Тернопільський фітотерапевт Марія Тройчак: «Бог влаштував наш світ так, щоб людина за першої ж потреби мала поміч від природи»

Тернопільський фітотерапевт Марія Тройчак: «Бог влаштував наш світ так, щоб людина за першої ж потреби мала поміч від природи»

Марія ТройчакЗ весняним теплом, коли проростає травичка і світить сонечко, приходить і весняний авітаміноз – дефіцит вітамінів, кількість яких зменшується в організмі людини після виснажливої зими. Відчуваєте млявість, вас часто дратують дрібниці, іноді не можете довго заснути, а вранці – встати з ліжка? Важко сконцентруватися на роботі чи навчанні? Ці симптоми свідчать про те, що варто зміцнити свій організм. Адже за зиму він збіднів на вітаміни, біологічно активні речовини, мікроелементи.

– Бог влаштував наш світ так, щоб людина за першої ж потреби мала поміч від природи, – переконана тернопільський фітотерапевт Марія Тройчак. – Переважно навесні та восени нагадують про себе загостренням хронічні та задавнені хвороби. Тому варто звернутися за допомогою до весняних рослин. Вони не тільки знімуть симптоми, а й допоможуть одужати, набратися сили і наснаги.

Природа прокинулась від зимового сну, підсніжники потягнули до людей свої білі голівки. Ще трішки – і з’являться жовті, як сонечко, квіти мати-й-мачухи та інші першовесняні рослини.

– Ми можемо їх використувати для лікування та профілактики, – розповідає пані Марія. – Потрібно лише знати, які саме дерева, кущі, рослини від якої хвороби допомагають, і правильно їх вживати. Пам’ятайте, що всі рослини, а також гілочки з дерев та кущів не слід збирати обабіч автодоріг, поблизу ліній електропостачання, залізниць, сміттєзвалищ. Найкраще їх зривати у лісі, а якщо у місті, то в глибині парку.

Лікування весняними гілочками

Взимку, коли не було свіжих ягід, наші пращури використовували молоді пагони фруктових дерев. Наприклад, у гілочках малини теж є вітамін С і саліцилова кислота. А кумарин, що міститься в них, сприяє зміцненню судин і профілактиці атеросклерозу. Чай, приготований з гілочок смородини, сприяє обміну речовин, підтримує імунітет, має легку протигарячкову та протизапальну дію. Якщо у вас грип чи ГРЗ, змішайте гілочки смородини та малини – це найкраще поєднання для такого випадку.

Фаворитом серед чаїв з рослин вважається вишня. Напій з неї ароматний, яскраво забарвлений, має смак ягід і мигдалю. Відвар заряджає бадьорістю і силою на весь день. А скільки корисних властивостей він має! Це природний заспокійливий засіб, стимулятор роботи головного мозку. Напій з вишні виводить зайву рідину з організму, нормалізує роботу серця. Чай з гілочок цього дерева позитивно діє на нирки, маючи м’яку сечогінну дію. Також він дуже акуратно вимиває пісок з нирок, знеболює сечовиділення при запальних процесах. До того ж він має легку цукрознижувальну дію, особливо в суміші з гілочками та листям чорниці.

Заварені сливові гілочки знімають стрес, розслабляють і заспокоюють. Допомагають у лікуванні легеневих хвороб. Чай з гілочок яблуні п’ють при анемії, авітамінозі, атеросклерозі, ожирінні, розладах шлунково-кишкового тракту, хронічній втомі, аритмії, варикозному розширенні вен. Його смак і лікарський склад залежить від сорту яблуневого дерева. Наприклад, кора яблуні містить вітаміни С, В1, В2, В3, пектини, цукри, залізо, калій, мідь та інші необхідні біоактивні речовини.

– Для приготування відвару потрібно витратити трохи більше часу, ніж при заварюванні звичайного чаю, але воно того варте, – каже Марія Тройчак. – Візьміть найсвіжіші пагони з кущів малини і смородини, молоді гілочки вишні та груші. Кору не знімайте – саме в ній найбільше біологічно активних речовин. Бруньки на цій стадії також найкорисніші, адже вони тільки набирають сили. Поріжте гілочки на маленькі шматочки, гарно промийте, залийте окропом, потримайте кілька хвилин на водяній бані або на слабкому вогні. Посудину ретельно закутайте і настоюйте від 2 до 4 годин.

До слова, для приготування чаїв можна використовувати гілочки, які доводиться видаляти під час весняного обрізання.

Юлія ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *