У Тернополі – виставка понад 20 чудотворних ікон

У Тернополі – виставка понад 20 чудотворних ікон

DSC02220

Виставку чудотворних ікон з усього Тернопілля організували в обласному архіві. Їхні оригінали зберігаються в православних, греко-католицьких і римо-католицьких храмах краю. Тож відвідувачі виставки мають унікальну можливість оглянути копії понад двадцяти реліквій і дізнатися їх історію та дива, що сталися за їх посередництвом

DSC02211 DSC02194

Усі знають про Почаївську та Зарваницьку чудотворні ікони Пресвятої Богородиці: вони перебувають у всесвітньо відомих духовних центрах, до яких приїжджають тисячі паломників. На слуху ще кілька чудотворних ікон Божої Матері – Улашківська, Решнівська, Бережанська… А їх, виявляється, значно більше, і сила їхня, як свідчить зібрана священиками інформація, також дуже велика.

DSC02183 DSC02167

За словами одного з організаторів виставки – громадського активіста Ігоря Ковалика, серед ікон є дуже давні, до яких люди молилися не одне століття. Образи, які визнали чудотворними, є практично в кожному районі Тернопілля. Храми містечок і сіл, у яких їх зберігають, пишаються своїми святинями.

У Тернополі теж є ікона Божої Матері, яку вважають чудотворною. Помолитися до неї можна в церкві Різдва Христового, що в центрі міста. Збереглись свідчення, що у 1730 році митрополит Афанасій Шептицький визнав сльози на образі справжніми і проголосив своїм декретом ікону чудотворною.

DSC02157 DSC02148

У роки Другої світової війни, переказують літні тернополяни, саме ця ікона, врятувала від руйнувань прикрасу і святиню міста – старовинну церкву, в котрій зберігалася. І справді, важко осягнути, як вцілів храм Різдва Христового, адже у квітні 1944-го року після тривалих боїв за Тернопіль всі навколишні будівлі вулиці перетворилися в суцільні руїни.
Сьогодні біля ікони люди залишають хустки, футболки та шарфи вірять, що згодом, одягнувши ці речі, зціляться. У храмі одяг, вважають вони, має пробути щонайменше тиждень.

У нинішній складний час, кажуть організатори виставки, святині допоможуть людям почуватися захищеними. Адже ще в давні часи, перед навалою татарської орди, українці ставили символічний захист у вигляді образу Богородиці.

Антоніна КОЛЯДА.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *