Помаранчеве меню: смачні та корисні страви з моркви

Помаранчеве меню: смачні та корисні страви з моркви

Морква – експерт у питаннях краси і здоров’я. У цьому овочі багато клітковини, яка покращує роботу кишечника та очищує організм від шлаків і токсинів. Антиоксиданти, які є в моркві, гальмують процеси старіння, виводять з організму холестерин. Калій забезпечує правильну роботу м’язів, судин, нирок та печінки. Цей овоч захищає дитячі зуби, ефективно бореться з недокрів’ям та авітамінозом.

Цікаво, що варена морква не втрачає своїх корисних властивостей. Більш того, саме у вареній міститься втричі більше фалкаринолу, завдяки якому покращуються пам’ять і зір, а також знімається нервова напруга.

Фітонциди, які містяться у вареному овочі, вбивають мікроби всередині людського організму. Корисна варена морква і при наявності пухлин, нефриті та дисбактеріозі кишечника.

Звісно, не всі люблять моркву, а для того, аби вона приносила користь організму, її потрібно вживати у щоденний раціон у немалих кількостях – не менше, ніж два плоди на день. Саме тому ми підібрали для вас прості та смачні рецепти з цим овочом.

Суп-пюре з морквою

Потрібно: 500 г моркви, 250 г картоплі, 2 цибулини, 2 зуб. часнику, 3 ч. л. оливкової олії, 5 скиб. білого хліба, 1,5 л води, спеції та зелень за смаком.

Приготування: всі овочі почистити і помити. У каструлю влити воду. Овочі (часник теж) порізати великими шматками (потім все одно перемолоти блендером), покласти в каструлю. Поставити варитися, накривши кришкою,  до м’якості овочів (приблизно 25-30 хв). Посолити, поперчити. Якщо води вийшло занадто багато, можна злити трохи. Збити все у блендері і до смаку додати спеції.

Поки готуються овочі, приготувати грінки, хоч можна і без них. Для грінок потрібні: скибочки хліба, олія та спеції. Можна взяти суміш італійських трав. Змішати олію, спеції і ще кілька ложок води. Хліб порізати на кубики і збризнути приготованою приправою. Викласти на деко (олією змащувати не потрібно), ставити в духовку до готовності. При подачі суп посипати грінками і прикрасити зеленню. Якщо хочете, можна підсмажити до супу трішки шинки або бекону і викласти зверху.

Печінковий салат з морквою

Потрібно: 0,5 кг яловичої або телячої печінки, 2 морквини, 2 цибулини, 3 середні квашені огірки (200 г), 1 банка консервованого зеленого горошку, сіль, перець, майонез до смаку.

Приготування:  печінку відварити у підсоленій воді, охолодити і натерти на крупній тертці. Цибулю порізати чверть кільцями, підсмажити на олії до прозорості, додати потерту на грубій тертці моркву і протушкувати, доки морква не пом’якшає. Зняти з вогню, охолодити. Огірки порізати тоненькою соломкою або потерти на грубій тертці. Відкрити банку горошку, зцідити рідину. З’єднати усі інгредієнти, посолити, поперчити до смаку, заправити майонезом, вимішати. Викласти в глибокий салатник, прикрасити зеленню, подати до столу.

До речі, якщо маєте час і терпіння, усі інгредієнти можна не натирати на тертці, а порізати дуже тоненькою соломкою. Найкраще салат із печінкою смакує теплим (принаймні не холоднішим за кімнатну температуру), тож перед подачею на стіл його варто заздалегідь дістати з холодильника.

Морква по-корейськи

Потрібно: 1 кг моркви, 0,5 скл. соняшникової олії, 1 головка часнику, 3 ст. л.  оцту, 1 ч. л. чорного перцю,  1 ч. л. солі, 1,5 ст. л. цукру,  гвоздика, коріандр, лавровий лист мелений – за смаком.

Приготування: у каструльку натерти вимиту і почищену моркву на спеціальній тертці довгою соломкою. В іншій каструльці довести до кипіння соняшникову олію і залити нею моркву. Вичавити туди часник. Додати цукор, сіль, перець і спеції. Дати постояти кілька годин. Таким же чином можна робити салат з буряком, редькою чи капустою.

Морквяні деруни з гірчичним соусом

Потрібно: 2 скл. натертої на дрібній тертці моркви, 6 скл. води, ¼ скл. борошна, 2 яйця, 3 ст. л. молока, 2 ст. л. дрібно порізаної цибулі, ¼ ч. л. солі, 2 ст. л. подрібненої петрушки, олія для смаження у фритюрі. Для соусу: 1 ст. л. подрібненої петрушки, 1 ст. л. винного оцту, 1 ст. л. готової гірчиці, 1 ч. л. дрібно порізаної зеленої цибулі, ¼ скл. оливкової олії.

Приготування: в каструлі закип’ятити 6 склянок води. Викласти подрібнену моркву, накрити кришкою і варити 3 хв. Відцідити і промити в холодній воді. Викласти на паперовий рушник. У великій посудині змішати борошно, сіль і перець. В іншій – молоко і жовтки, збити. З’єднати обидві маси, добре перемішати. В тісто викласти варену моркву, подрібнену петрушку, цибулю. У невеликій посудині на швидкому режимі міксером збити білки до пишноти. Додати білки в тісто, перемішати. У велику сковорідку налити олію, сильно розігріти. Смажити на сковорідці. У посудині змішати петрушку, оцет, гірчицю і зелену цибулю. Подавати деруни з соусом.

Скумбрія з морквою в банці

Потрібно: 2 тушки скумбрії, 2 головки цибулі, 1 морквина, 2 лаврових листа, 7-10 горошин чорного запашного перцю, 1 лимон, 2 ст. л. соняшникової олії, 0,5 ч. л. цукру, 1 ч. л. солі.

Приготування: якщо скумбрія заморожена, розморозити (не повністю), випатрати, відрізати голову, хвіст, шкірку залишити, промити, дати стекти воді, порізати на порційні шматочки (приблизно на три шматочки кожну рибину). Шматочки скумбрії посолити, додати цукор, збризнути лимонним соком, перемішати і залишити на 15 хв. Цибулю порізати кільцями або півкільцями. Моркву – соломкою.

На дно літрової банки покласти лавровий лист, а потім чергуючи, моркву, цибулю, перець і скумбрію. Зверху налити олії. Банку накрити залізною кришкою, попередньо знявши з кришки гумку.

Банку з рибою поставити в холодну духовку, потім запалити її, довести вміст банки до кипіння і зменшити температуру до мінімуму (150 градусів). Запікати скумбрію 1 годину. Готову скумбрію можна їсти як в гарячому, так і холодному стані. З гарніром чи без нього. Філе можна використовувати при приготуванні салатів, точно так само як рибу з промислової консерви.

Запечена морква

Потрібно: 450 г моркви, 2 ст. л. оливкової олії, 1 ст. л. меду, 1 ч. л. кінзи і коріандру, 0,5 ч. л. тмину, 4 зубки часнику, 2 ст. л. петрушки, 1 ст. л. цедри лимона, сіль, перець – за смаком.

Приготування: моркву почистити. Духовку розігріти до 200 градусів. У посудині змішати оливкову олію, коріандр, мед, тмин. Моркву і зубки часнику викласти в змащену олією форму для запікання. Приправити сіллю і перцем, полити сумішшю з оливкової олії та меду. Запікати хвилин 30 до золотаво-коричневого кольору, періодично помішуючи. Дістати з духовки, подрібнити печений часник, змішати його з петрушкою і цедрою лимона. Посипати цим моркву.

Морквяний торт із сирним кремом

Рецепт морквяного торта зовсім простий, а торт виходить дуже незвичайний. Хто ніколи не стикався з ним, ніколи й не здогадається, що у складі тіста є морква. Ну, хіба що колір навіє здогад. Ніжний та ароматний, у міру солодкий і вологий, соковитий, з приємною кислинкою, яку дає сир.

Потрібно: 4 яйця, 2 скл. цукру, 2 скл. тертої моркви, 1,5 ч. л. соди, погашеної оцтом, 3 скл. борошна. Крем: 250 г кисломолочного сиру, 200 г вершкового масла, 4 ст. л. цукру, ванілін.

Сироп: 1 скл. води, 1 ст. л. цукру.

Приготування: яйця збити з цукром, додати погашену соду. Чищену моркву потерти на дрібній тертці і теж додати до яєць. Наприкінці всипати борошно і добре вимішати. Тісто розділити на 2-3 частини і спекти коржі. Якщо коржів вийшло 2, кожен можна розрізати навпіл і всього вийде 4 коржі.

Для крему сир (краще взяти магазинний – у ньому менше крупинок і структура його кремоподібна, на відміну від домашнього) кімнатної температури розтерти з цукром. Додати масло (теж кімнатної температури) і збити до однорідності. Приготувати сироп: закип’ятити усі складники й охолодити. Сиропом просочити коржі і перекласти їх кремом. Верх торта прикрасити як завгодно: шоколадом, крихтами печива тощо.

Як обрати смачну і корисну моркву

Найсоковитішою є морква з товстими, а не довгими, коренеплодами. З такої моркви виходить смачний сік, її додають у салати, використовують у сирому вигляді як гарнір, а також маринують. Морква інших сортів вимагає теплової обробки: печіть iз неї запіканки, пироги, тушкуйте, — буде смачно.

Вживати моркву найкраще з жиром — з олією або вершковим маслом, сметаною чи вершками. Каротин моркви розчиняється в жирах і в такому вигляді краще засвоюється організмом.

Частина вітамінів при тепловій обробці руйнується. При варінні моркву рекомендується класти в киплячу воду і підтримувати рівномірне, але не бурхливе кипіння. У таких умовах краще зберігається вітамін С. Каструлю обов’язково накривайте кришкою.

Морква належить до помаранчевої групи овочів, тому корисна тим, хто хоче позбутися негативних емоцій, тривоги, апатії та сіруватого відтінку шкіри.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *