Тернополянка Ольга Закорчемна відроджує українські традиції заради майбутнього (ФОТО)

21

Жменька сіна і моток ниток – ось нехитрі складові цікавої іграшки, яку можна виготовити як вдома, так і на природі. У дитячих руках запашна сушена трава дуже швидко перетворюється на коників, ляльок, овечок і пташок. Це не лише цікава, але й корисна справа, переконана тернополянка. Позитивний вплив натуральних іграшок вона перевірила на трьох своїх дітках і запевняє, такі забавки розвивають моторику, творчий потенціал і вчать мислити.

20

Виробами з природних матеріалів Ольга Закорчемна зацікавилася вже давно. Вдома вона створює натуральні віночки-обереги, які вже стали популярними не лише в Україні, а й за кордоном, а для дітей проводить майстер-класи з виготовлення екологічних іграшок. Для цього спеціально заготовляє сіно. Для іграшок найкраще підходить довга трава.

– Її треба добре просушити, – розповідає пані Оля. –  Перед роботою за добу зволожити і замотати в тканину або целофан. А далі беремо звичайну нитку для шиття і формуємо іграшку. Кілька нескладних маніпуляцій і коник, лялька-мотанка або пташка готові. Двох однакових іграшок не буває. Адже кожна людина бере жмутик сіна, який вміщається в руку і зручний для неї, а також фантазує.

Вже сам процес виготовлення іграшки приносить і дітям, і дорослим багато позитивних емоцій, адже це, насамперед, єднання з природою та своєрідне заглиблення у себе.

19

– Наші предки жили в гармонії із землею і природою, були дуже уважні до того, що їх оточує, – зазначає пані Оля. – Знали корисні властивості рослин і вміли ними користуватися. Вони виготовляли іграшки з того, що було у них під руками. А сіно, зазвичай, було в кожній родині. Люди добре знали його цілющі властивості – ним набивали навіть подушки і матраци, а також робили з нього іграшки. Дитина, виготовляючи іграшку самотужки, також розвивається. Адже це дрібна моторика, концентрація уваги, перспективне бачення. Дитя дивиться на жмутик сіна і вже уявляє і планує, якою вийде іграшка, формує тулуб, рівняє ніжки. Тому завжди давайте дитині можливість щось створювати власними руками, це дуже позитивно впливає на неї, помагає заглибитися у свій світ, відчути себе. Скажу більше, створювати іграшки корисно не лише дітям, а й дорослим. Це заняття не потребує особливої підготовки, але приносить багато радості, знімає напругу і перевантажує мозок.

18

Пані Оля на власному досвіді переконалася, що іграшки з натуральних матеріалів корисні для дітей. Разом з чоловіком вони виховують трьох діток – Тоню, Валю і Мартина. Вони вже вправно працюють із сіном і створили не одну забавку власноруч.

– Ми змалку разом з мамою виготовляли різних диво-тваринок, – розповідає Тоня. – І жар-птицю, і  коника, і дракона. Сіно – дуже приємний матеріал для роботи. А ще воно зберігає в собі всі аромати літа. Нам дуже подобається робити іграшки власноруч, адже тоді вони сповнені особливої енергетики і гратися з ними значно цікавіше.

Оля Закорчемна переконана, кожна іграшка, створена самою людиною, має своє позитивне значення і приносить у хату злагоду, мир, удачу, везіння.

– Сьогодні такий час, що всі ми кудись постійно поспішаємо, – каже жінка. – Втрачаємо дуже багато часу на різні, не завжди потрібні речі. Однак той час, який ми витратили на створення іграшок, залишається, адже у них зберігається енергія, радість, посмішки. Тому, якщо ви зробите коника чи пташку з гарними помислами і добрим настроєм, то і ваша оселя буде наповнена щастям, добром, любов’ю.

17

Окрім іграшок, пані Оля вже тривалий час плете натуральні віночки із різних трав, гілочок та сіна. Прикрашає їх паличками кориці, зірочками бадьяну, різноманітними шишками і засушеними квітами, шипшиною, арахісом, зернами кави, скоринками цитрусових, декором із солоного тіста. Кожен її виріб, як маленький витвір мистецтва. Адже всі деталі майстриня підбирає з особливою ретельністю і любов’ю.

– Вінок – це не просто прикраса. Він забирає всю негативну енергетику, – переконана жінка. – Якщо його повісити над дверима, то він не пропустить у хату жодні негаразди. Я шукаю і вивчаю інформацію про кожен елемент, щоб знати властивості та вміти поєднувати

Усі вінки тернополянки ручної роботи та лише з натуральних матеріалів. Вони сплетені з різнотрав’я і сіна, ромашки, полину або з гілочок верби, вишні, берези, виноградної лози.

– Стараюся продумати кожну деталь і правильно її використати, – додає пані Оля. – Постійно експериментую, щоб отримати якнайкращий результат. Зробити два однакові вироби практично нереально.

16

Кожен елемент вінка має свій символ. Жолуді символізують силу, довголіття, міцність, цитрусові дарують хороший настрій і аромат, яблука додають енергії і сил.

Виготовлення одного вінка забирає багато часу і потребує натхнення і хорошого настрою.

– Я ніколи себе не змушую, – каже пані Оля. – Зате, коли є бажання, то можу працювати всю ніч. Кожна деталь потребує особливої уваги, щоб виріб і виглядав гарно, і довго зберігався. Але найголовніше – творити його з любов’ю і гарними думками.

Тернополянка виготовляє  віночки-обереги на новосілля,  на родинні свята, новорічні, материнські і навіть чоловічі з насінням кропу, жолудями і лавровим листом. Вироби пані Олі вже знайшли своїх господарів у Польщі, Італії, Іспанії, Хорватії, США, Франції. Але вона не планує зупинятися на досягнутому. Запевняє, відроджує українські традиції і моду на натуральні іграшки та обереги заради дітей і їх майбутнього. Переконана, жодна синтетика і нанотехнології, не замінять м’якого запашного сіна, теплих маминих рук і живої сили природи, яка дарує нам енергію і захищає від всього злого.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *