Політика оптом і вроздріб: ціна українських партій – 40-100 тисяч доларів

Політика оптом і вроздріб: ціна українських партій – 40-100 тисяч доларів

Багаті країни Заходу ми хоча в чомусь перегнали – за кількістю партій. Україна вийшла на новий рекорд – у нас вже 352 цих політорганізацій.

702666_1466477

Торік стало більше вiдразу на сорок політпартій. Серед новостворених є з доволi екзотичними назвами. Наприклад, Циганська партiя України, «Трибунал», Грузинська партiя України.

Чисельність партiй в Україні зростає з року в рiк. У 2015-у їх стало бiльше майже на 80, а в 2014-у – на 39. Загалом, за три пiслямайданнi роки у нас було зареєстровано бiльше партiй, нiж за десять попереднiх. На жаль, чисельність партій не впливає на збільшення відповідальності політиків перед державою і народом.

Які обіцянки давали політики на Майдані! Люди повірили. Гадали: хіба можна прийти на крові до влади і не виправдати довіру нації? Як виявилося, можна.

По-перше, досі ніхто не сидить за розстріл Майдану. Одні втекли до Московії, інші – ще кудись. Не дісталося правосуддя поки що й до тих, хто живе в Україні.

По-друге, невідомо, доки триватиме війна. Мабуть доти, поки від неї можна буде отримувати прибутки. Адже синів посадовців не привозять з Донбасу в домовинах.

По-третє, українська економіка в глибокій депресії. У новому щорічному рейтингу країн за рівнем економічної свободи Україна впала із 162 на 166 місце, йдеться у повідомленні дослідницької організації «Heritage Foundation». Усього в рейтингу 180 країн. Наша держава потрапила до розділу «Депресивні економіки світу». Вищі за українські позиції мають навіть такі країни, як Мозамбік, Афганістан, Чад, Судан, Ангола. Тамтешні землі не порівняти з українськими. Як і промисловий потенціал та людські ресурси. В Афганістані роками неспокійно. Але економіки цих країн зростають…

Україна ж переживає бум закриття підприємств, свідчить статистика, отримана у результаті моніторингу реєстраційних даних компаній від сервісу «OpenDataBot». Торік закрилися півтори тисячі компаній. Більше двох тисяч проходять процедуру банкрутства. «Головні причини такої ситуації – недолуга державна політика у сфері держрегулювання й оподаткування, війна, жорстка конкуренція та падіння купівельної спроможності населення, – сказав у інтерв’ю «Експресу» голова Союзу захисту підприємництва Сергій Доротич. – Українці – в процесі зубожіння, бо всі кошти вимиваються комунальними тарифами й генеруються олігархічними структурами».

По-четверте, після Майдану не відбулося основного – зміни політичної еліти.

На парламентські стільці всілися ті ж самі грошові мішки й популісти. Чимало колишніх кадрів залишилося і на керівних посадах. Дехто лише з однієї партії перебіг до іншої. Це – усі зміни. Таких «політичних туристів» вистачає. Багатії, чиновники, представники місцевого політикуму, бізнесу, аграрії полюбляють пропрезидентські і пропрем’єрські партії. З кучмівського блоку «За єдину Україну» дехто побіг до ющенківської «Нашої України». Звідти – під крило Януковича – до «Партії регіонів». Тепер осіли в «Солідарності». Хіба ці політики можуть запропонувати економічну модель зростання і розвитку країни?

Експерти зазначають: реформи, проведені після Революції гідності, більше схожі на імітацію. За словами політтехнолога Сергія Гайдая, майже всі зміни, що відбувалися – відставки прокурорів, електронне декларування – це не ініціатива влади. Бо влада не мала політичної волі їх робити. Це – тиск Заходу, від якого надходить матеріальна допомога, і тиск громадянського суспільства. А влада консервує ситуацію і зміни не відбуваються. «Їм вигідна та Україна, яку вони мають. Найпридатніша для збагачення вузького прошарку правлячого класу», – зазначив Гайдай.

От і партії стали для їхніх «вождів» і спонсорів бізнесом, засобом збагачення.

Пiдприємцi вiд полiтики реєструють «порожні» полiтичнi бренди i перед виборами продають пакет документiв партiй. А ще -полiтики реєструють партiї на всяк випадок, навіть, будучи членами інших полiтсил.

За словами експертів, ціна на партію стартує від сорока тисяч доларів. А партiї, яким, скажімо, п’ять рокiв i вони не пережили полiтичних скандалiв чи юридичних колізій, коштують значно дорожче – близько 100 тисяч «зелених».

Не дивно, що люди партіям не довіряють, а в політиці – бардак.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *