Стрічка новин

Гостей і жителів краю у неділю запрошують на ювілейний фестиваль народних ремесел «Тернопільські обереги»

Гостей і жителів краю у неділю запрошують на ювілейний фестиваль народних ремесел «Тернопільські обереги»

Справжньою мистецькою галереєю стане тернопільський парк імені Тараса Шевченка у неділю, 18 червня. Адже регіональний фестиваль народних ремесел, фольклору та хореографії “Тернопільські обереги”, що відбудеться тут, – ювілейний. Йому виповнюється 40 літ. Програма заходу зосередиться на трьох мистецьких майданчиках. З 14.00 години кращі музичні колективи області виступатимуть на Набережній Тернопільського ставу.

Дитяча локація “Свято дитинства” діятиме на острівку “Чайка” з 15.00 години. Маленькі тернополяни подивляться казку “Пригоди курчати Ціха” драматичної студії “Овації” Тернопільського районного будинку культури, хореографічну виставу “Пригоди дівчинки-веснянки” ансамблю танцю “Калиновий цвіт” Острівської музичної школи Тернопільського району, обряд “Ой зав’ю вітки та на всі святки” зразкового аматорського театру “Дивосвіт” Козівського районного будинку культури.

Проводитимуться дитячі конкурси, ігри, забави.

Відкриття фестивалю та головне мистецьке дійство розпочнеться о 15.00 годині на літній естраді парку імені Тараса Шевченка. Шанувальників народної творчості вітатимуть відомі аматорські колективи міст, селищ, сіл, об’єднаних територіальних громад області.

Родзинкою фестивалю стане показ колекції національних костюмів Буковини та концерт гостей фестивалю – гурту “Рвані міхи” з м. Київ, зразкового ансамблю народного танцю “Веселка” та народного фольклорного ансамблю “Джерело” з м. Новий Розділ Львівської області, народного аматорського ансамблю танцю “Тайстра” з Івано-Франківщини, фольклорного колективу “Намисто” Дубровицького районного будинку культури Рівненської області та зразкового гурту “Родовід” з Хмельниччини.

З 12.00 години на алеях парку працюватиме містечко майстрів. Свої вироби демонструватимуть понад 100 майстрів народних художніх промислів Тернопільщини та інших областей України. Окремі з них проведуть майстер-класи і познайомлять з секретами ремесла.

Тернопільщина – колиска ремесел, джерело невмирущої слави відомих митців, художників, майстрів, виконавців самобутніх звичаїв та обрядів, автентичних пісень і танців. Збережена культурна спадщина слугує оберегом народу, рятує від загибелі і забуття. З 1977 року бере початок обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії “Тернопільські обереги”, яке ревно оберігає, відновлює та пропагує етнічні скарби нашого регіону, залучає до проведення дітей, підлітків і молодь, знайомить з техніками художнього малярства, вишивки, бісероплетіння, ковальства, писанкарства, кераміки, художньої аплікації, плетіння з рослинних матеріалів тощо.

Loading...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->