Що є підставою для відмови у реєстрації платником спрощеної системи оподаткування?

Що є підставою для відмови у реєстрації платником спрощеної системи оподаткування?

Головне управління ДФС в області нагадує про внесені зміни до окремих норм застосування спрощеної системи оподаткування у цьому році, зокрема, до п. п. 291.5.8 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Так, не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп платники, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок форс-мажорних обставин.

Податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ термін, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Таким чином, з 1 січня цього року підставою для контролюючих органів при прийнятті рішення про відмову у реєстрації фізичної особи – підприємця платником єдиного податку є наявність у нього податкового боргу зі сплати податків та зборів, за якими визначені грошові зобов’язання зі сплати податків та зборів, у тому числі, які не пов’язані із здійсненням господарської діяльності, крім наявного боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про нюанси реєстрації суб’єктів господарювання як платника єдиного податку йдеться у листі ДФС України від 13.11.2017 №30848/7/99-99-13-01-02-17 «Щодо окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування». Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *