Чи шкідливо ковтати жуйку?

Чи шкідливо ковтати жуйку?

Ми добре знаємо, що шкідливо для нашого здоров’я: алкоголь, тютюн, жирна їжа, надмірні навантаження… Але поряд з цими, глобальними ворогами нашого організму, з нами по життю йдуть і інші, менш злобні «шкідливості», такі як «шкідливо ковтати жуйку, спати на м’якому, читати в туалеті». Багато які з них, до речі, абсолютна вигадка. Скажіть, а це не шкідливо?

  1. Їсти піджарки з пательні і підгорілі хлібні тости?

Шкідливо, тому що вони містять обвуглені білки, які є канцерогенами. Крім того, в таких продуктах багато жиру і солі.

  1. Ковтати жувальну гумку?

Ні, не шкідливо. Вона створена з абсолютно нейтральних матеріалів, нічого не склеює і ніде не застряє, не чинить на здоров’я ніякого впливу.

  1. Спати на м’якій перині?

Серед лікарів-неврологів існують дві різні точки зору. Одні вважають, що треба неодмінно лежати тільки на жорсткому і тоді не буде турбувати біль у спині. Інші ж стверджують, що уві сні хребет повинен зберігати всі свої хвилеподібні фізіологічні вигини, щоб повністю розслабитися і не відчувати зайвого напруження, і рекомендують спати на м’яких і пружних матрацах.

  1. Читати в туалеті книги? Чи не буде від цього геморою?

Якщо просто сидіти, читати і не тужитися, то геморою не буде. Але зате від незручної пози сильно затікають ноги.

  1. Засинати на лівому боці?

На роботу серця наше положення в ліжку не впливає. Але дитина, що звикла з ранніх років завжди спати на одному і тому ж боці, ризикує отримати викривлення хребта. Вчені рекомендують всім нам за ніч кілька разів перевернутися з боку на бік, щоб обидві легені дихали однаково вільно – тоді й обидві півкулі головного мозку отримають рівну кількість кисню.

  1. Обходитися без супів? Чи не буде виразкової хвороби?

Ні, не шкідливо. Суп як першу страву всього лише данина історичним традиціям. Багаті починали обід з міцного м’ясного бульйону, тому що він викликає бурхливу секрецію шлункового соку, підвищує апетит і в підсумку можна з’їсти більше за все і різного. Бідні охоче тамували голод недорогим варивом з кісткового бульйону або криничної води на пісному маслі укупі з дешевими крупами, капустою, картоплею і цибулею. Для здоров’я не грає ніякої ролі, рідка їжа або тверда – організму важливо щоденно отримувати гарячу, термічно оброблену їжу. У теплому вигляді вона повноцінно засвоюється і всі поживні речовини з неї швидко потрапляють у кров.

  1. Все їсти без хліба?

Нас привчили їсти з хлібом для економії основного продукту: уявіть собі, скільки треба ковбаси, щоб нею насититися, якщо не класти її на бутерброд. Крім того, хліб покликаний приховати велику кількість жиру в продукті: спробуйте з’їсти шматочок сала без житнього окрайця – не вийде. А з ним – будь ласка. Добре підібрані сорти хліба підкреслюють смакові достоїнства основного продукту. Цільнозерновий хліб містить масу потрібних нам речовин – і клітковину, і вітаміни. Він гарний як самостійна страва. Але від того, щоб їсти ковбасу, сир, ікру чорну і баклажанну без хліба, ніякої шкоди здоров’ю не буде.

  1. Сидіти на землі або на кам’яних сходах в прохолодну погоду?

Дуже шкідливо! Від холоду порушується кровообіг у нирках і активізуються бактерії, що постійно мешкають у ниркових протоках. У результаті можна захворіти пієлонефритом  або підхопити цистит. Особливо чутливі до холоду знизу жінки.

  1. Дивитися телевізор у темряві?

Від різкого контрасту між яскравим зображенням на екрані і темрявою в кімнаті очі сильно втомлюються, сльозяться і іноді навіть болять. Освітлення в кімнаті повинно бути такої ж інтенсивності, як і екранна картинка.

  1. Спати з відчиненим вікном у будь-яку погоду?

Повітря в спальні повинне бути чистим і насиченим киснем. З цієї точки зору, спати при відчиненому вікні корисно. Скинути уві сні ковдру і застудитися не дозволить інстинкт самозбереження. Але у на ранок болить горло, тому що при інтенсивному нічному диханні потік свіжого повітря переохолоджує дихальні шляхи. У такому випадку треба не “привчати себе до холоду”, а добре провітрювати кімнату перед сном.

  1. Ніколи не пити молока?

Всі молочне необхідне для дітей і підлітків до 18 років. Причому для них особливо добре купувати незбиране молоко, так як молочні жири потрібні для формування оболонок нервових клітин і виробництва гормонів. Після 20 років включати у свій раціон молочні продукти зовсім не обов’язково. Кальцій можна отримувати і з інших джерел. Багато хто погано переносять наявність у молоці молочного цукру – лактози. У такому випадку спробуйте «довгограюче» молоко, яке піддається термічній обробці: воно добре зберігається і не прокисає якраз через знижений вмісту лактози. Відсутня лактоза і у всіх кисломолочних продуктах.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *