У Тернополі долю матчу вирішив арбітр

5 травня у 25 турі Другої ліги футбольний клуб “Нива” у домашній грі зазнав поразки 1:2 від волочиського “Агробізнесу”. Поєдинок, мабуть, надовго запам’ятається львівській бригаді арбітрів на чолі з Андрієм Холявком, який наважився призначити надуманий пенальті на четвертій доданій до основного часу хвилині…

Анонсована принциповість цього поєдинку виправдала себе на всі сто відсотків. Шалена напруженість на полі, майже вщерть заповнений стадіон у Вишнівці сприяли тому, що команди протягом матчу створили чимало гольових моментів. Варто визнати, що більшість ігрового часу ініціативою володіли гості з Волочиська, хоча рахунок відкрили господарі. Та вже на початку другого тайму волочиські футболісти відновили перевагу – 1:1. Минуло небагато часу і, на думку арбітра, захисник “Ниви” порушив правила у власному карному майданчику, але сейв нашого голкіпера врятував ситуацію.

Нервовий ендшпіль цього протистояння подарував чимало гострих моментів. Проте основні події відбулися на четвертій доданій до основного часу хвилині, коли головний арбітр Холявко чітко вказав на штрафний удар, але, переглянувшись з асистентом, змінив рішення і вдруге у цьому матчі вказав на одинадцятиметрову позначку. Цього разу воротар «Ниви» був безсилим. Натомість вже після фінального свистка встановлювати «справедливість» взялися і футболісти, і вболівальники – виник інцидент.

Наступного дня на офіційному сайті тернопільського ФК з’явилася офіційна заява.

У ній, зокрема, йдеться про те, що суддя Андрій Холявко протягом другого тайму систематично “вбивав” тернопільську команду, апогеєм чого стало призначення у наші ворота неіснуючого пенальті на 90+4 хвилині гри. Усвідомлюючи усю принциповість поєдинку, цей арбітр вчинив нагло та цинічно, довівши свою повну некомпетентність. Чи, можливо, у нього була зацікавленість у перемозі саме однієї з команд?

«Доки ми будемо терпіти відверті знущання від людей у чорному, які своїми діями не лише нехтують принципами чесної гри, але й паплюжать будь-які норми права в українському футболі?» – запитують автори цього звернення і наголошують: «Футбольний клуб “Нива” Тернопіль вимагає від усіх компетентних органів Федерації футболу України найближчим часом дати об’єктивну оцінку щодо дій бригади арбітрів у матчі “Нива” – “Агробізнес”. Якщо не буде жодної реакції, чи будуть застосовані санкції до нашого клубу – “Нива” припинить свою участь у чемпіонаті України серед команд Другої ліги».