Україна – дивовижна земля із загубленим щастям

Україна – дивовижна земля із загубленим щастям

«Гормон щастя» України, схоже, зник. Наша держава опинилася на 132 місці у рейтингу всесвітнього щастя, ставши найбільш нещасливою країною Європи. Наші сусіди «по нещастю» – африканські держави: Судан, Гана, Уганда, Буркіна-Фасо і Нігер. Такі дані оприлюднила організація «Sustainable Development Solutions Network». А найщасливіші країни в світі: Норвегія, Данія, Ісландія, Швейцарія, Фінляндія, Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Австралія і Швеція.

Дослідники брали до уваги такі чинники, як ВВП на душу населення, тривалість життя, соціальна підтримка у складних ситуаціях, довіра до уряду, купівельна спроможність, впевненість у завтрашньому дні, свобода вибору, поширеність корупції.

На жаль, в Україні багато лише корупції. З усім решта – проблеми. Адже Україна потрапила ще й до десятки найбідніших країн світу у міжнародному рейтингу «Bloomberg’s Misery Index».

Урядовці у звітах тішаться підвищеною мінімалкою, мовляв, це поліпшило добробут українців. Але в людей інша думка. 75 відсотків наших співвітчизників, як свідчить опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, не відчули покращення, навіть попри зростання мінімальної платні. А 25 відсотків респондентів узагалі констатували зменшення розміру виплат внаслідок перерозподілу зарплат між усіма співробітниками компанії.

Серед тих, хто не відмовляє собі в Україні щасливо жити – посадовці. Про далеко не скромні апетити чиновників можна судити з аналізу даних системи ProZorro, яка дає цікаву інформацію про витрати бюджетних грошей на тендерах. Наприклад, дивують закупівлі Верховної Ради. Для потреб нардепів оголошувалися тендери на капці, чайники, мікрохвильові пічки, пральну машину, лаки для волосся та лосьйони. За повідомленням ТСН, косметичні вироби потрібні депутатській перукарні з демократичними цінами: 60 гривень за стрижку і 20 гривень – за масаж рук. У парламенті зазначають: бюджетна перукарня збиткова, тому й фінансують її з державної кишені.

Тим часом, для багатьох пересічних українців, приміром, за щастя – одягнутися і взутися на секонд-хендах, оскільки в магазинах ціни не відповідають вмісту гаманців. Щоправда, і це задоволення зараз недешеве.

За кількістю імпортованого секонд-хенду Україна посідає сьоме місце.  Щороку кордон перетинає більше 90 тисяч тонн вживаного одягу. За офіційними даними, виручка від його продажу сягає мільярдів гривень. У нашу країну найчастіше секон-хенд постачають з Європи, США і Великобританії, сказав на телеканалі ZIK власник компанії-дилера секонд-хенду Тенгіз Асланян.

Європейці та американці віддають свій непотрібний одяг і взуття абсолютно безкоштовно. На цій благодійності й заробляють українці.

До слова, магазини секонд-хенду є у Європі та в США. Продажем вживаного одягу там займаються певні організації. А за виручені кошти купують медобладнання для місцевих лікарень, надають допомогу потребуючим тощо.

Згадав про щастя у контексті економіки і президент. Він вважає, що українська економіка переродилася, незважаючи на практично мертвий її стан ще три роки тому. Про це Петро Порошенко заявив на засіданні Ради регіонального розвитку, пояснивши стан справ «медичною мовою». «Якщо провести аналогію з медичною сферою, то ситуація в економіці виглядає приблизно так: ми, будучи вже на грані з потойбічним світом, потрапили в реанімацію – і вижили. Провели деякий час в палаті інтенсивної терапії – і встали на ноги. Нас виписали – і ми пішли. І ми не просто повністю одужаємо, а сповнені сил і енергії, жити будемо довго і щасливо», – сказав президент. Але, водночас, зазначив: поки що українці не відчувають зростання економіки.

Оскільки у «формулі щастя» переважають економічні чинники, то, мабуть, Україні ще довгенько доведеться побути в рейтингу разом із африканськими «сусідами», купувати одяг на секонд-хенді, діставати черговий шок від цін, шукати заробітків на чужині й невідомо скільки очікувати обіцяного «жити довго і щасливо». Хоча… Світовий банк вирішив виділити рекордну суму африканським країнам: протягом чотирьох років вони отримають кредитування у розмірі 57 мільярдів доларів. Безпрецедента допомога в історії!

А от Україні Міжнародний валютний фонд знову відклав омріяний транш фіндопомоги – мільярд доларів – на невизначений термін. Влада каже: затримку спричинило оголошення блокади торгівлі з окупантом на офіційному рівні. У незалежних експертів інші пояснення. Мовляв, МВФ відклав виділення грошей через тиск влади на Національне антикорупційне бюро,  внутрішньополітичні конфлікти в українській владі – перш за все, арешт голови ДФС Романа Насірова. І через коливання в коаліції, з якої майже кожного сесійного тижня виходять депутати. Крім того, за словами економічного експерта Андрія Новака, у квітні має бути річний звіт уряду Гройсмана, у результаті чого роботу Кабміну можуть визнати незадовільною. Це – підстава для відставки. А Фонд хоче розуміти, кому дає гроші, тому відкласти надання кредиту можуть до річного звіту уряду.

…Україна – дивовижна земля із загубленим щастям. Господь наділив її красою і талантами. Щедротами, яких могло б вистачити для всіх. Але деяким людям всього мало…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *