Таємниці вирощування томатів чері

Таємниці вирощування томатів чері

Сьогодні багато господарів віддають перевагу маленьким витонченим томатам чері. У них більш яскравий і насичений смак. Іноді з малиновим, чорничним або динним відтінком. Вони солодші. У них більше вітамінів і антиоксидантів, які запобігають розвитку ракових пухлин і продовжують молодість.

Вирощувати їх, завдяки компактним розмірам, можна не тільки на городі, але й у будинку: на балконі або підвіконні. А ще чері дуже подобаються дітям.

Пропонуємо вам корисні поради, які стануть вам у пригоді при вирощування томатів чері.

  • Можна не пасинкувати. Операцію з видалення бічних пагонів у томатів проводять з однією-єдиною метою: щоб урожай встиг дозріти. Якщо залишити велику кількість пагонів, рослина витратить усі сили на їхній розвиток і плоди не встигнуть набрати потрібної ваги. Це важливо для великих томатів. А от чері не потрібно багато часу, щоб досягти максимального розміру. Вони встигають дозріти, навіть якщо на кущі їх дуже багато.
  • Чері не люблять сухий ґрунт. Під час посухи їх плоди починають тріскатися. Тому поливати їх потрібно щодня! Але потроху, тому що зайвої вогкості вони теж не люблять – загнивають на корені. Якщо немає можливості напувати їх щодня, достатньо буде й одного поливу на тиждень. Але в цьому випадку дуже рясного! Під кожен кущ потрібно вилити буквально по відру води. І обов’язково замульчувати ґрунт перегноєм, торфом або соломою, щоб волога не випаровувалася.
  • Потрібно достатньо світла. Відстань між кущами у цього типу сортів має бути більшою, ніж між звичайними томатами, тому що чері дуже люблять достаток світла. Рослини не повинні одна одну затінювати!
  • Обов’язково підв’язуйте. Чері в переважній більшості високорослі – метр, а то й півтора-два у висоту. Тому опора для них обов’язкова.
  • Смакують – дозрілі. Збирати томати чері потрібно повністю дозрілими. Зірвані бурими або зеленими, вони, звичайно, дозріють, але смак буде не той. Тільки на сонечку вони здатні набратися солодкості й аромату. До речі, зривати чері найкраще не окремо, а цілими гілками. Так вони довше зберігаються.

Корисні рецепти:

Настій для росту помідорів

У діжку (200-300 літрів) насипаємо одну третину кропиви, відро коров’яку, 2 лопати попелу, 2 кг дріжджів, 3 літри сироватки. Настоюється 2 тижні.

Отриману суміш розбавляємо водою в пропорції 1:10 (літрова банка на відро) і підливаємо під корінь один раз на 7-10 днів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *