Стрічка новин

На картинах 17 століття побачили людей, одягнутих в …джинси (ФОТО)

На картинах 17 століття побачили людей, одягнутих в …джинси (ФОТО)

Мистецтвознавці проаналізували експозицію картин невідомого італійського художника і дійшли висновку, що джинсова тканина могла бути винайдена ще в кінці XVII століття, пише Кореспондент.

Як повідомляє Daily Telegraph, на картинах, представлених цього тижня у виставковому центрі Galerie Canesso в Парижі, зображені люди в одязі, пошитому з тканини, що сильно нагадує джинсову. Мистецтвознавці вже охрестили художника майстром блакитних джинсів.

Так, на одному полотні зображена жінка в джинсовій спідниці, що займається ремонтом одягу. На іншому – хлопчик у куртці темно-синього кольору, крізь діри в якій видно світлу підкладку, що нагадує ту, яка застосовується в сучасних джинсах. На третьому полотні художник зобразив дівчинку-жебрачку у джинсовій спідниці.

Мистецтвознавці вважають, що знайдені картини створені на околицях Венеції. “Нім або Генуя? Я не знаю. Але забавно думати, що джинси існували вже в 1655 році”, – говорить дизайнер Франсуа Жірбо.

Як уточнює джерело, перші згадки про використання джинсової тканини в письмових джерелах належать до середини XVIII століття, але патент на виробництво робочих комбінезонів без бретелей з кишенями для ножа, грошей і годинника було видано більш ніж через сто років – 20 травня 1873 року. Відтоді це число стало офіційною датою народження джинсів.

Цілком імовірно, що це відкриття змусить істориків і мистецтвознавців переписати історію моди.

Джерело: Експрес онлайн

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->