«Бучацькі фанфари» дивували талантами: вже вп’яте на Тернопіллі відбувся фестиваль духової музики (ФОТО)

«Бучацькі фанфари» дивували талантами: вже вп’яте на Тернопіллі відбувся фестиваль духової музики (ФОТО)

Замість концертного залу – затишний сквер, замість сцени – літня естрада і сотні вдячних слухачів. Цієї неділі у Бучачі відбувся вже традиційний фестиваль духової музики. У ньому взяли участь 12 колективів не лише із Тернопілля, а й з Хмельницького та Івано-Франківська. «Бучацькі фанфари» дивували публіку як класикою, так і джазом. Серед учасників і глядачів –люди різного віку. Наймолодшому оркестранту 10 років, найстаршому – 78.

42

39Розпочалося свято на Майдані Волі, після чого оркестри пройшли маршовою ходою по вулиці Галицькій до міського скверу, де відбувалася основна частина дійства.

Під час фестивалю бучаччани могли почути виступи десяти духових оркестрів, а також побачити видовищне дефіле ансамблів барабанщиць Звенигородського сільського клубу та “Кралі-vi” Тернопільської школи №24. Відразу ж після повернення із зони АТО на свято приїхав військовий оркестр Тернопільської  44-ї окремої артилерійської бригади  під керівництвом Тараса Когута.

– Колись у кожній школі, установі, заводі чи фабриці був свій оркестр, – розповідає організатор фестивалю Йосиф Кошик. – Сьогодні таких колективів залишилося дуже мало. Але, тим не менше, вони збереглися, працюють, розвиваються і радо діляться своєю творчістю. Я вірю, що наш фестиваль буде розширюватися. Адже духова музика – універсальна. Вона зрозуміла і близька всім і не залишає байдужим нікого.

41

На сцені виступають як оркестр ветеранів, так і колектив школярів. Людей різного віку об’єднує її величність Музика. Цьогоріч вперше на сцені «Бучацьких фанфар» звучить джаз у виконанні оркестру “Проскурів СІТІ-БЕНД” Хмельницького музичного училища.

– Сьогодні ми виконували сучасний і класичний джаз, італійську музику та український джаз, – розповідає керівник колективу Леонід Олійник. – Такі фестивалі дуже потрібні для розвитку музикантів, колективів, для міста. Тут панує творча атмосфера – хочеться дихати, грати, дивувати публіку. У Європі такі заходи часто відбуваються – це чудова практика, яку варто впроваджувати в Україні.

Окрім гучних оплесків учасники фестивалю отримали подяки і нагороди за високий професіоналізм, виконавську майстерність та внесок у справу розвитку духового музичного мистецтва України.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *