Стрічка новин

Що потрібно знати про здачу в оренду приміщення?

податок нерухомість

Підприємець – «єдинник» планує в селі здавати в оренду будівлю площею 280 квадратних метрів і прилеглу до неї територію – 200 «квадратів», хоча розмір всієї земельної ділянки – більше 1600 метрів. Чи буде це порушенням?

Статтею 291 Податкового кодексу України визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи-підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 «квадратів».

У статті 320 Цивільного кодексу йдеться: власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди чи їх окремої частини повинен бути укладений у письмовій формі (ст. 793 ЦКУ).

Одночасно із правом найму будівлі, наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вона розташована, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець. Плата, яка справляється з наймача будівлі, складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Отже, фізична особа-підприємець, яка здає в оренду приміщення (споруду, будівлю), площа якого не виходить за обмеження, встановлені Податковим кодексом, та розташоване на земельній ділянці, що перевищує 0,2 га, може перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо у договорі оренди визначено розмір земельної ділянки, право користування якою передається наймачеві і при цьому площа такої ділянки не перевищує 0,2 гектара.

В іншому випадку підприємець не може перебувати на спрощеній системі оподаткування та повинен перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ.

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->