Українців непокоять тарифи і війна, уряд – покращення для чиновників, політиків – статки і розкіш

Українців непокоять тарифи і війна, уряд – покращення для чиновників, політиків – статки і розкіш

Українців не перестають непокоїти зростання тарифів на компослуги і війна. Також серед основних причин для переживань – збільшення цін на продукти харчування, економіка і здоров’я, йдеться у дослідженні компанії «Nielsen». Фактично, у 26 відсотків споживачів не залишається вільних коштів після купівлі товарів першої необхідності. Абсолютна більшість опитаних – понад 90 відсотків – продовжує вважати, що країна перебуває в стані кризи.

Почасти через це весна багатьох наших співвітчизників знову кличе на Захід у трудові мандри. На кордонах з Євросоюзом після Великодніх свят – черги заробітчан. А хтось вирушає на Схід – боронити від окупантів Батьківщину.

У «слуг народу» зовсім інші клопоти. От ціни почали «кусати» уряд Гройсмана, тому витрати на чиновників стрімко зростуть. Кабмін значно збільшує граничні суми витрат на закупівлю за бюджетні гроші автомобілів, меблів і техніки для чиновників. Відповідне рішення уряд вже прийняв.

Як повідомляють «Наші гроші», «батько» проекту – міністр фінансів Олександр Данилюк. На його думку, це слід зробити через ріст цін та необхідність поліпшити умови діяльності органів держвлади.

Тож уряд збільшив максимально допустиму ціну, яку дозволено заплатити за одне авто чи одиницю офісного устаткування – з 500 тисяч гривень до 1,2 мільйонів. У п’ять разів – із 5 до 25 тисяч зростуть видатки для купівлі теле- і радіоапаратури для службових кабінетів. Уп’ятеро – витрати на стільці. І в рази – суми на придбання усіх інших видів меблів. Збільшують із 20,3 тисяч гривень – до 23 тисяч суми на купівлю комп’ютерів. Вводиться дозвіл на купівлю ноутбуків, ціна на які не має перевищувати 27 тисяч.

Крім цього, уряд зняв обмеження на купівлю нових авто, форменого одягу й суттєво збільшив витрати на утримання керівників бюджетних організацій. У результаті, витрати на обслуговування вищих посадовців Адміністрації президента, Кабміну і Верховної Ради зростуть більше, ніж утричі – до 900 тисяч гривень. І цю ж суму тепер витрачатимуть й на керівників органів центральної влади, їхніх заступників, голів ОДА, Генпрокуратури, керівництво армії, вищих судових інстанцій тощо. Раніше витрати на ці категорії посадовців складали від 60 тисяч гривень – до 300 тисяч. Таким чином, для деяких категорій чиновників затрати на їх обслуговування зростуть у 15 разів. А на якість їхньої роботи це вплине?

Щодо українських політиків (і чиновників також), то «діяльність» багатьох націлена на примноження статків і розкішне життя. Один із прикладів – дорогезні годинники брендів «Vacheron Constantin», «Hublot» і «Breguet», які полюбляє наша «еліта», ціною від від 300 тисяч – до двох мільйонів гривень.

Серйозним колекціонером дорогих годинників, як інформує «Експрес», є прем’єр Володимир Гройсман. Він задекларував їх аж дванадцять. Три належать дружині. Це – годинники брендів «Ulysse Nardin» та «Audemars Piguet», вартістю від 150 тисяч гривень – до 500 тисяч. «Rolex», «Parmigiani», «Girard-Perregaux», «Breguet», «Boucheron», ціною від 100 тисяч до двох мільйонів гривень. Точної вартості коштовностей прем’єр у декларації не вказує. Мабуть, щоб остаточно не шокувати народ.

Заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко, як видно з декларації, також шанувальник розкішних годинників. Їх у нього декілька. «Hublot» за 768 тисяч гривень і за 415200. «Ulysse Nardin» за 384 тисячі. «Audemars Piguet Edward Piguet» за 624 тисячі гривень і «Louis Vuitton» за 264 тисячі. А в дружини – «Franck Muller», вартістю у 312 тисяч гривень і «Louis Vuitton» із білого золота з діамантами за 288420 гривень.

І в лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка є «невеличка колекція» дорогих годинників: подарований «Vacheron Constantin», а також «Ulysse Nardin», «Breguet» і «Audemars Piguet».

У головного поліцейського країни Арсена Авакова три годинники престижних брендів: «Rolex», «Vacheron Constantin» і «Jaeger LeCoultre».

Експерти кажуть: хоча годинник завжди вважався ознакою статусу, у світі стає популярною мода на простоту. Європейські та американські політики й посадовці, для прикладу, цими дорогими «іграшками» не захоплюються. Сьогодні колекціонують коштовні годинники здебільшого політики й чиновники пострадянського простору. Україна не виняток.

До речі, найдорожчі годинники у світі – моделі бренду «Hublot». Як зазначає згадане видання, його часто вибирають ті, що дуже люблять похизуватися.

Узагалі, важко зрозуміти, навіщо людині стільки добра, якого може вистачити на декілька життів. Вражає е-декларація нардепа Ольги Богомолець. В активі політика: три земельних ділянки і житловий будинок на 539,8 «квадратів» у    Київській області. Кілька земельних ділянок на Миколаївщині. Дві – на Львівщині. Шість – на Житомирщині. У Києві: шість квартир, ще у двох – частка власності. В інших областях – три житлові будинки. У столиці нардепу належать дев’ять нежитлових приміщень, гараж, три паркомісця. У Радомишлі на Житомирщині у власності Богомолець справжній палац – історико-культурний комплекс, відкритий у часи правління Януковича. В його складі: готель, музей, ландшафтний парк, приміщення для урочистих церемоній, концертний зал.

Задекларувала політик 133 твори мистецтва. «Mercedes-Benz ML 350», 2012 року випуску. І багато грошей. Мільйони…

Пора українським політикам та чиновникам видавати навчальні посібники, як державна служба може зробити людину казково багатою.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *