Пісні рецепти: незвичайна випічка та солодощі

Пісні рецепти: незвичайна випічка та солодощі

2gПіст – зовсім не привід відмовлятися від смачних страв. Особливо, від різноманітних десертів. У сьогоднішній добірці – рецепти солодощів, які хоч і пісні, проте не поступаються за смаком “скоромним”! Спробуйте – і не тільки ваша душа буде задоволена, а й потішите себе та свою родину чимось солоденьким.

Бананове печиво

1Потрібно: 1 банан, 3/4 скл. борошна, 1 скл. цукру, 2 ст. л. меду, 1 ч. л. розпушувача, 1 ст. л. води.

Приготування: стиглий банан подрібнити в однорідну кашку, додати цукор, мед і нагріти суміш на водяній бані до повного розчинення цукру. Потім додати розпушувач. Після того, як суміш побіліє й збільшиться в об’ємі, зняти з водяної бані й охолодити, додати просіяне борошно і замісити тісто. Додати в тісто трохи води (1 ст. л., можна додати маргарин). Розкачати тісто товщиною не менше 1 см. Потім вирізати фігурки спеціальною формочкою. Деко змастити олією або скропити водою, злегка посипати борошном, викласти печиво. Зверху кожне печиво за допомогою пензлика змастити водою, посипати цукром і випікати до золотавої скоринки 7-10 хв. Печиво готується дуже швидко. Перетримувати не варто – затвердіє.

Шоколадне брауні

2Потрібно: 120 г борошна, 100-150 г цукру (якщо додавати будь-які солодкі інгредієнти – цукати, банани, мед, то потрібно менше), 50 мл олії, 150 мл води, 0,5 ч. л. порошку для випічки, 3 ст. л. какао.

Приготування: важко уявити, як без масла, яєць та шоколаду можна приготувати смачне печиво. Але при наявності мінімуму інгредієнтів та фантазії цей десерт може бути вишуканим. Отож, слід просіяти та змішати сухі інгредієнти, додати олію та воду. Це базовий рецепт. Далі можна експериментувати: цукати, карамелізовані яблука, горіхи, родзинки, вишні, в’ялена журавлина, грильяж, шматочки чорного шоколаду, червоний перець та навіть розмарин. Замість води можна додати ананасовий сік. А якщо посипати зверху арахісом – він апетитно підсмажиться в духовці. Випікати при 180° 15-20 хв. Готовність перевірити дерев’яною шпажкою.

Фруктова галета

3Потрібно: (для великої галети, 38-40 см): для заварного тіста – 320 г борошна, 100 мл води (дуже гарячої), 100 мл олії, 1 ч. л. порошку для випічки, сіль; для начинки – фрукти або джем. А також – панірувальні сухарі або манка, цукор.

Приготування: борошно, порошок для випічки, сіль змішати, замісити тісто. Воно буде м’яким та еластичним. Дати йому постояти хвилин 30 при кімнатній температурі. В тісто можна додати цедру лимона або апельсина, ваніль, кардамон. Розкачати коло, середину краще залишити трохи товщою, ніж краї: на ній буде багато начинки. Посипати панірувальними сухарями або манкою. Викласти на середину будь-які ягоди-фрукти. Відступати від краю десь на 5 см. Якщо начинка занадто рідка, додайте до неї столову ложку крохмалю. Загорнути краї всередину по колу, залишивши середину відкритою. Посипати галету зверху цукром, фруктову начинку – горіхами, кунжутом або гарбузовим насінням. Випікати при 210° 50-60 хв., або поки галета не зарум’яниться.

Печиво з цільнозернового борошна

4Потрібно: 240 г цільнозернового борошна, ¼ ч. л. порошку для випічки, ¼ ч. л. соди, ¼ ч. л. солі, 1 ст. л. меду, 0,5 ст. води, 3 ст. л. оливкової олії.

Приготування: змішати сухі інгредієнти, додати вологі. Перемішати до однорідності. Можна додати обсмажені вівсяні пластівці, подрібнені горіхи, козинаки, цедру цитрусових, ізюм, мак, насіння льону – все, чим вам захочеться похрумати. Дати тісту постояти 10-15 хв. Розкачати тісто товщиною 3-4 мм та вирізати печиво. Випікати при 180° 10-15 хв., встановивши деко у верхній частині духовки.

Ягідний мус на манці

5Потрібно: манна крупа – 100 г, ягоди (журавлина, брусниця, чорна або червона смородина) – 300 г, цукор – 200-250 г, вода – 400 мл.

Приготування: ягоди розім’яти, додати 100 мл води і відтиснути сік. У ягоди влити 300 мл води, додати цукор і закип’ятити. Процідити відвар і викинути вичавки. У відвар додати манку і варити  на невеликому вогні до консистенції густої каші. Повністю остудити. У кашу додати сік і добре збити. Маса повинна збільшитися і стати пінною. Розкласти мус у креманки і помістити в холодильник на 4 год.

Рогалики з повидлом

6Потрібно: вода (трохи тепла) – 1 скл., дріжджі сухі – 30 г, цукор – 1 ст. л., сіль на кінчику ножа, олія соняшникова рафінована – 1/2 скл., борошно пшеничне – 3 скл., повидло – 1 скл.

Приготування: у теплій воді розвести дріжджі, додати цукор і щіпку солі. У миску всипати половину борошна . Поступово порціями додавати розведені дріжджі, соняшникову олію, борошно і поступово вимішувати (тісто підходить під час замішування).  Розділити тісто на 3 частини. З кожної частини розкачати коло товщиною близько 5 мм, розрізати його на 8 частин. На широку частину смужки тіста покласти 1 ч. л. повидла, добре заліпити краї, щоб повидло не витікало, згорнути рогалик. Викласти рогалики на деко, змащене олією. Випікати в духовці до золотистого кольору.

Кучеряве печиво

7Потрібно: 750 г борошна, 250 г кокосової стружки, 250 г цукру, 1 ч.л. розпушувача, 150 мл води, 150 мл олії, 15 г ванільного цукру, сіль, 3 ст. л. варення (абрикосове, сливове).

Приготування: у мисці змішати борошно, розпушувач та кокосову стружку. Влити олію та ретельно вимішати. У теплій воді розчинити ванільний та звичайний цукор, сіль. Все змішати та замісити тісто, розділити його на дві рівні частини, поставити на 20 хв. у холодильник. Одну частину розкачати у вигляді прямокутника, товщиною 0,5 см (я розкачувала відразу на пергаменті для випічки і переклала все на деко). Змастити зверху варенням і потерти другу частину тіста. Пекти при 180 гр. 20 хв. Ще гарячими порізати на квадратики.

Морквяно-яблучний торт з вівсяними пластівцями

8Потрібно: морква – 2 шт., пластівці вівсяні – 2 скл., борошно пшеничне – 2 скл., розпушувач тіста – 1 ст. л., цукор – 8 ст. л., олія – 6 ст. л., сіль; для крему: пюре яблучне – 500 мл, крупа манна – 2 ст. л., абрикоси консервовані (половинками) – 120 г, пластівці мигдалеві – 1/2 скл., шоколад чорний – 70-80 г.

Приготування: натерти на дрібній терці дві середніх морквини. З’єднати терту моркву з цукром, олією і додати борошно з розпушувачем і пластівці. Ретельно перемішати і замісити тісто. Розділити на 6 рівних частин, розкачувати круглі коржі на дошці, підсипаючи борошно. Тісто викладати у форму діаметром 21 см, попередньо вистелену папером для випічки. Випікати в розігрітій духовці при 180 градусах близько 15-20 хв.

Приготувати крем. Додати в яблучне пюре манку і варити на середньому вогні, постійно помішуючи, 5 хв. Дати манно-яблучному крему охолонути і збити до пишної консистенції. Готові коржі перемастити  кремом.

Для боків торта абрикоси за допомогою блендера змолоти в пюре, нанести пюре на боки торта і обсипати мигдалевими пластівцями. Верх торта залити розтопленим на паровій бані гірким чорним шоколадом.

Грушевий пиріг з медом

9Потрібно: 1 скл. цукру, 1 скл. води, 2 ст. л. меду, 1 ч. л. соди, дрібка лимонної кислоти, 1/4 склянки подрібнених горіхів, 0,5 склянки олії, 1,5-2 скл. борошна, щіпка кориці або коріандру, приблизно 3-4 груші.

Приготування: змішати цукор з водою і додати трохи олії, підігріти рідину і додати мед. Розмішати, щоб цукор і мед розчинилися. Додати соду, лимонну кислоту, корицю, горіхи, подрібнені до стану борошна, і борошно. Борошна потрібно стільки, щоб тісто нагадувало густу сметану. Груші почистити, нарізати кубиками і додати в тісто. Вилити тісто у форму. Випікати 30-35 хв. при 200 градусах.

Пісне морозиво

10Потрібно: заморожена полуниця – 200 г, банани –  1-2 шт., листочки м’яти або фрукти – для прикраси.

Приготування: полуницю і банани з невеликим додаванням цукру подрібнити в блендері. Отримане таким чином морозиво викласти в креманки і прикрасити фруктами або листочками м’яти, а можна і тим, і другим . Консистенція морозива залежить від кількості бананів.

Яблука, фаршировані мармеладом, родзинками і горіхами

11Потрібно: яблука – 4 шт., родзинки або чорнослив – 30-50 г, волоські горіхи – 30-50 г, мармелад – 30-50 г.

Приготування: яблука вимити й висушити. У кожного яблука зрізати верхівку з плодоніжкою і акуратно видалити серцевину, намагаючись не прорізати яблуко наскрізь. Волоські горіхи порубати, але не дуже дрібно. Мармелад нарізати кубиками. Розпарені, помиті й висушені родзинки (можна замінити на чорнослив) змішати разом з горіхами і мармеладом та наповнити отриманою начинкою підготовлені яблука.  Проколоти  їх у кількох місцях, щоб при запіканніне тріснули, і викласти у форму для запікання, в яку попередньо налити трохи води. Запікати яблука в духовці до готовності  приблизно 10-15 хв. при температурі 180 ° С.  Готові яблука прикрасити шматочками різнобарвного мармеладу, злегка посипати цукровою пудрою.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *