Половина українців сприймають фріланс як можливість мати додатковий заробіток (ІНФОГРАФІКА)

Половина українців сприймають фріланс як можливість мати додатковий заробіток (ІНФОГРАФІКА)

52 відсотки українців готові працювати на фрілансі, маючи основне місце роботи. Вони беруться за додаткові проекти зокрема й через нестачу коштів. Водночас, респонденти зауважують, що для них фріланс не може бути основним видом заробітку, хоча часто є більш прибутковим. А от 16 відсотків опитаних – за фріланс.

Як ставляться українці до вільної віддаленої роботи розбиралися у своєму дослідженні спеціалісти Міжнародного кадрового порталуhh.ua.

Можливість працювати фрілансером 52 відсотки опитаних розглядають лише у випадку необхідності заробляти додаткові кошти. Адже, згідно з результатами дослідження, проведеного Міжнародним кадровим порталомhh.ua, українці надають перевагу роботі в офісі, де мають можливість взаємодіяти з колегами, ділитись інформацією та досвідом. Що означає «ідеальне робоче місце» для українців? Кожен п’ятий респондент не готовий працювати віддалено та зауважує, що його основна робота не передбачає фрілансу.

37 відсотків стверджують, що основною перевагою дистанційної роботи для них є саме гнучкий графік. 32 відсотки учасників опитування, працюючи на фрілансі, зауважують, що мають можливість поєднувати кілька робіт та брати участь у кількох проектах.

16 відсотків респондентів зазначили, що віддають перевагу роботі на фрілансі. Завдяки віддаленій роботі у працівника з’являється не тільки більше вільного часу, але й можливість самостійно організовувати свій робочий процес та простір.

Лише 12 відсотків українців не хочуть розглядати можливість роботі у форматі фрілансу, бо такий вид зайнятості їм не подобається та й не здається цікавим. Вони люблять працювати в офісі і хочуть мати унормований робочий графік.

6Водночас, кожного третього українця у фрілансі приваблює наявність гнучкого графіка. На думку 35 відсотків респондентів, саме завдяки цьому з’являється можливість більше заробляти. Також третина опитаних переконані, що віддалена робота може передбачати зайнятість у кількох проектах, а відтак це дасть змогу більше заробляти та отримати додатковий досвід.

32 відсоткам опитаних у роботі фрілансером подобається відсутність прив’язки до офісу й конкретного робочого місця. Респонденти наголошують, що завдяки цьому можна уникнути надмірного контролю керівництва та не відволікатися на сторонні подразники. Кожен четвертий українець вважає, що робота фрілансером імпонує тим, що працівник може самостійно організовувати свій робочий процес. Він має можливість вибудовувати індивідуальний робочий графік та вирішувати, якою буде послідовність виконання робочих задач.

Крім того, кожного четвертого респондента приваблює можливість вирішувати власні питання у зручний для себе час. 19 відсотків опитаних переконані, що саме завдяки віддаленій роботі людина може обирати найцікавіші для неї проекти. А от кожен шостий українець хоче працювати фрілансером, щоб мати більше вільного часу.

14 відсотків респондентів не бажають витрачати свій час на надмірне та неприємне для них спілкування з людьми, а уникнути цього, на їхню думку, можна завдяки віддаленій роботі. А 7 відсотків вважають, що режим фрілансу сприяє підвищенню продуктивності праці, позаяк працівника ніхто не відволікає і йому ніщо не заважає.

9

Фріланс має безліч переваг та недоліків. І хоча у більшості українці цінують роботу в офісі та спілкування з колегами, все ж у нас є чимало прибічників віддаленої роботи. Так, фріланс є доволі зручним видом працевлаштування, якщо людина прагне самостійно організовувати свій робочий процес. Також респонденти стверджують, що саме завдяки фрілансу вони мають можливість працювати над кількома цікавими для себе проектами.

 

Дані були отримані в результаті опитування, проведенного дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у квітні 2017 року. В опитуванні взяли участь 1164 респонденти з усієї України.

Довідка

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД – більше 21 млн.

З допомогоюhh.uaбільше 48 000 компанійшукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніхпослугпропонуєтьсяпонад 916 000 професійноскладених резюме, якіпройшлиручнумодерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацькоїаудиторії сайту складаютьвисококваліфікованіспеціалістирізногопрофілю. На сьогодніhh.uaволодієнайчисленнішоюаудиторієюкандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західноговзірця».Усі проекти HeadHunterрозміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами – це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunterз одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутментуHeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнуласьдослідницькадіяльністькомпанії, спрямована на глибиннийаналізпоточних тенденцій ринку праці й прогнозуванняйогорозвитку. У той же час була заснована міжнародна«Премія HR-бренд»  єдинийпрофесійний конкурс в областіпобудовирепутації роботодавця.

У кожнійкар’єрі є hh.ua!

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *