«Бойкот окупантів»: як у Тернополі ігнорують російські товари

«Бойкот окупантів»: як у Тернополі ігнорують російські товари

ros

Відкладати товари російського виробництва на окремі полиці та маркувати під ними цінники триколором вирішила у Тернополі міська рада. Таку рекомендацію депутати прийняли, щоб мешканці міста могли одразу побачити цю продукцію й вирішували, чи варто їм підтримувати країну-агресора.

Тернополянка Катерина Новіцька зі своєю сім’єю російські товари не купує з часу окупації Криму. Ретельно обирає й мультики для дворічного сина. Створені у Росії автоматично потрапляють у «чорний список».

–  Як виявилося, ми й так особливо не купляли продукцію країни-терориста, за винятком всім відомих шоколадних батончиків і дитячого прального порошку. Та все ж у магазинах уважно переглядаємо штрих-коди на упаковках, якщо він починається на «46» – продукція російська. Також перевіряємо країну-виробника, бо інколи хвацькі підприємці прагнуть обманути покупців і код пишуть один, а от виробником вказана Росія. Оминаємо й російські торгові марки, які маскуються під закордонні. Добре, що в багатьох магазинах на цінниках почали вказувати, що той чи інший продукт виготовлений у Росії. Вважаю неприпустимим збагачувати казну країни, яка фінансує терористів, котрі потім убивають наших громадян. Зрештою, у торгових мережах сьогодні величезний вибір продукції, тож проблем із заміною російських товарів немає, – каже Катерина.

Поки що у тернопільських крамницях товари за виробниками не сортують, однак у деяких російські вже мають позначки на цінниках. В одному з центральних магазинів міста, розташованому на Театральному майдані, де під час революції відбувалися мітинги та віча, кажуть: наразі підготували маленькі прапорці, щоб маркувати продукцію північного сусіда.

– У наших покупців буде вибір – купувати чи бойкотувати ці товари, – зазначив завідуючий магазином Василь Тененський.

В іншій крамниці неподалік від тернопільського майдану запевняють, що після останніх подій в Україні російських товарів стараються у продаж не брати.

– Деяка продукція залишилася, то ми її стараємося розпродати, а нову не замовляємо, – каже завідуюча магазином Віра Фещак. – Наприклад, замість російської кави беремо львівську, яка і покупцям подобається. При бажанні можна замінити товар, хоча ті ж «Снікерси» виробляє лише Росія.

А от в більшості супермаркетів наразі ніяк не відреагували на рішення міської ради, як і власники невеличких крамниць у спальних районах міста. Між тим, у мерії обіцяють стежити за виконанням постанови. Перевіряти таблички й цінники у крамницях буде муніципальна міліція.

У Тернополі ж майже всі люди, з ким довелося спілкуватися, підтримують таку новацію. Продавці в магазинах розповідають, що покупці почали прискіпливо вивчати штрих-коди на товарах. І якщо бачать російське, кладуть на полицю.

Антоніна БРИК.

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *