У 77-річної тернополянки шахраї видурили 5 тис грн начебто для порятунку сина з міліції

У 77-річної тернополянки шахраї видурили 5 тис грн начебто для порятунку сина з міліції

За покликом материнського серця 77-річна тернополянка кинулася рятувати з біди сина, й без зайвих запитань перерахувала незнайомцям 5 тисяч гривень. Лише один дзвінок до рідної людини, аби уточнити ситуацію, міг би врятувати стареньку від шахрайства. Однак, жінка спочатку піддалася емоціям, а усвідомлення, що стала жертвою лиходіїв, прийшло запізно – гроші були вже недосяжні, повідомили у СГЗ УМВСУ в Тернопільській області.

Мобільний потерпілої озвався пізно ввечері. Дзвонив начебто син, який в цей час був на роботі. Стривоженим голосом чоловік повідомив, що потрапив у халепу і зараз в міліції, а щоб врятувати його від відповідальності, мати повинна негайно зібрати 5 тисяч гривень.

“За декілька хвилин до мене знову подзвонили, – пригадує старенька. – Незнайомець представився товаришем сина. Сказав, що сам міліціонер і зараз саме на чергуванні. Він пообіцяв, що допоможе, але я повинна привезти п’ять тисяч”.

Для старенької, яка отримує мінімальну пенсію, сума, озвучена «рятівником» виявилася досить суттєвою. Три тисячі вона зібрала самостійно, решту позичила в сусідів. На що терміново знадобилася готівка, бідолашна знайомим не пояснила – «міліціонер» застеріг, аби мовчала.

“Я постійно була на зв’язку з тим чоловіком, він давав вказівки, що робити далі, – розповідає потерпіла. – Сказав, що сам приїхати не може, бо зараз на роботі, наказав викликати таксі. Біля підїзду зустріла сусідську дівчину. Вона декілька разів мене запитувала, куди я так пізно їду. Промовчала, хоча зараз розумію, якби розповіла, то б могла не втратити гроші”.

За вказівкою шахраїв п’ять тисяч пенсіонерка перерахувала через термінал на мобільний рахунок. Коли ж почула від незнайомця, що квитанцію про оплату негайно треба знищити, прийшло усвідомлення – її ошукали. Остаточно ж впевнилася, що гроші пішли у кишеню пройдисвітам, коли син повернувся додому.

Як не прикро, такі випадки в області не поодинокі. Попри активну просвітницьку роботу, до якої задіяні не лише міліціонери, а й преса, священнослужителі, соціальні працівники, люди й надалі добровільно поповнюють кишені шахраїв. По кожному конкретному випадку правоохоронці проводять перевірку.

Зараз є інформація, що такими безчинствами, найчастіше промишляють особи, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Однак вийти на слід конкретних шахраїв з об’єктивних причин надзвичайно важко.

Зараз тернополянка розуміє, що якби хоч на мить замислилася над усією ситуацією, у пастку могла б не потрапити. Каже, що бачила сюжети про людей, які потерпіли від шахраїв, але не думала, що сама може повторити їхню долю. Жінка застерігає краян він подібної помилки.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *