У двох селах Лановеччини – карантинний режим – через амброзію

У двох селах Лановеччини – карантинний режим – через амброзію

У 2017 році державними фітосанітарними інспекторами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проводилися обстеження на виявлення регульованих шкідливих організмів. За результатами таких обстежень на території села Москалівка Лановецького району виявлено вогнище небезпечного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої вздовж вулиці Шкільна на загальній площі 0,7 га.

Вогнище з амброзією полинолистою виявлено також  на території села Білозірка Лановецького району на вулиці Центральна на площі 0,2 га.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 10.10.2017 року № 291-од запроваджено карантинний режим по амброзії полинолистій  на даних площах, а також  затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму, які є обов’язковими для виконання.

Довідка

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – карантинний бур’ян, обмежено поширений на території України, який наносить значну шкоду не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини. Вона засмічує сільськогосподарські посіви, парки, сквери, узбіччя автомобільних та залізничних доріг, прилеглі території, будівельні майданчики, дитячі площадки, пустирі, присадибні, дачні  ділянки, сади,   інші необроблені землі.

Утворюючи потужну надземну масу і кореневу систему, вона сильно пригнічує культурні рослини, потребує багато води, що призводить до пересихання ґрунту, і як наслідок – різко знижує його родючість, врожайність сільськогосподарських культур та призводить до виходу з ладу техніки при збиранні врожаю.

Одна рослина амброзії може утворювати від 30-40 до 100 тис. насінин. Насіння цього бур’яну зберігає схожість  від 5 до 40 років, поширюється вітром, водою, з насіннєвим та  будівельними матеріалами (щебенем, піском), транспортними засобами, тощо.

Амброзія шкідлива і для людей, особливо дітей та людей похилого віку. Її пилок є сильним алергеном і може викликати  алергічне захворювання – амброзійний поліноз. Симптомами захворювання є різко виражений алергічний риніт, кон’юктивіт, різні форми бронхіальної астми, кропивниця. Захворювання супроводжується різким ослабленням організму, що може призвести до втрати працездатності хворого.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *