На Тернопільщині спортивно-патріотична гра «Гурби-Антонівці-2017» об’єднала молодь України

На Тернопільщині спортивно-патріотична гра «Гурби-Антонівці-2017» об’єднала молодь України

16

Всеукраїнська акція, спрямована на підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення, «Гурби-Антонівці-2017» розпочалася 29 квітня у лісовому масиві на території музею «Штаб УПА-Південь», що біля села Антонівці Шумського району Тернопільcької області. Триватиме спортивно-патріотична теренова гра для молоді до 2 травня. Цьогоріч до участі зголосилось близько 400 осіб з усіх областей України. Про це повідомляє прес-служба ТОДА.

Суть теренової гри полягає в тому, що учасники діляться на дві команди (два курені, кожен поділяється на сотні, чоти, рої, – так, як і в УПА), які змагаються між собою за прапори одна одної та за кількість «вбитих» гравців суперника.

Перемогу отримує той, хто захоплює прапор противника і при цьому відстоює свій. З кожним роком це робити стає все складніше, адже командири «куренів» досконало вивчають терен гри, вдосконалюють тактику і стратегію, застосовують сучасні технічні можливості для вдалих маневрів. У той же час молодь отримує навички виживання у лісі в умовах, близьких до партизанських, орієнтування на місцевості, користування засобами зв’язку.

Популярність гри кожного року зростає. Щороку гру відвідують гості з Польщі та Білорусі.

Довідка

«Гурби-Антонівці» – це найбільша в Україні спортивно-патріотична теренова гра, яка започаткована у 2003 році та щороку походить у лісовому масиві між селами Антонівці на Тернопільщині та Гурби, що у Рівненській області.

Саме тут у 1944 році підрозділи Української Повстанської Армії потрапили в оточення військ НКВД, так званий «Гурбинський мішок». П’ять тисяч українських героїв мужньо боролися проти понад 35 тисяч окупантів і після кількох виснажливих днів бою вирвалися з оточення. Цей бій увійшов в історію як найбільший бій УПА. Тому, молодь з усієї України вшановує полеглих тут українських героїв та знищених після бою мешканців села Антонівці.

Мета гри: формування у молоді національної свідомості, історичної пам’яті, громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Україну шляхом опанування духовної спадщини визвольної боротьби видатних особистостей українського державотворення ОУН-УПА; виховання фізично, інтелектуально та духовно розвиненої молоді України; залучення юнацтва та молоді до краєзнавчої діяльності, вивчення, охорони та відновлення пам’яток української історії та культури серед дітей та молоді.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *