Ловися, рибко, і в спеку!

Ловися, рибко, і в спеку!

Риболовля – справа цікава. Вона приваблює всіх: і діти, й дорослі, й літні люди полюбляють сидіти з вудочкою біля водойми.

Враховуючи фізіологію риб, у спекотні дні краще так планувати риболовлю, щоб застати схід сонця та вечірні години. Саме в цей час температурний режим води найбільш сприятливий для насичення киснем, тож і риба буде активнішою. До того ж, міграція мікроорганізмів, якими вона харчується, також посилюються вночі та вранці.Однак для того, щоб повернутися додому зі здобиччю, слід враховувати низку факторів. Відомо, що на клювання риби впливає пора року, час доби, погода, снасть і навіть досвід рибалки. Сьогодні – про те, як ловити рибу в спекотний день.

Існує думка, що в розпал літа, коли температура сягає позначки у 30 градусів (а іноді й вище), йти на роболовлю – марна справа. Тож багато хто «відсиджується» вдома, мовляв, у таку спеку робити на водоймі нічого. А ті сміливці, які все ж вирішили спробувати удачу з вудкою, допускають низку помилок і повертаються додому з порожнім садком.

Виявляється, у спеку ловити рибу можна й потрібно, але слід враховувати деякі особливості, щоб хоч якось збільшити шанси на вдалу риболовлю.

Наприклад, улітку, коли температура вище 20-25 градусів і тепло встановилося надовго, бурхливо розвивається водна рослинність і мікроскопічні водорості. Відповідно, значно зменшується вміст кисню у воді. Тому ловити вдень рибу на глибині справді недоцільно – її там не буде.

Щоб риболовля у спеку було успішною, потрібно шукати тінисті місця під кронами дерев або навислими кущами. Можна спробувати удачу біля виходів із вирів: туди потрапляє швидкий струмінь води, тому ці ділянки насичені киснем і активність риби в них – вища.

У спеку складно спіймати щуку, коропа, а лина – практично неможливо. Та якщо «переключитися» на інші види, наприклад, плотву, краснопірку, карася або підлящика, то можна отримати не лише задоволення від риболовлі, а й пристойний улов. Отож, влітку урізноманітнюйте видовий перелік риби, на яку вирушаєте «полювати».

А ще пам’ятайте: у спекотну погоду риба тримається ближче до поверхні. Іноді навіть вдається побачити тіні великих екземплярів. Тому влітку доцільно виловлювати рибу з верхніх шарів води. Якщо вдалося знайти місце, де швидка течія, а поруч – зворотній або більш спокійний потік, неодмінно випробовуйте там рибальське щастя. Швидкий струмінь насичує воду киснем, а спокійна ділянка – чудове місце для «відпочинку» риби.

Також у літню задуху важливо зберегти насадку і наживку в належному стані. Адже на зіпсований черв’як або опариш рибу не зловити.

Щоб сам рибалка почувався добре й міг помітити навіть мляве клювання, потрібно подбати про захист. Обов’язково запасіться питною водою. Навіть якщо сидите з тіні, кепка або капелюх зайвими не будуть.

Враховуючи фізіологію риб, у спекотні дні краще так планувати риболовлю, щоб застати схід сонця та вечірні години. Саме в цей час температурний режим води найбільш сприятливий для насичення киснем, тож і риба буде активнішою. До того ж, міграція мікроорганізмів, якими вона харчується, також посилюються вночі та вранці.

Наостанок ще раз зазначу, що рибалити в спеку можна, головне –враховувати особливості риб і всього підводного світу.

 

Місця для риболовлі у спекотну пору:

в тіні дерев і кущів;

на бистрині;

біля поверхні води;

у місці зіткнення потоків;

вранці, ввечері, вночі – на будь-якій глибині;

на річках, де сильна течія і достатня насиченість киснем, – на будь-якій глибині

Автор

Андрій Брик

фотохудожник




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *