Українські чиновники і політики від грошей та влади збилися з пантелику

Українські чиновники і політики від грошей та влади збилися з пантелику
Фото Будинок мільярдера Уоррена Баффета.

За що українським чиновникам держава платить десятки, сотні, мільйони гривень зарплати? У чому полягає їхній менеджмент? У тому, що підвищили пенсії? Так це гроші платників податків. Чи в тому, що водіїв громадського транспорту змушують пасажирам видавати квитки?

Прикладом реформ і так званого «менеджменту» влади є те, що Україна «пасе задніх» у світовому рейтингу процвітання. Наша держава посіла 112 місце у світовому рейтингу рівня життя, втративши п’ять позицій, порівняно з 2016 роком. Про це йдеться у дослідженні британського аналітичного центру «The Legatum Institute». Країни оцінюють за такими категоріями, як стан економіки, соціальної сфери, влади, підприємництва, охорони здоров’я і персональної свободи громадян. Найнижчу оцінку Україна отримала у сфері охорони здоров’я.

Якщо вартість газу для населення, як прогнозують, з 1 квітня таки зросте на 62 відсотки, то рейтинги ще більше «зів’януть». Експерти вже підрахували: це збільшить кількість родин-субсидіантів із 9,6 мільйонів, зареєстрованих торік, – до 11-12 мільйонів. Для людей «голубе» паливо стане золотим. Для державної казни – ще тяжчою ношею. Задоволені будуть лише олігархи, чиї кишені грітимуть «газові» гроші.

Наші чиновники люблять мандрувати світом у пошуках інвесторів. І переймати досвід. Щодо інвесторів. Україну в рейтингу економічної свободи визнано найгіршою серед країн Європи. Наша країна посіла останнє, 44 місце в Європі, і 150 місце серед 186 країн світу в рейтингу економічної свободи аналітичного центру «Heritage Foundation» (стратегічний дослідницький інститут США).

«Heritage Foundation» наголошує на необхідності боротьби з корупцією, розвитку ринків капіталу, приватизації держпідприємств і вдосконаленні законодавчої бази та верховенства права. Щоб вилікувати ці соціально-економічно-правові «болячки», потрібні не «заштрики» у вигляді недосконалих законів і обіцянок, а реанімація цілої системи. Бо економічна стагнація триває. А інвестори – не самогубці.

Вітчизняний бізнес назвав найбільш корумповані державні органи під час щорічного опитування щодо сприйняття корупції в Україні бізнес-середовищем, яке провела Американська торгова палата. 91 відсоток опитаних зазначили, що стикалися торік з корупцією під час ведення бізнесу. Це на 10 відсотків більше, ніж у 2016 році. 71 відсоток респондентів вважає найбільш корумпованими суди. Більше половини – податкові та митні органи. Третина – місцеві органи влади. Результати дослідження базуються на оцінці сприйняття ситуації міжнародною бізнес-спільнотою, що працює зараз у нашій країні.

Голова робочої групи з питань протидії корупції Американської торгової палати в Україні Ігор Світлик зазначив: «Ми повернулися до показника 2014 року. Тоді також 91 відсоток опитаних відповіли, що стикалися з корупцією».

То чи варто дивуватися, що в українських чиновників знаходять золоті злитки, квартири на декілька сотень «квадратів», величезні будинки, дорогі авто, яким би позаздрили іноземні мільйонери. І часто законність цього добра довести складно. Майже не допомагає електронне декларування. Хоча правоохоронці відкрили близько 200 справ, жодного чиновника не покарали. І до цієї доволі скромної статистики не потрапили топ-посадовці – лише дрібні держслужбовці.

А тепер – про досвід, за яким наші чиновники їдуть у світ. Знаючі люди розповідають: найбільше деяких українських посадовців за кордоном цікавить шопінг, місцева гастрономія, розваги. І зробити фото з відомими людьми, аби вдома похвалитися.

Стиль життя і побут закордонних колег може розчарувати українських посадовців і бізнесменів. Багатьом західним «слугам народу» й не снилися будинки на два поверхи вниз і три – вверх, триметрові паркани, фонтани, фазани і ще бозна що. Тамтешні чиновники бідняки, порівняно з нашими.

Коли вперше побачила будинок шерифа 35-тисячного американського міста, здивувалася. Житло нічим не відрізнялося від невеликих сусідських будинків. Лише службовою автівкою на подвір’ї з написом: «Шериф». Подібне зустрічала і в інших містах. Як живуть українські «шерифи» – розповідати не буду. Це усім відомо.

На Заході не прийнято хизуватися своїми статками. У місті Омаха, що в штаті Небраска, знайомі американці із захопленням розповідали про будинок місцевої знаменитості – багатія Уоррена Баффета. Для американців житло цього мільярдера – символ ощадливості. А ще він займається благодійністю. Торік пожертував три мільярди «зелених».

Статки Баффета сягають 75,6 мільярдів доларів. Його вважають одним із найрозумніших мільярдерів. Та, незважаючи на статус одного з найбагатших людей планети, Баффет живе у скромному будинку, який купив ще у 1958 році за 31,5 тисяч доларів. На запитання на тему житла, відповідає, що не був би щасливішим, якби мав шість чи вісім будинків, пише видання «Hyser».

Інший відомий багатій, засновник «Facebook» Марк Цукерберг, любить носити простий одяг: футболки, джинси. Їздить на автомобілі «Volkswagen» з ручною коробкою передач. Для американців – це застаріла техніка. Також займається благодійністю. Його статок – 56 мільярдів доларів.

Нашим бізнесменам, чиновникам, політикам такого б «досвіду». А то від грошей і влади самі збилися з пантелику і країну збивають…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *