Щоб капуста вродила

Щоб капуста вродила

maxresdefaultКапусті завдають збитків багато шкідників – капустяна муха, капустяна блоха, гусениця капустяного метелика білану. Тому овоч вимагає ретельно захисту. Як упоратися зі шкідниками і при цьому виростити екологічно чистий урожай, радять досвідчені городники.

Капустяна гусениця

Змішують у ста вагових частинах води три частини повареної солі, дві частини вапна, і цією сумішшю обприскують грядки звичайним обприскувачем, а якщо немає обприскувача, то його можна замінити звичайною садовою лійкою з густим і тонким ситом.

Обприскування проводиться два рази, у вечірній час, коли гусениці ще молоді, тому що на дорослих гусениць цей засіб діє не відразу, і доводиться обприскувати кілька разів, що може несприятливо діяти на рослини.

За запевненням садівників, дворазова обробка капусти зазначеним засобом зовсім не вплинула на її смак, що нічим не відрізнявся від смаку неопрацьованої капусти. Після обприскування й пізніші генерації гусениць також не торкають капусти.

Для боротьби з капустяною гусеницею можна використовувати попіл. Залийте 2 склянки попелу й 1 ст л рідкого мила (ще краще дьогтьового шампуню) 10 л води і настоюйте протягом доби. Потім опбрискайте настоєм капусту.

Слимаки

Поза всяким сумнівом, слимак – один з найнеприємніших ворогів капусти, тому що капостить він, в основному, увечері й уночі, коли на городі немає господарів. Саме тому боротися з ним складно.

Отрутохімікати, особливо до ранніх сортів капусти, застосовувати не можна, тому й коло засобів впливу на цього шкідника обмежене. Боротися допоможуть народні засоби.

Як відомо, слимак не переносить високої температури. Тому грядки ранньої білокачанної капусти потрібно покривати старою прозорою плівкою. Вночі шкідник завжди збирається під нею. Удень ґрунт під плівкою нагрівається променями сонця, і слимак гине, тому що не може витримати подібну парильню.

Цей спосіб усім гарний для ранньої капусти, але він зовсім не підходить для капусти середньостиглої і пізньої. Тому що в спекотні літні дні рослини можуть постраждати від перегріву коренів. З огляду на це, замість плівки застосовуйте полив рослин гарячою водою (близько 60°C), адже слимаки гинуть уже при температурі 40°C.

Проводити такий полив потрібно присмерком, коли шкідник уже виповзає на листя, але світла ще достатньо для того, щоб його побачити.

Слимаки гинуть відразу ж, як тільки на них потрапляє гаряча вода, а от капуста від неї не страждає. До того ж, після обробки гарячим душем зникають попелиця та інші шкідники цієї культури.

Розсипте між капустинками гірчичний порошок. Слимаки його не люблять.

Також слимаки не можуть встояти проти пива. За його ароматом підуть куди завгодно і навіть в пастку. Зробити її просто. В землю закопати пластмасову миску, краще біля рослин, які хочете захистити.  Миски повинні бути вище рівня землі, щоб туди не падали й інші тварини. До половини наповнити миску пивом і раз на три дні збирати мертвих слимаків, викидати разом із залишками пива і долити свіжого.

Хрестоцвітна блошка

Вона любить поласувати молодими листочками капустяної розсади. Щоправда, не любить різкі запахи. Додавайте у воду для поливу ялицеву олію (10-15 крапель на відро), а для вірності спочатку прикривайте молоді капустинки верхівками від пластикових пляшок.

Обприскайте рослину слабким настоєм курячого посліду. Він не тільки допоможе від блошки, але й послужить азотним підживленням для капусти. Листя швидше зміцніє і виросте, і блошка буде йому не страшна.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *