Помідори сіємо восени: незвичайний спосіб виростити здорові овочі

Помідори сіємо восени: незвичайний спосіб виростити здорові овочі
Якщо хочете отримати врожай зелені й овочів раніше за всіх, то для вас є стародавній спосіб – посійте насіння під зиму. Такі посіви дозволяють отримувати непогані врожаї в посушливі роки, які останнім часом почастішали.

Зимове загартування

Переваг підзимових посівів багато. Американці давно помітили, що насіння з неприбраних восени томатів дають потужну розсаду, стійку до більшості хвороб. А все тому, що взимку насіння проходить своєрідне загартування: слабке відсівається, а набрякле насіння проростає, як тільки потеплішає, максимально використовуючи весняну вологу. Ще один плюс підзимових посівів полягає в тому, що навесні у нас і так роботи по вуха, а осінні посіви дозволяють у березні-квітні-травні зайнятися чимось іншим, не менш корисним. Крім того, урожай від таких посадок значно вищий.

Шанс для старого насіння

Осінь – кращий час щоб посадити овочі, а також для посіву насіння, у якого вже закінчується строк придатності, або того, чия якість викликає сумніви. Чому ж «підозріле» насіння є сенс сіяти під зиму?

По-перше, в умовах сухого повітря теплої квартири воно значно швидше втратить здатність зійти, і навесні його можна буде сміливо викинути.

По-друге, підзимовий посів дозволить уже ранньою весною побачити, чи з’явилися сходи. І якщо ні, то, не втрачаючи часу на старе насіння, ви зможете посіяти нове.

Щоб підстрахуватися, норму посіву під зиму збільшують у 1,5-2 рази. Насіння має бути великим. В жодному разі не замочуйте його і не обробляйте стимуляторами, теплом і магнітами.

Закопуємо цілі томати

Технологія, яку вже перевірили городники в Україні, доволі проста. Це результат спостережень, адже часто із помідорів, які залишилися гнити на городі, навесні виростає розсада.

У жовтні викопують на городі лунки 15 см глибиною. Дно кожної лунки вистеляють сіном і кладуть по переспілому томату.

Лунки засипають сіном, мульчують компостом і залишають на зиму.

Навесні спершу сходи потрібно прикривати від заморозку плівкою, оскільки вони проростають купками.

Потім необхідно кущики поділити й розсадити рослини по одній. Такі помідори дозрівають на два-три тижні раніше, ніж звичайні, менше хворіють і не бояться холодів.

Сіяти треба з середини жовтня, щоб насіння не почало проростати. Тоді, коли починаються заморозки. Адже, якщо погода буде хороша, розсада проросте й від заморозків пропаде.

До слова, під зиму можна сіяти будь-які зелені культури: кріп, петрушку, цибулю, редиску, ріпу, селеру, пекінську капусту. Тобто, під зиму ви можете засіяти ледь не цілий город!

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *