Поліцейські та банкіри розповіли, як не портрапити у тенета шахраїв (ФОТО)

Поліцейські та банкіри розповіли, як не портрапити у тенета шахраїв (ФОТО)

Більше вісімдесяти чотирьох мільйонів гривень у 2015 році та понад 339 мільйонів у 2016-му – саме стільки коштів втратили власники банківських карток по всій Україні, ставши жертвами шахрайств. По Тернопільській області в Головне управління Нацполіції у минулому році надійшло 535 повідомлень від жителів області, які потрапили в тенета шахраїв, інформує відділ комунікації НП Тернопільської області.

PM517image008 PM413image009

Проте вийти на слід банківських злодіїв дуже складно, каже Михайло Шмиглик – заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП в Тернопільській області. Людям слід менше довіряти невідомим додзвонювачам, які представляються працівниками банку.

За словами начальника філії обласного управління «Ощадбанку» Ярослава Соляра, власники банківських карток власноруч передають гроші шахраям. Вони, порушуючи умови договору про нерозголошення особистої інформації, повідомляють усі секретні дані – пін-коди, кодові слова, термін дії картки та CVV-код. І як результат – втрата коштів та написання заяви у поліцію.

– Запам’ятайте, співробітники банку ніколи не дзвонять клієнтам, а тим паче не випитують конфіденційну інформацію. Тому повідомляти її не можна нікому і за жодних обставин. Якщо ж до вас все-таки зателефонували, а ви зробили дурницю, про подію слід повідомити на гарячу лінію банку. Фахівці заблокують картку і це допоможе вберегти гроші. Головне – не затягувати час, – каже Ярослав Соляр.

Для розрахунку в інтернет-магазинах представник фінустанови радить використовувати не основну картку, а віртуальну. На неї потрібно лише перерахувати необхідну суму грошей безпосередньо перед покупкою. Ще один метод убезпечити пластиковий гаманець – це встановити денний ліміт на зняття грошей.

Ярослав Соляр наголошує, що банк не відшкодовує кошти, якщо потерпілий розголосив особисті дані, а також назвав невідомим секретні коди, отримані у смс-повідомленні.

Слід бути обережними і при використанні банкоматів. Потрібно переконатися, що на ньому відсутні сторонні предмети, які дозволяють шахраям копіювати дані або вираховувати пін-код.

Пам’ятайте, чим менше людей знає дані вашої картки, тим краще це для збереження коштів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *