Стрічка новин

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Створення госпітальних округів – це можливість надавати якісні медичні послуги та зберегти високопрофесійні кадри»

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Створення госпітальних округів –  це можливість надавати якісні медичні послуги  та зберегти високопрофесійні кадри»

Голова обласної ради перебував з робочою поїздкою у Чорткові. З керівництвом району Віктор Овчарук ознайомився з можливостями та перспективами створення і розвитку південного госпітального округу, центр якого планують зосередити на базі Чортківської районної лікарні.

11

«У мене чітка і принципова позиція – створення окружних лікарень є кроком, який повинен зробити медицину на місцях якіснішою та професійнішою. У селах та містечках є чимало лікарень. Чи ризикне хтось із мешканців потрапити до лікаря, який робить лише кілька операцій на рік чи приймає лише кілька пологів? Переконаний, питання риторичне. Кожен хоче потрапити до лікаря, який має щоденну практику, – наголосив Віктор Овчарук. – Створення госпітальних округів – це можливість надавати якісні медичні послуги та виплекати високопрофесійні кадри. У медичному закладі, де обслуговуватимуть тисячі пацієнтів із кількох районів, збережуться та виростуть справжні фахівці зі значним досвідом».

Під час обговорення йшлося і про перспективи створення перинатального центру другого рівня на базі Чортківського районного пологового будинку, де працювали б фахівці з районів, які входять до госпітального округу. Умови, включаючи обладнання, є цілком задовільними – пологовий будинок розрахований на те, щоб приймати до півтори тисячі пологів на рік.

Під час зустрічі з головним лікарем центральної районної лікарні Романом Чортківським Віктор Овчарук обговорив ідею передачі приміщення Чортківського шкірвендиспансеру для потреб Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Натомість, в одному з корпусів районної лікарні відкриють відділення цього профілю, де й працевлаштують працівників диспансеру.

У планах – створення хоспісу у Чорткові. Дискусія з цього приводу ще не завершена, наголосив голова обласної ради. Адже є багато ідей та задумів.

«Лікарня має стати ефективним закладом охорони здоров’я, де висококваліфіковані медичні працівники надаватимуть послуги високої якості, незалежно від місця розташування – чи в обласному центрі, чи у госпітальному окрузі, – додав Віктор Овчарук. – Ці заклади повинні бути добре оснащені, у тому числі – діагностичною апаратурою, та працювати так, щоб нею могли скористатися всі, кому це необхідно. Ми прагнемо, щоб висококваліфіковані лікарі, медсестри та інші фахівці надавали всю необхідну допомогу тернополянам саме у нашій області. У цьому суть реформи. За таким принципом організації медичної допомоги йшли такі розвинуті держави, як Канада, Чехія, Словаччина, Фінляндія».

Loading...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->