Щоб вродили баклажани

Щоб вродили баклажани

Вирощування баклажанів у багатьох моментах схоже з доглядом за томатами, хоча і є ряд відмінностей.

Грунт

Баклажанам необхідний родючий ґрунт. Для цього під час перекопування додають мінеральні й органічні добрива. Вирощувати баклажани краще в легкому ґрунті. Важкі ґрунти сприяють формуванню компактних кущів, що не завжди добре. Баклажани мають потужну кореневу систему, що може вилитися в перерозвиток стебел. У зв’язку із цим добрива повинні мати акцент на калій.

Якщо стебла розвиваються слабко, то в добривах підвищують у два рази частку азоту. Ґрунт повинен мати кислотність приблизно 6,5-7,2.

Саджання

Рослина погано переносить пересадження – страждає її коренева система, і тільки тому вирощування розсади рекомендують відразу робити в торф’яних горщиках, не пікіруючи. Якщо ж немає такої можливості, то пікіровка має вироблятися дуже акуратно, з мінімальним ушкодженням кореневої системи.

Через кожні 2-3 дні розсаду варто добре поливати.

Підживлення

Під час росту рослини за сезон можна проводити від 3 до 5 підживлень. Перше підживлення здійснюють приблизно через 2-3 тижні після висадження саджанців, раніше робити цього не потрібно, оскільки слабкі корені ще не в змозі всмоктувати корисні елементи. До появи плодів підживленя здійснюють комплексними мінеральними добривами.

Під час плодоносіння використовують азотно-фосфатні добрива, які роблять із 1 ст.л. суперфосфату й 1 ч.л. аміачної селітри розведені в 10 літрах води. Щоб суперфосфат краще розчинився у воді, з нього роблять витяжку.

Органічні добрива варто застосовувати в міру, тому що вони сприяють росту стебел, а не плодів. Замінити органічні добрива можна зброженою травою, наприклад, настоєм з кропиви. Також для підживлення підійдуть суміш добрив для томатів і перців.

Мінеральні й органічні підживлення радять чергувати. А для того, щоб стимулювати ріст баклажанів, використовують позакореневе підживлення через 12-15 днів після висадження.

У період плодоносіння ґрунт також посипають попелом, а під кінець краще підійде сульфат кальцію, що розводиться в 10 л води на 1 ч.л.

Якщо погано проходить цвітіння, то рослину можна обприскувати борною кислотою, розчиненою в гарячій воді.

Якщо є присутнім надлишок зеленої маси, то рослину підживлюють калієм, а при слабкому розвитку як добриво беруть підживлення з вмістом азоту.

Під час вологої і прохолодної погоди, необхідно проводити позакореневе підживлення рослини мікроелементами.

Полив

Полив баклажанів необхідно здійснювати регулярно, оскільки у них велика потреба у волозі. При недоліку вологи в рослини опадають плоди й квіти, а також зупиняється розвиток. Для поливу використовують теплу воду – не менше 20°С.

Після того як рослини висадили, перший полив здійснюють тільки через 5 днів. Згодом полив виконують щотижня. При спекотній і сухій погоді поливають частіше. Поливати необхідно рослини під корінь, при цьому намагаючись не замочити стебла і листя. Необхідно постійно рихлити міжряддя і проводити боротьбу з бур’янами. Баклажани дуже вимогливі до тепла, особливо в період вегетації, тому обробляти міжряддя необхідно часто, що буде сприяти гарному зігріванню ґрунту. Під кінець сезону верхівки стебел прищипують, залишаючи по 5-7 дрібних зав’язей, які в стані визріти до перших заморозків. Видаленню в цей період підлягають і квітки, що з’являються.

Якщо дотримуватися цих правил, то можна одержати великі й гарні плоди в умовах короткого осіннього сезону.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *