самоврядування, меценати та волонтери. Ті, хто щодня, крок за кроком, робить усе для розвою, процвітання свого краю та нашої держави».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *