На Борщівщині освятили хрест і меморіальну дошку полеглим воякам ОУН-УПА

На Борщівщині освятили хрест і меморіальну дошку полеглим воякам ОУН-УПА

20 серпня в урочищі «Дубина» поблизу Кривчого Борщівського району відбувся мітинг-реквієм, панахида та освячення встановленого хреста, меморіальної дошки полеглим воякам ОУН-УПА, які загинули біля гроту «Глинка» у серпні 1945 року. Участь у вшануванні пам’яті загиблих упівців взяли голова обласної ради Віктор Овчарук, народний депутат України Олег Барна, керівники району, громадські активісти, місцеві громади.

Священнослужителі відправили панахиду за душі звитяжців. Місцеві аматори підготували концерт патріотичних пісень.

Звертаючись до земляків, Віктор Овчарук наголосив: «Сьогодні ми зібрались тут, щоб помолитись за душі воїнів УПА, які своєю кров’ю сплатили за незалежність України, та вшанувати їх пам’ять. Ці хлопці, серед яких найстаршому було 30 років, наймолодшим — по 23,  віддали своє життя за вільну Україну. Вони жили і воювали заради цієї високої мети, заради неї й склали свої юні голови. Їх подвиг, їх приклад надихнули і нинішніх захисників України. У жилах сьогоднішніх наших військовослужбовців, котрі обороняють Україну на Сході, тече кров колишніх героїв ОУН-УПА. На жаль, і сьогодні їм доводиться віддавати свої молоді життя за високу мету – Незалежність України. Твердо знаю, що маючи таких мужніх захисників, Україна –непереможна!

Напередодні найбільшого державного свята – Дня незалежності хочу привітати вас, ваші родини, вашу громаду із 26 Днем народження країни. Нині  попри всі труднощі та перешкоди, попри військову агресію наша країна йде незворотним шляхом реформ та змін до остаточної побудови сучасної, консолідованої держави з потужною економікою та сталою демократією».

Також очільник обласної ради зазначив: «Цьогоріч ми відзначатимемо 75 –ту річницю створення УПА. Роль цієї організації у визвольних прагненнях українців важко переоцінити. УПА – це втілення величі духу українських вояків – борців за волю України, символ непоборності Української Нації.  Ми пам’ятаємо їх, беремо з них приклад. Обласна рада 2017 рік оголосила роком УПА на Тернопільщині. На  останньому пленарному засіданні виділено 500 тис. грн. для проведення благоустрою історичного місця – розташування Табору Воєнної округи УПА «Волинь-Південь», нині там музей «Антонівецька республіка». Про Українську повстанську армію написано чимало, однак вистачає в її історії і малодосліджених сторінок. Такою, зокрема, є «печерна» тема, тобто перебування оунівців у печерах, які свого часу не один рік слугували для повстанців унікальними криївками. Сліди діяльності ОУН-УПА в печерах ще ніхто серйозно не досліджував. Вважаю це чималим упущенням, яке мало би бути виправлено. Вірю, що знайдуться фахівці, які розкриють таємниці підземних схованок упістів для нащадків. А також сподіваюсь, що в одній із печер, які довгий час були для повстанців підземними домівками, колись зроблять музей.  Сьогодні ж ми маємо помолитись за душі звитяжців, які своєю кров’ю сплатили за незалежність України, та вшанувати їх пам’ять».

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *