Стрічка новин

Єдиний внесок для підприємця без найманих працівників

Якщо річний дохід буде меншим 3 мільйонів гривень (250 тис. грн. щомісяця), то з суми перевищення стягуватиметься 10 відсотків

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) є, зокрема, фізичні особи підприємці – платники єдиного податку.

ЄВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відсотків до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування ЄВ (частина п’ята ст. 8 Закону №2464). Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464, ЄВ для фізичних осіб підприємців – платників єдиного податку нараховується – на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, фізичні особи підприємці – платники єдиного податку без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок у розмірі 22 відсотків на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.

У 2018 році максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – 55845,00 гривень, а розміру мінімального страхового внеску – 819,06 гривень.

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->