Медична реформа таки стартує на Тернопільщині з наступного року: лікарі зароблятимуть від 8,5 до 20 тисяч гривень

Медична реформа таки стартує на Тернопільщині з наступного року: лікарі зароблятимуть від 8,5 до 20 тисяч гривень

Електронний реєстр пацієнтів, договір з сімейним лікарем і високі зарплати для медиків – реформатори вкотре обіцяють, що система охорони здоров’я таки стане ефективнішою і гроші тепер виділятимуть саме на людей, а не ліжкомісця. Отож із нового року слоган «жити по-новому» мав би стати реальністю для медичної галузі. Щоправда, зміниться не лише форма фінансування, а й відносини з лікарями. Якщо пацієнт укладе договір із сімейним лікарем, то наполовину ділитиме з ним відповідальність за стан свого здоров’я. І коли пропустить плановий профілактичний огляд, то у разі недуги оплачуватиме лікування самотужки.

З початку 2018 року відбуватиметься подвійне фінансування медичної галузі: за рахунок медичної субвенції та Національної служби здоров’я. У той же час діюча система охорони здоров’я не припинятиме своєї роботи. Реформування галузі та перепрофілювання лікувальних закладів здійснюватимуться паралельно.

– Тернопільська область чи не перша в Україні, у якій  практично вже сформована електронна база пацієнтів, – зазначає заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик. –  Орієнтовно до 4 грудня її планують повністю завершити і тоді побачать реальну картину кількості населення у зоні обслуговування того чи іншого округу.

Для Тернопільської області з державного бюджету передбачено 178 мільйонів гривень на розвиток  первинної ланки медичної допомоги. Їх витратять на закупівлю нових машин, обладнання, амбулаторії

Серед плюсів впровадження медичної реформи – забезпечення кожного сімейного лікаря комп’ютером та доступом до інтернету. А також зростання заробітної плати — медики отримуватимуть від 8500 до 20 000 грн.

– Сімейний лікар отримуватиме за одного пацієнта на рік від від 274 грн до 374 грн, – розповідає начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук. — Найбільшу компенсацію отримуватимуть лікарі, які будуть укладати договір з людьми пенсійного віку та пацієнтами з хронічними захворюваннями, адже на таких пацієнтів буде найбільше навантаження.  Менш оплачувані будуть діти та молоді люди 15-35 років. До речі, зарплата лікарів, які будуть оформлені підприємцями, буде більша, і стартуватиме від 12 тисяч гривень.

На сайті управління охорони здоров’я функціонує електронна система, в якій пацієнт може ознайомитися з усіма сімейними лікарями, зокрема, у Тернопільській області. Кожен має право обрати собі будь-якого лікаря. Зробити це потрібно до 1 вересня 2018 року. У свою чергу, медичний фахівець може укласти угоди близько з 2-ма тисячами пацієнтів. Коли буде укладений договір, дані пацієнта перенесуть у так званий «зелений» реєстр. Натомість до «червоного», що наразі створюється, реєструють мешканців зони обслуговування округу чи окремого сімейного лікаря.

Розмір оплати за певний вид медичних послуг та забезпечення лікарськими засобами затвердить Кабмін. Діятиме єдиний тариф, розроблений для всієї України. Страхові гарантії щодо оплати медичних послуг бере на себе держава.

Посадовці обіцяють: закривати районні лікарні ніхто не буде. Насамперед аналізватимуть ситуацію у галузі завдяки створенню електронного реєстру пацієнтів. Також про кількість і межі госпітальних округів говорити зарано, адже зараз найважливіше – реформа первинної ланки.

– Наразі триває процес створення семи Госпітальних рад, – розповідає голова облсної ради Віктор Овчарук. – До них увійдуть професійні медичні фахівці, які визначатимуть потреби того чи іншого госпітального округу в наданні медичної послуги, а також стратегічний напрямок свого округу, зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук. У той же час на теренах області створюватиметься й Центр громадського здоров’я, що працюватиме виключно з метою профілактики захворювань. Загалом впровадження реформи дасть можливість не лише покращити якість надання лікарських послуг пацієнтам, а й зупинити міграцію кваліфікованих медичних фахівців за кордон.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *