Чи витримає українська економіка чергове підвищення мінімалки? Коментар економіста ТНЕУ

Чи витримає українська економіка чергове підвищення мінімалки? Коментар економіста ТНЕУ

У проекті держбюджету-2018 заплановано чергове підвищення мінімальної зарплати. Її рівень має скласти понад 3700 гривень. Однак у МВФ таке рішення українського уряду не підтримують. У Фонді вважають: це може призвести до того, що економіка «відкотиться на три роки». За словами першого заступника голови МВФ Девіда Ліптона, зростання зарплати у державному секторі і деяких частинах приватного сектора було дуже високим, порівняно з інфляцією. Якщо така ситуація зберігатиметься, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності.

0070– Чи витримає приватний бізнес, зокрема, малий і середній, чергове підвищення мінімалки? Адже збільшиться й податкове навантаження. І чи існує ризик того, що деякі підприємці змушені будуть закрити свою справу? – запитує «Наш ДЕНЬ» у Світлани Анатоліївни ПРОХОРОВСЬКОЇ, кандидата економічних наук, доцента кафедри управління персоналом і регіональної економіки факультету економіки та управління ТНЕУ.

– Підвищення мінімальної зарплати матиме негативний вплив на малий та середній бізнес, оскільки постраждають ті працівники, які мають високу «білу» зарплату. Вони можуть бути переведені на половину окладу, фактично, працюючи повний робочий день, а решту їм виплачуватимуть у «конвертах». «Білі» зарплати, ймовірно, будуть знижуватися, щоб компенсувати зростання податкових відрахувань. І також буде скорочуватися кількість офіційно працевлаштованих людей.

– Чи готова українська економіка до підвищення мінімальної платні? І як на це можуть відреагувати ціни на продукти, послуги, у тому числі – на комуналку?

– Вітчизняна економіка за останні понад 20 років, фактично, ніколи і не була готова до зростання як мінімальної зарплати, так і інших соціальних стандартів. Щоб підприємства підвищили «білу» зарплату, їм треба буде збільшити товарообіг та додаткову вартість, що однозначно потягне за собою зростання цін на товари.

– Наскільки реальні прогнози, озвучені першим заступником голови МВФ Девідом Ліптоном?

– Це лише прогнози. Україна повинна осмислено підходити до впровадження реформ, запропонованих МВФ, зважаючи на всі плюси та мінуси.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *