Мобільне озеленення прикрашає Тернопіль

Мобільне озеленення прикрашає Тернопіль

Про це кореспондент «Нашого ДНЯ» розмовляє із завідувачем відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства міської ради Олегом Соколовським.

. Придбання туї у «Зеленому господарстві» обійдеться значно дешевше – від 150 до 300 гривень. Тому треба задуматися, чи вартує шкіра вичинкиПопри існуючі проблеми, Тернопіль по праву може пишатися своєю неповторністю та красою. Особливого шарму йому додають різноманітні елементи озеленення, які сьогодні широко впроваджуються з ініціативи професіоналів-екологів.

– Ми хочемо, щоб наше місто було дійсно європейським, – наголошує Олег Іванович. – Тому постійно вишукуємо та впроважжуємо нові стилі і форми озеленення.

– Пане Олеже, приємно констатувати, що Тернопіль поволі починає відроджувати славу одного з найзеленіших та найквітучіших міст України.

– Це справді так. Адже щороку ми впроваджуємо щось нове і цікаве. Скажімо, цьогоріч з’явилося власне ноу-хау – мобільне озеленення. Аналізуючи досвід інших європейських міст, зрозуміли, що при плануванні зелених насаджень потрібно враховувати специфіку даної території, а вона скрізь різна.

– Що маєте на увазі?

– Візьмімо для прикладу центральну вулицю Валову. Свого часу ми впроваджували тут метод вертикалього озеленення, тобто чіпляли вазони на балкони мешканців. Було красиво, але цей метод не прижився з тієї причини, що  догляд за рослинами виявився проблематичним. Люди не допускали наших працівників до своїх осель та й самі не слідкували за вазонами. У результаті вони набували досить непривабливого вигляду і лише псували обличчя міста. Таких випадків було чимало, тому нам довелося шукати іншу концепцію так званого урбаністичного озеленення  вулиць. Так з’явилося мобільне озеленення.

– До речі, виглядає дуже гарно.

– Воно не лише має привабливий вигляд, а й дає можливість експериментувати. Мобільним це озеленення називається не тому, що його на зиму забирають, а через те, що кілька разів на місяць можна змінювати композицію. Спершу це були просто туї, потім їх поєднали з квітковими композиціями. До слова, над втіленням ідеї мобільного озеленення працювали фахівці «Зеленого господарства». Результат їхньої праці бачимо на вулиці Валовій та вздовж шляхопроводу біля політехнічного університету.

. Мобільним це озеленення називається не тому, що його на зиму забирають, а через те, що кілька разів на місяць можна змінювати композицію– У чому перевага мобільного озеленення?

– Впроваджуючи мобільне озеленення, ми, насамперед, турбувалися про те, аби тернополяни отримували відповідне естетичне задоволення. Не менш важливим є поліпшення екологічної ситуації, адже туї виділяють багато фітонцидів, знезаражуючи навколишнє середовище. І, нарешті, родинний фактор.

– З цього місця, будь ласка, детальніше.

– Оскільки  через велику кількість проблем, пов’язаних з благоустроєм, у міському бюджеті на озеленення виділяють дуже мало коштів, ми могли б залучити до цієї справи самих мешканців, які, таким чином, вписали б своє ім’я в історію міста. Для прикладу, у когось з ваших рідних день народження чи інша знаменна дата. Ви купуєте тую, замовляєте табличку з відповідним написом, а ми встановлюємо її на вказаній вами вулиці.

– А де гарантія, що цю пам’ятку не поцуплять? Адже, наскільки мені відомо, вже «виросли ноги» у шести вазонів.

-Таких, не обтяжених сумлінням, людей ми називаємо екозлодіями. Сьогодні у місцях зосередження мобільного озеленення встановлено приховані камери відеоспостереження, отож кожен випадок злодійства буде викрито і винні заплатять солідні штрафи. Придбання туї у «Зеленому господарстві» обійдеться значно дешевше – від 150 до 300 гривень. Тому треба задуматися, чи вартує шкіра вичинки?

плануємо оновити центральну клумбу, адже дерева, які досі тут росли, повсихали. На їх місці за рішенням спеціальної комісії  плануємо встановити кам’яні скульптури, зроблені руками тернопільських умільців– Цікаво дізнатися, що зараз відбувається у сквері на вулиці Миру?

– Тут капітально  впорядковують уже існуючу зелену зону, яка була досить занедбана. З міського бюджету виділили необхідні кошти для того, аби надати скверові європейського обличчя. Зараз  проводимо благоустрій зелених насаджень, обрізаємо дерева, адже згідно з європейськими стандартами сквер має повністю проглядатися. Також плануємо оновити центральну клумбу, адже дерева, які досі тут росли, повсихали. На їх місці за рішенням спеціальної комісії  плануємо встановити кам’яні скульптури, зроблені руками тернопільських умільців. Вони чудово  впишуться у ландшафт і вдало доповнюватимуть зелений ансамбль.

– В одному з інтерв’ю ви сказали, що Тернопіль перевантажений деревами. Хіба дерев може бути забагато?

– Це так. Якщо брати до уваги європейський підхід, то акуратно викошений газон має набагато привабливіший вигляд і виконує не менш важливу функцію, аніж дерево. Сьогодні пішла мода на висаджування дерев. Це призвело до того, що окремі території  міста повністю затінені і позбавлені сонячного світла. Тому до озеленення також треба підходити виважено. Потрібно брати до уваги специфіку того чи іншого мікрорайону, його екологічну ємність, визначати, які дерева доцільно висаджувати тощо. Адже дерево виконує кілька функцій: шумову, тіньову та екологічну. Тобто, якщо територія біля будинку і так затінена, то для чого висаджувати широколисті дерева? Люди повинні пам’ятати, що за хаотичне висаджування дерев, як і їх зрізання, їм загрожує штраф від 350 до 800 гривень. Тому закликаємо усіх, хто хоче робити свій внесок в озеленення міста, звертатися до нас. Ми підкажемо, що потрібно зробити, дерево якої породи висадити тощо. Для прикладу, у місті заборонено висаджувати фруктові дерева. Адже вони плодоносять, плоди опадають і захаращують територію, а в обов’язки  двірника не входить збирати «врожай».. Тому дозволяємо  висаджувати лише декоративні породи, віддаючи перевагу хвойним. По-перше, не потрібно прибирати опале листя; по-друге, хвоя залишається зеленою у будь-яку пору року; по-третє, виділяє фітонциди і знезаражує територію.

Спілкувалася Світлана ВІТРОВА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *