Росіяни уникли покарання

Росіяни уникли покарання

Міжнародний олімпійський комітет так і не ризикнув дискваліфікувати збірну Росії з Олімпіади-2016 через її великий вплив у світовому спорті, зазначає «Еспресо-ТБ». Минулого тижня з новою силою спалахнув допінговий скандал. Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА), вивчивши факти з фальсифікаціями допінг-проб під час Олімпіади-2014 в Сочі, рекомендувало Міжнародному олімпійському комітету дискваліфікувати усю російську збірну.

Головним аргументом було не лише систематичне вживання заборонених препаратів, а й те, що це порушення росіяни «узаконили» на державному рівні – у міністерстві спорту та за підтримки Федеральної служби безпеки (ФСБ).

Вірогідність дискваліфікації суттєво зросла 21 липня, коли Спортивний арбітражний суд відхилив позов росіян до Міжнародної федерації легкої атлетики (IAAF), яка раніше відсторонила від Олімпіади збірну Росії з цього виду спорту.

Про те, що росіян не пустять до Ріо, ще 24 липня вранці повідомляли й джерела в МОК, виконком якого у неділю мав ухвалити рішення на засіданні, яке відбувалося у телефонному режимі.

Але  керівники світового спорту дозволили росіянам виступати на Олімпіаді-2016. При цьому МОК рекомендував олімпійським федераціям вивчити допінгову історію спортсменів, спираючись на результати тестів міжнародних, а не національних, антидопінгових лабораторій. Їм також доручили вивчити факти зі звіту ВАДА та відсторонити від змагань усіх порушників, які у ньому фігурують.

Крім того, росіян змусили виключити зі складу команди усіх спортсменів, які раніше були впіймані на вживанні допінгу, навіть, якщо вони вже відбули покарання. Також російських спортсменів додатково тестуватимуть поза олімпійськими змаганнями.

Попри солідний перелік вимог, рішення МОК насправді виглядає м’яким, адже збірній Росії загрожувала повна дискваліфікація. Цілком вірогідним був і варіант відсторонення команди, але з дозволом виступати окремим спортсменам під олімпійським прапором.

Схоже, МОК на кілька днів відклав рішення стосовно дискваліфікації збірної Росії недаремно. Росіяни отримали додатковий час та використали його, щоб максимально тиснути на членів виконкому та спортивну громадськість.

Із заявами стосовно можливої дискваліфікації виступили російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, який прямо звинуватив США у намаганнях усунути Росію від ігор у Ріо.

А президент Росії Володимир Путін сказав про втручання політики у спорт та нагадав про бойкот Олімпіад у Москві та у Лос-Анджелесі. Згадка про події часів “холодної війни” була не випадковою. Таким чином у Кремлі натякнули, що можуть влаштувати у світовому спорті нову кризу.

Також не варто забувати, що Росія має великий вплив на світовий спорт. Скажімо, Міжнародну федерацію фехтування очолює російський мільярдер Алішер Усманов, завдяки можливостям якого не надто рейтинговий вид спорту є фінансово благополучним та добре розвивається. А президент МОК Томас Бах є олімпійським чемпіоном саме з фехтування.

Гроші Усманова працюють і на художню гімнастику, де великий вплив має його дружина – президент російської федерації художньої гімнастики Ірина Вінер. І це – не поодинокі приклади.

До того ж росіяни охоче беруться за організацію великих міжнародних змагань, приймати які у часи світової економічної кризи дуже мало охочих.

Достатньо згадати Олімпіаду-2014, яка стала найдорожчою в історії та коштувала росіянам $50 млрд. Також у Росії у 2013 році відбувалися інші масштабні змагання – літня Універсіада у Казані, а у 2019 році у Красноярську мають пройти зимові Всесвітні студентські ігри.

Росіяни також регулярно приймають чемпіонати світу та Європи з інших видів спорту. Так цієї весни у Москві відбувся Чемпіонат Світу з хокею. А ще варто згадати й про Чемпіонат Світу з футболу, який має відбутися у Росії у 2018 році.

Тож члени виконкому, серед яких був і українець Сергій Бубка, роблячи вибір між цивілізованим світом, який вимагав дискваліфікації порушників, та російськими фінансами, проголосували за гроші. За словами президента олімпійського комітету Росії Олександра Жукова, рішення було ухвалено одноголосно. Президент МОК Томас Бах вважає, що виконком дав шанс російським спортсменам довести свою чесність.

Разом з тим, рішення МОК обурило багатьох спортивних діячів у світі. Приміром, голова антидопінгового агентства США Тревіс Тайгерт звинуватив МОК у тому, що цей орган самоусунувся від вирішення питання, яке перебуває у його безпосередній компетенції. Також він піддав сумніву  спроможність міжнародних федерацій провести адекватну експертизу менш, ніж за два тижні до початку Олімпіади, яка стартує у Бразилії 5 серпня.

А от у Росії вже святкують чергову перемогу над “ворогами” зі США, які, за словами члена виконкому Європейських олімпійських комітетів росіянина Олександра Козловського, чинили тиск на керівництво МОК. Щоправда, у Москві неохоче коментують рішення Міжнародного олімпійського комітету про те, що міністр спорту РФ Віталій Мутко не отримав акредитацію на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *