Стрічка новин

На Тернопіллі зафіксували спалах небезпечної хвороби

здоровя кір

Кір виявили у вихованців бучацького дитячого садка «Теремок». Перший випадок зафіксували 1 червня. На сьогодні захворіли 12 дітей і одна доросла людина. П’ятеро госпіталізовані, решта перебувають на амбулаторному лікуванні. У чотирьох випадках вже лабораторно підтверджено кір.

За словами завідувачки відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Тернопільського обласного лабораторного центру Марії Павельєвої, спалах кору є прогнозованим як на Тернопільщині, так і в Україні загалом. Про епідемію наразі не йдеться, однак буде зростання кількості хворих. Адже період від моменту зараження до перших проявів захворювання триває від 9 до 21 днів. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Перші симптоми кору – підвищення температури тіла, загалом стан, як при ГРЗ. Вже за кілька днів може з’явитись поетапне висипання, починаючи з голови, далі шия, тулуб. У зоні ризику як діти, так і дорослі. За інформацією медиків, небезпека вірусу кору для дитини полягає в тому, що навіть коли хвороба має відносно легкий перебіг, наслідки недуги можуть бути дуже важкими. Вірус кору значно знижує імунітет дитини і пошкоджує слизові дихальних шляхів. Після перенесеної хвороби у малюка протягом двох місяців спостерігається знижений імунітет, тож дитина легко може заразитися будь-яким іншим захворюванням.

У маленьких дітей вірус кору викликає важкі ускладнення, найпоширенішим з яких є середній отит, а у дітей старшого віку – пневмонія.

– Єдиним захистом від цієї недуги є щеплення, – каже Марія Павельєва. – На жаль, сьогодні у нас величезна кількість невакцинованого населення. Відповідно, ніхто не застрахований від зараження. Зокрема, серед усіх захворілих лише четверо вакциновані згідно віку.

Юля ТІЩЕНКО.

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->