Унікальний сільський музей на Тернопільщині зібрав на урочистості гостей і жителів Кобзарівки (ФОТО)

DSC04816

На свято Покрови Пресвятої Богородиці, цьогоріч, мешканці села  Кобзарівки, що на Зборівщині, та вихідці з нього відзначили першу річницю з дня створення місцевого музею. Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у храмі святого Івана Богослова, потім відбувся мітинг – реквієм на символічній могилі воїнів УПА. Педагог-організатор Ганна Джуль та учні загальноосвітньої школи села підготували до свят Покрови, українського козацтва, УПА і Захисника України художньо-мистецьке вітання.

DSC04796

Сільський голова Ольга Туткалюк привітала усіх з цими святами і згадала земляків, які віками боролися за свою Батьківщину – благословенну Богом Україну.  Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв.

Молебень за добру долю українського народу біля каплички Святого Антонія та пам’ятного місійного Хреста відправив отець Олег Кожушко, а Галина Біляк і  Ярослав Карпик розповіли про історію створення та відновлення цих святинь.

Основне дійство відбувалося у музеї села, де зібралось багато кобзарівчан та запрошених гостей святкових заходів. Учні школи Анастасія Дубина та Юлія Крива відкрили урочистості. Привітальним словом Ярослава Карпика, засновника та організатора сільського музею, розпочалося святкування. Екскурсовод Ірина Тимочко розповіла присутнім про історію села, провела невеликий екскурс по виставлених експозиціях, з вдячністю згадала художницю – випускницю Кобзарівської школи Наталю Басараб, яка передала музею декілька своїх картин та ляльку-мініатюру актриси Тернопільського драмтеатру Віри Самчук. Щиру подяку висловили також  директору школи села Мильно Михайлу Орестовичу Горішньому за передані музею світлини вікової давності і географічну карту сіл нашого краю ХІХ століття. Долучилися до поповнення сільського музею експонатами  також:  Тарас Лобур, Степан Невідомий, Марія Карпик, Анна Паньчук, Ольга Мироненко, Степанія Демуш (Карпик), Михайло Гуменний, учні школи і багато інших добрих людей, за що їм низький уклін. Особливо щедро аплодували за спеціальні подарунки-обереги Марії Маладики, яка також зі старенької батьківської хати хоче створити сільський музей у сусідніх Дітківцях.

DSC04793

Урочисто посвятив юних кобзарівчан у лави Зборівської козацької Січі ім. Івана Богуна отаман Тарас Лобур і полковник Українського козацтва Володимир Сухецький, а генерал-отаман Українського козацтва Ярослав Карпик вручив козачатам  подарунки на згадку про цей знаменний день.

Про  святу Покрову та історію українського козацтва розповіла Тереза Карпик,  пісню-сповідь «Ми молим за свій край» виконав Олег Карпик.

З привітальним словом до присутніх звернулися начальник фінансового управління Зборівської РДА Оксана Стахів, учасник Зборівського козацького хору,  полковник  Українського козацтва Володимир Сухецький, підприємець, меценат,  уродженець с. Лопушне Зборівського району Степан Процик, начальник Зборівського РЕМ Володимир Чорнописький,  лікар Анна Дубина та директор ринку «Оріон» Анна Паньчук.

Тріо бандуристок – дочок отамана Тараса Лобура Віра, Надія і Любов зачарували присутніх своїм яскравим, задушевним виконанням українських пісень.

DSC04788

Гучні оплески та захоплення виконавчою майстерністю викликали виступи маленького обдарування із села Більче – Золоте Борщівського району шестикласника Влада Боднарчука  і  сімейного дуету Наталі та Таї Крохіних.

До слова запрошувалася поетеса Марія Карпик. Вірші  Тараса Шевченка звучали у виконанні Оксани Кожушко. Щирі привітання своїм землякам висловив  генерал у відставці Богдан Захарко та порадував присутніх своєю поезією.

Свято тривало довго, проходило у теплій атмосфері, усі присутні отримали чимало позитивних незабутніх емоцій. Звичайно, святкування не обійшлося без козацької наливки, запашного трав’яного чаю  і міцної кави та  тортів, випеченими сільськими умільцями.

Розходилися по домівках з вірою, що село Кобзарівка має майбутнє…

Світлана ОЗЕРЧУК, директор Кобзарівської ЗОШ. Зборівський район.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *