У Тернополі почав діяти Діалоговий майданчик з питань профорієнтації населення

У Тернополі почав діяти Діалоговий майданчик з питань профорієнтації населення

У зв’язку з дисбалансом між попитом і пропозицією робочої сили на ринку праці України, необхідністю проведення системної профорієнтаційної роботи з населенням у взаємодії з різними сторонами соціального партнерства на базі Тернопільського обласного центру зайнятості створено Діалоговий майданчик з питань професійної орієнтації населення. Це колегіальний орган, до складу якого входять фахівці обласного та базових центрів зайнятості, представники органів влади, освітніх та наукових установ, навчальних закладів, соціально-психологічних служб, громадських молодіжних та інших зацікавлених організацій, бізнесу, роботодавців, кадрових агенцій.

На засіданнях майданчика розглядатимуться актуальні питання профорієнтації населення різних соціальних груп і вікових категорій, удосконалення змісту, форм та методів її проведення, інформаційно-методичного забезпечення тощо.

На першому засіданні Діалогового майданчика, яке відбулось 15 травня, директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук зауважив, що профорієнтаційна робота має першочергове значення для держави в цілому, адже це дозволяє кожній людині знайти себе на ринку праці України, максимально розкрити свій потенціал, а отже й попередити безробіття, зокрема молодіжне. Відтак, було прийнято Програму державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. А 2018-й рік оголошено роком профорієнтації.

За чотири місяці 2018 року профорієнтаційні послуги в службі зайнятості Тернопільщини вже отримали понад 5 тисяч безробітних молодих осіб віком до 35 років та понад 11 тисяч осіб, які здобувають освіту у навчальних закладах різних типів, з них близько 10 тисяч учнів загальноосвітніх, 600 учнів професійно-технічних та більше 800 студентів вищих закладів освіти. Проводиться активна робота і з батьками школярів, освітянами; реалізовується ряд цікавих проектів, екскурсій на підприємства, квестів, ярмарків професій тощо.

У цьому році обласною службою зайнятості запроваджено комплексний профорієнтаційний супровід учнів випускних класів шкіл області, починаючи вже з 8 класу і до закінчення ними школи.

Службою зайнятості здійснюється модернізація сервісу надання профорієнтаційних послуг населенню, розробка сучасних профорієнтаційних інструментів, розвиток Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на веб-ресурсі Державної служби зайнятості.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *