Політики забули: «чистилищем» є український народ – йому й гріхи відпускати

Політики забули: «чистилищем» є український народ – йому й гріхи відпускати

«Боги» одних українських політиків знаходяться у Вашингтоні. Інших – у Москві. Треті бігають до іноземних посольств у Києві. А коли, наприклад, американський президент збирає гостей на Національний молитовний сніданок, представники українського політикуму, в першу чергу це стосується нардепів, стрімголов летять до Штатів. Наче в Білому домі всі гріхи відпускають.

Забули політики, що «чистилищем» є свій народ. Як це було у 2014 році. Йому й гріхи відпускати. А земні українські «боги» воюють на Сході проти московських окупантів.

Участь депутатів у цьогорічному молитовному сніданку в США, який відбувся 8 лютого, заблокувала роботу Верховної Ради. До Америки подалися майже п’ятдесят «слуг народу». Інші також прогуляли роботу. Через те парламент не зміг ухвалити кілька важливих законопроектів. Фракції не досягли консенсусу у питаннях антикорупційного суду, аудитора НАБУ, голови Нацбанку. А дочекалися закриття пленарного засідання Ради аж… десятеро нардепів. Наступне «шоу» під куполом Ради розпочнеться 27 лютого.

До слова, найбільшу делегацію на молитовному сніданку мала партія «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко.

А ще наші парламентарі впадають в амнезію, коли їм ставлять незручні запитання. Приміром, про їхні зарплати. Коли журналісти розмовляли з нардепами на тему підвищеної платні за січень, ті відреагували очікувано: «соромно» або «не пам’ятаю». Більшість парламентарів робили вигляд, що не отримали грошей або й не знають про зростання окладів. Немов і не голосували за підвищення платні самим собі.

Депутати не лише не хотіли розповідати, скільки отримують після збільшення зарплат, а й дехто робив вигляд, що гроші взагалі не цікавлять. Щасливі люди.

І все ж знайшлися відверті. «За січень – дуже багато. Соромно сказати, як люди живуть і як депутати живуть. Це називається – небо і земля. Близько 70 тисяч гривень. Мені так дали», – зізналася нардеп Тетяна Бахтєєва. А ось Сергій Ківалов сказав: «Я не отримував». Те ж саме заявив уже не козак Михайло Гаврилюк і втік від подальших запитань. Невже в Раді затримують платню? Щоправда, потім Ківалов «виправився»: сказав, що заробив за місяць 34 тисячі гривень. І стільки ж видають на здійснення депутатських повноважень.

Хтось називав зарплату в сумі у 28 тисяч гривень плюс стільки ж дорахованих інших виплат. Дехто казав, що його платня складає 17 тисяч, тому потрібно добавити ще. Деякі нардепи не знали, який у них січневий оклад. Прокоментувала озвучені цифри згадана Бахтєєва: «Вони брешуть! Деякі отримали по 85, по 90 тисяч».

Слід нагадати, народні обранці під Новий рік отримали чудовий подарунок – підвищення зарплати. Розміри депутатських надходжень сягають 80 тисяч гривень на місяць. Не дивно, що нардепи соромляться називати такі цифри або вдають, наче не цікавляться розмірами своєї платні.

Але скільки б грошей не платила держава нинішнім парламентарям, чекати гідної праці від них годі. Тому було б найкраще для суспільства, якби жоден з нинішніх «слуг» не потрапив до Ради під час наступних виборів. Хоча, це утопія. Дехто з них «душу й тіло положить», аби знову отримати депутатський мандат, щоб захистити свої статки, бізнес і додати в актив кілька мільйонів.

А ось ще один неприємний штрих стосовно нашого політикуму. Про це на своїй Фейсбук-сторінці після бесіди з англійським і американським журналістами написав письменник та режисер Олег Ущенко. «Ваші опозиціонери бігають один наперед другого у посольства, там поливають одні одних брудом і просять грошей. Їх вже так примітивно сприймають, що пропускають лише тих, хто знає іноземні мови», – констатували представники закордонних медіа.

І повертаючись до теми чиновницьких заробітків. Безсоромні посадовці бідної, воюючої України щомісяця нараховують собі захмарні суми премій. Річні ж або квартальні винагороди можуть сягати сотень тисяч чи мільйонів гривень, зазначає ТСН. Приміром, голова Нацагентства із запобігання корупції Наталія Корчак у липні минулого року отримала 330 тисяч 822 гривні, з яких премії – понад 165 тисяч.

Премія глави Адміністрації президента Ігоря Райніна склала 247 тисяч гривень за рік. Разом із окладом та надбавками він отримав 537 тисяч.

У виконувача обов’язків голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова оклад більше 500 тисяч на місяць. Він також може отримувати щоквартальну і річну премії. Квартальна – у розмірі трьох окладів – це півтора мільйона. Річна може складати 24 місячні оклади. Це – більше 12 мільйонів. «Укрзалізниця», до речі, збиткова. А на пасажирів очікує підвищення вартості квитків.

Річна винагорода голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва складає 19 мільйонів гривень. Його заступника – 10,1 мільйона. «Голубе паливо» для українців, за прогнозами, також, ймовірно, подорожчає.

Як у цьому безумстві виживати простому українцеві?

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *