У серпні людей випробовуватимуть сильні магнітні бурі. Якщо ви метеозалежні, стежте за прогнозом погоди

У серпні людей випробовуватимуть сильні магнітні бурі. Якщо ви метеозалежні, стежте за прогнозом погоди

Останнім часом погода у нас міняється, наче настрій примхливої панночки. І чимало людей скаржаться: такі перепади впливають на самопочуття. У декого підвищується або знижується артеріальний тиск, починається головний біль, відчувається втома, з’являється слабкість… Реагування організму на зміни погоди дістало назву метеозалежність. За результатами досліджень, її відчуває від 40 до 80 відсотків населення.

кардіолог, Борис Степанчук, метеозалежність, поради

– Отже, метеозалежність – не вигадка, а хвороба? – запитую у завідувача спеціалізованого кардіологічного відділення Тернопільської міської лікарні №2 Бориса СТЕПАНЧУКА.   

– Так. Коли відбуваються зміни погоди, до лікарів-кардіологів частіше звертаються пацієнти із серцево-судинними недугами, трапляються інфаркти міокарда. Взагалі, нині серцево-судинні захворювання посідають перше місце у світі за поширеністю. Україна і наша область – не виняток. Кожна третя людина, згідно зі статистикою, має підвищений артеріальний тиск. Це – досить значна цифра. Проблема набула соціального характеру. Якщо міняється погода, а тиск у людини високий, потрібно прийняти ліки, які його понижують, аби не допустити небажаних наслідків.

– Фахівці прогнозують, що в серпні українців випробовуватимуть найсильніші за останні п’ятдесят років магнітні бурі. І застерігають: це негативно впливатиме на стан здоров’я.  

– Справді, коли починаються магнітні бурі, частішають випадки гіпертензивних кризів, тобто відбувається раптове значне підвищення артеріального тиску.

– Тож деякі серпневі дні можуть додати вам роботи?

– На жаль, так… Будемо бачити, яким чином магнітні бурі впливатимуть на людей. Чи це буде мерехтлива аритмія, чи гіпертензивні кризи, чи інфаркти… Захворювання можуть проявлятися по-різному.

– Борисе Івановичу, можете дати поради, яким чином можна уберегтися від впливу підвищеної сонячної активності і від метеозалежності загалом?  

– Найперше: метеозалежні хворі повинні уважно стежити за прогнозами погоди. Гіпертонікам у такі дні не варто виходити з дому без ліків. Обов’язково треба міряти тиск. Не захоплюватися спиртним або іншими тонізуючими засобами. Уникати конфліктних ситуацій. Адже статистика свідчить: близько 70 відсотків інфарктів, інсультів та гіпертонічних кризів трапляються саме під час магнітних бур.

Метеозалежність також відчувають люди, котрі страждають порушенням серцевого ритму і приймають профілактичні ліки. Знаючи, що передбачається зміна погоди, варто прийняти препарат, рекомендований лікарем.

Чудовим помічним засобом від метеозалежності є здоровий спосіб життя. А це – правильне харчування, помірні фізичні навантаження, уникання стресів, відмова від вживання надмірної кількості кави.

– Однак, існує думка, що кава – корисна, коли тиск понижений.

– У таких випадках горнятко на день випити можна, але не п’ять-шість. Проте треба дивитися, як напій впливає на людину. Особисто я не рекомендував би людям, котрі мають серцево-судинні захворювання, вживати міцний чай або каву. Узвари, трав’яні настоянки, особливо з м’яти, меліси, – ось що справді корисне!

За кордоном вивчали ризик виникнення серцево-судинних недуг у людей, котрі вживають багато кави. І дослідження засвідчило: надмірне вживання цього напою призводить до підвищення артеріального тиску.

– Коли погана погода, особливо, у період затяжних дощів, набридливої мжички, дехто відчуває депресію. Щоправда, депресія – діагноз не для українців. Про це у нас соромляться говорити. А ось на Заході до цієї недуги ставляться серйозно.    

– Депресія може впливати на зміни ритму серця, артеріального тиску… За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання нервової системи, у тому числі і депресія, у 2015 році можуть вийти на перше місце у структурі захворюваності населення в світі.

– Хто найбільш чутливий до змін погоди: літні люди, чоловіки, жінки?

– Від метеозалежності страждає половина жіночого і третина чоловічого населення планети. А ось вікового цензу тут не існує. Молоді люди можуть бути не менш чутливими до мінливості погоди, ніж їхні батьки. Щоправда, з роками це відчувається більше.

– А чому примхи природи сильніше відбиваються на жінках?

– Бо вони – емоційніші, чутливіші та більш пов’язані з природою.

– Яка пора року найнебезпечніша для метеозалежних людей: спекотні літні дні чи зимові холоди?

– Осінньо-зимовий період, коли відбувається перехід від тепла – до холоду. Саме у цей час наше відділення перевантажене хворими.

– Щодо серцево-судинних недуг, медики констатують: вони молодшають

– І, на жаль, прогресують. Десять років тому не було стільки випадків гіпертонії, як тепер. Ми не говоримо про гіпертензію, коли тиск 140-90 у нас вважається нормальним. На Заході існує інша думка: за їхніми мірками – це вже хвора людина. Зростає у нас кількість інфарктів у молодих людей. Зараз спостерігаються такі випадки у 30-35-річних.

У європейських країнах вдалося досягти зниження серцево-судинних захворювань. І не лише завдяки значним коштам, які там виділяють на медицину, а й за допомогою просвітницької роботи. Тамтешній люд  почав звертати увагу на стан свого здоров’я, відмовлятися від шкідливих звичок, займатися спортом. Результат не забарився. Держава має бути зацікавлена, щоб нація була здорова. І, звісно, кожна людина повинна дбати про стан свого самопочуття. А в Україні люди більше переймаються політикою, ніж власним здоров’ям.

– І погана погода тут ні до чого…

– Абсолютно! Треба вести здоровий спосіб життя, бути добрішими, рухатися, мати більше оптимізму – і буде менше недуг, менше відчуватиметься метеозалежність. Шкода, що людина не бажає змінювати стиль свого життя. А коли захворіє, то шукає хорошого лікаря, який би дав їй таблеточку – бажано рожевого кольору і солодку, – щоб її прийняти, одразу виздоровіти і продовжувати жити так, як раніше. На жаль, такої універсальної таблетки не існує…

Ольга ЧОРНА.  

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *