Українська політика сягнула «дна»?

Українська політика сягнула «дна»?

Гроші українці ховають «під матрацами». Дехто з чиновників їх буквально закручує в скляні банки. А де люди тримають золоті злитки? Не про багатіїв мова. А про звичайних українців, які, зокрема, живуть на мінімальні пенсії та зарплати. Таких в країні багато. Запитання викликає іронію? Яке золото? Декому на хліб не вистачає. Все правильно. Народу це відомо. А ось його «слуги» такі перли видають…    

Одкровенням про золоті злитки, які має кожен українець, здивувала суспільство підозрювана у незаконному збагаченні голова Державної аудиторської служби Людмила Гаврилова. Їх у чиновниці й знайшли. Вона пояснила: «Золоті злитки, які в мене є, має сьогодні кожен громадянин. Це – подарунки».

Подібні «подарунки» і «чесно» зароблені шалені статки дають змогу українському чиновництву і політикам купатися в розкошах, не перейматися підвищенням вартості продуктів, пального, газу… А ось пересічних українців це лякає. Бо ціни в Україні зрівнялись з європейськими і продовжуватимуть рости. Гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко з цього приводу наголосив: «За багатьма позиціями вже досягнуто паритету з євроцінами». Українці платять за їжу значно більшу частину своїх доходів, порівняно з жителями інших країн Європи. Українська сім’я зараз витрачає на харчування 57 відсотків місячного доходу, білоруська – 38 відсотків, а середньоєвропейська – всього 14-18. Експерти переконані: українські ціни, порівняно з зарплатами, завищені.

І газ для населення подорожчає, каже президент. Петро Порошенко розраховує на розмороження програми співпраці України з МВФ і, відповідно, на отримання чергового кредиту протягом наступних двох місяців. У інтерв’ю «Bloomberg TV» в швейцарському Давосі президент сказав, що Україна вже «виконала 80 відсотків» своїх зобов’язань за програмою з МВФ. Крім питання про створення Антикорупційного суду, Фонд вимагає від Києва підвищити ціни на газ для населення. На цей крок Кабмін поки не наважився. Недавно прем’єр Володимир Гройсман і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували таку можливість. Але Порошенко заявив зворотнє: «Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ».

Ціни на медикаменти – постійний головний біль українців. На жаль, лікуватися стане ще дорожче. Торік ліки в Україні подорожчали на 20 відсотків. Ріст цін очікується і цьогоріч. Через валютні стрибки. В середньому, медикаменти зростуть у вартості на 20-25 відсотків, зазначив гендиректор КП «Фармація» Руслан Світлий. Підвищення відбудеться уже в лютому, бо постачальники завозять нові партії товарів за вищим курсом валюти. І якщо місяць тому вони закладали курс 28 гривень за долар, то тепер – 30 гривень.

За повідомленням телеканалу «24», в лютому очікується зростання цін не менше, ніж на 10-12 відсотків, на жарознижувальні, знеболювальні, протипростудні, кардіологічні препарати і перев’язувальні матеріали.

До слова, експерти Аптечної професійної асоціації підрахували: торік українці витратили тільки на таблетки понад 42 мільярди гривень. Й додали: зараз  найдорожчі ліки – у Західній Україні.

І щоб життя українцям зовсім не здавалося солодким – зросте в ціні цукор. Мінагрополітики запропонувало збільшити вартість продукту майже на 20 відсотків.

Чи буде щось дешевшати? Про таке не чутно.

Поки пересічні українці гадатимуть, як виживати або куди податися на заробітки, коаліціянти в Раді не проти відкрити собі дорогу до незаконного збагачення. Нардепи Владислав Данілін та Олександр Кірш з «Народного фронту» і Геннадій Чекіта та Андрій Шинькович з «БПП» зареєстрували законопроект №7499, яким хочуть «вбити» кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення. Тобто, пропонують звільнити чиновників від відповідальності за набуття або передачу іншим особам статків, походження яких вони не можуть пояснити. Крім того, законопроект легалізує приховування корупційного майна чиновників через оформлення його на третіх осіб.

У Центрі протидії корупції нагадують: кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це – одна з вимог ЄС щодо «безвізу» і зобов’язання країни перед МВФ, закріплене меморандумом. Та на думку депутатів від правлячої коаліції, стаття 368-2 ККУ «Незаконне збагачення» не відповідає вимогам Конституції України. А грабувати державу – це законно і конституційно?

І про коаліцію та Антикорупційний суд. Влада немає найменшого бажання створювати неконтрольований суд, тим паче на умовах Заходу. Бо це несе загрозу існуванню правлячих кіл. «Українська правда» наводить слова окремих нардепів з коаліції, прізвищ яких не вказує. «Якийсь му*ак з-за бугра приїде і буде розказувати нам, як тут жити і будувати свою країну? Вони зроблять свій ручний суд і це все – кінець», – обурився один із впливових депутатів «БПП». А нардеп з фракції «Народного фронту» додав: «Захід хоче поставити нас уже під повне зовнішнє управління. Вони там думають, що натиснуть на Порошенка, а він змусить нас усе прийняти. Але так не буде». Проте просити кредити у «му*аків з-за бугра», кажучи мовою так званої вітчизняної «еліти», «не впадло».

Що до цього додати? Хіба те, що українська політика, здається, сягнула «дна»…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *