Чортківські аграрії допомагають героям

Чортківські аграрії допомагають героям

DSC_1136

Щоб заохотити чоловіків до війська платять гроші

 

На Тернопільщині четверта хвиля мобілізації виконана всього наполовину. Тож, аби заохотити чоловіків іти до війська, фермери Чортківщини зголосилися платити мобілізованим гроші. Кожному обіцяють по три тисячі гривень одноразової допомоги за мужнє рішення йти захищати Україну.

DSC_1162– Наші аграрії ще з початку АТО підтримують родини мобілізованих та передають допомогу на Схід, – розповідає начальник управління агропромислового комплексу райдержадміністрації  Іван Заболотний – Загалом вони допомогли фронту приблизно на три мільйони гривень. Купували бронежилети, спальні мішки, каримати, термобілизну та передали продукти харчування. Також з району у зону АТО передали 8 одиниць техніки.

Аби чоловіки не ховалися від служби у війську, місцеві фермери вирішили їх заохотити гривнею. Кожному, кого забирають до війська, фермери вирішили виплачувати одноразову допомогу розміром три тисячі гривень. Більше півсотні хліборобів у такий спосіб підтримують мобілізацію.

У селі Косів живе більше тисячі людей. Коли Президент оголосив четверту хвилю мобілізації, до сільради привезли понад півсотні повісток. Та на сьогодні, каже сільський голова, вручити вдалося лише десяту частину. Багато чоловіків на роботі за кордоном чи в Києві, але ті, хто вдома, повістки беруть. Для них важлива будь-яка допомога, адже переживають за свої сім’ї у такий непростий час.

Чоловік Світлани Бідочко на разі єдиний житель Косова, який воює на Сході. Вже майже рік як батько двох дітей захищає державу в АТО. Увесь цей час жінка дає лад господарству сама. Діти, Ромчик і Настя, з нетерпінням чекають на тата. Коли чоловіка забрали на війну, синочку було лише чотири місяці. Петрові зателефонували і покликали у військкомат. 23 березня він вирушив на навчання, а далі – на Схід.

– Він довозить боєприпаси на передову, – розповідає дружина Світлана Бідочко. – Був і в Дебальцеве, і в Мелітополі, і в Сніжному. Відколи чоловік поїхав, допомагали нам і фермери, і районна рада, і школа, і лісники дровами.

Зізнається, що допомога від небайдужих дуже потрібна. Адже родини лишаються без годувальника, тож без підтримки ніяк.

Повернення татуся додому – найбільше щастя для Насті. Вона навіть в садочок не ходить – не може натішитися присутністю найріднішої людини. За час відпустки Петро допомагає дружині по господарству. Ось і цього разу поїхав  у ліс за дровами, тож вдома ми його не застали.

– Наша допомога націлена на конкретних людей, які йдуть з кожного села, -розповідає власник аграрного підприємства ПП «Агро-Спектр», секретар ради аграрних підприємств Чортківського району Марія Горбаль. – Господар, який обробляє землю у їхньому селі, допомагає родинам чоловіків, які захищають Україну. Вони щодня ризикують своїм життям і роблять все для того, щоб ми могли спокійно орати та засівати поля. Ми вирішили надавати кожному мобілізованому чи його родині матеріальну допомогу три тисячі гривень.

Також хлібороби організували касу взаємодопомоги армії. 57 господарів заплатили по 2 гривні за кожен гектар землі, яку вони обробляють. Ці гроші витрачатимуть на оперативні потреби бійців, допомогу пораненим.

DSC_1131– Ми розуміємо, що допомагати треба. Сьогодні сидячи в теплій хаті, ми є диванною сотнею, – додає Марія Горбаль. –  Є багато людей, які відважилися захищати Україну на полі бою. Вони щодня ризикують своїм життям. Один хлопець прийшов з АТО і хтось із знайомих запитує його, чи страшно там? А він каже: ви скільки разів на день молитеся? У відповідь чує: раз. А я сотні раз, аби мене не вбили, – сказав воїн. Наші бійці забезпечують мирне небо над Чортковом, щоб ми могли спокійно жити, спати, покидатися кожного ранку. Тож ми вирішили нести відповідальність за кожну родину, яка послала свого сина, брата, чоловіка, батька захищати цілісність нашої держави.

Чортківські аграрії звернулися до промислових підприємств і приватних підприємців із закликом  долучитися до цієї ініціативи і також допомагати родинам героїв.

– Коли неоголошена війна стукає повістками у наші двері, одні підуть добровольцями, інші підуть за повісткою, хтось буде хворий, ще хтось  втече за кордон, – додає пані Марія. – Це справа кожної людини перед лицем тієї війни, яка «Градами» поливає мирні домівки. Це вибір кожного серця. Війна – це велике випробування не лише в житті кожної людини, а й в житті цілої нації.

Також на Чортківщині підтримують  родину загиблого Дениса Громового із села Росохач. У чоловіка залишилася дружина і двоє дітей. Для родини придбали двокімнатну квартиру в Чорткові, а зараз аграрії за власні кошти роблять у ній ремонт і планують придбати все необхідне – від посуду до пральної машини, щоб сім’я могла переїхати туди. Вже зібрали для цього понад 100 тисяч гривень.

Якщо план мобілізації в Чортківському районі військкомат виконає, то фермери виплатять більше трьохсот тисяч гривень. До війська, згідно плану військомату, заберуть сто двадцять місцевих жителів. А от повісток у районі виписали шість тисяч.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *