Стрічка новин

Голова ОДА Степан Барна: «Тернопілля має стати істинним центром історичного надбання Патріарха Йосифа Сліпого»

Голова ОДА Степан Барна: «Тернопілля має стати істинним центром історичного надбання Патріарха Йосифа Сліпого»

Цього року Тернопільщина, як і вся Україна, згідно з Постановою Верховної Ради відзначає 125 років від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, Глави Української греко-католицької церкви у 1944-1984 роках. З нагоди цієї пам’ятної дати у тернопільському палаці культури «Березіль» відбулася урочиста академія, участь у якій взяв голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

2

Очільник області відзначив, що Патріарх Йосиф Сліпий – унікальна історична постать, символ нескореності української церкви та українського народу.

«Після 18 років концентраційних таборів Мордовії та Сибіру, уродженець села Заздрість Теребовлянського району Йосиф Сліпий продемонстрував свою здатність об’єднати багато поколінь українців за кордоном довкола незалежної України і Української греко-католицької церкви. Саме тому ми маємо зробити все для того, щоб про Йосифа Сліпого знали в кожній школі Тернопільщини, щоб духовний центр-музей у Заздрості був місцем українського та всесвітнього паломництва. Тернопілля має стати істинним центром історичного надбання Йосифа Сліпого», – наголосив Степан Барна.

5

Урочиста академія – найбільший мистецький захід, запланований на цей рік у Тернополі. На урочистостях також виступила Заслужена академічна капела України «Трембіта».

«Ця капела – один із найстаріших хорових колективів України, вона – майже ровесниця Йосифа Сліпого. До урочистої академії «Трембіта» підготувала оригінальну концертну програму. Окрім іншого, до неї увійшли твори сучасних українських композиторів, які пишуть на духовну тематику. На вечорі також прозвучав дебютний твір «Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого», написаний спеціально до цієї дати. Ми дуже вдячні співорганізаторам академії – Тернопільській облдержадміністрації, Тернопільській міській раді та Тернопільському краєзнавчому музею, які доклали чимало зусиль, щоб громадськість краю могла гідно вшанувати світлу пам’ять Патріарха Йосифа Сліпого», – зазначив отець-доктор, синкел з питань стратегії розвитку Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Віталій Козак.

6

4

3

Loading...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->