В Україні почнуть «реформувати» бідність. Уже вкотре

В Україні почнуть «реформувати» бідність. Уже вкотре

Влада оголошує вендету ганебному явищу в Україні – бідності. І це вже не вперше.

Це лише народні депутати за три з половиною робочих дні можуть отримати 14,4 мільйони гривень. Саме стільки часу працювали нардепи в січні. Цей місяць має найбільше свят у році. Відтак, люди менше працюють і отримують меншу платню. Але то звичайні люди. У «недоторканних» усе по-іншому.

У 2001 році Леонід Кучма підписав указ, яким затвердив «Стратегію подолання бідності». У 2005-ому президент Віктор Ющенко визначив подолання бідності першочерговим завданням всіх регіональних керівників. Президент-втікач Віктор Янукович у 2010 році сам очолив боротьбу з корупцією та бідністю. Нинішній глава держави Петро Порошенко обіцяв українцям під час своєї передвиборчої кампанії «жити по-новому». А в 2016 році Кабмін на чолі з екс-прем’єром Арсенієм Яценюком розглянув законопроект, як за Кучми, – «Стратегія подолання бідності». Загалом, про боротьбу з бідністю говорять в Україні майже щороку. Розробляють плани, проекти, приймають документи. Проте бідність показує владі язика, а простим українцям – дулю.

Тепер у боротьбу вступає уряд Володимира Гройсмана. Планом заходів, зокрема, передбачено підтримку роботодавців у створенні нових робочих місць; організацію професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб віком понад 45 років; стимулювання зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні молоді на перше робоче місце та інше. Ці заходи «повинні знизити рівень бідності й досягнути європейських стандартів життя».

Чомусь здається, що бідності знову нічого не загрожує. Корупція, високі ціни, непомірні тарифи, дешева гривня не дадуть зробити українців багатшими.

Це лише народні депутати за три з половиною робочих дні можуть отримати 14,4 мільйони гривень. Саме стільки часу працювали нардепи в січні. Цей  місяць має найбільше свят у році. Відтак, люди менше працюють і отримують меншу платню. Але то звичайні люди. У «недоторканних» усе по-іншому.

За фактом, депутати відпрацювали три з хвостиком дні. Решта 17 робочих днів – абстрактні роботи з виборцями (нерідко в «закордонних округах»), у комітетах, погоджувальні ради, година запитань до уряду. І за цю «тяжку» й «плідну» роботу кожному у середньому держава заплатила 35240 гривень.

Поки депутати і чиновники отримують розкішні зарплати, Україна, за підсумками минулого року, опинилася в п’ятірці країн з найгіршим рівнем економіки. Індекс бідності розраховується експертами «Bloomberg» на основі прогнозів економістів щодо інфляції та безробіття. Щоправда, цьогоріч показники у рейтингу трішки покращилися. Зараз наша країна за «нещасністю» на сьомому місці.

Якби не олігархи, зажерливість чиновників, не високі податки, не «кумівство» і ще ряд «не», то в Україні без урядових та президентських указів стало б жити краще. А якби Україна повернула виведені в офшори гроші, то громадяни і компанії могли б не платити податків упродовж цілих п’яти років, підрахували експерти.  Уявляєте?!

За різними оцінками, за роки незалежності з України олігархи і чиновники вивели від 100 до 200 мільярдів доларів. А влада випрошує у світу позички під високі відсотки. На догоду кредиторам підвищує в країні ціни, тарифи…

Майже десяток із 80 країн після минулорічного офшорного скандалу почали власні розслідування і повернули частину вкраденого. Але не Україна.

А Євросоюз після скандалу й низки гучних розслідувань пішов навіть на те, щоб відмовитися від законів про банківську таємницю. В Україні ж, зазначає телеканал «24», навіть не вдалося створити тимчасову комісію для обговорення проблеми виведення коштів в офшори. І як це не прикро, головним фігурантом так званих «панамських документів» у 2016 році став президент Петро Порошенко.

Цікава арифметика. Якщо створити компанію в офшорній зоні, яка вестиме бізнес в Україні, податок на прибуток можна знизити до п’яти відсотків, а на оборот – до двох. Аналогічна компанія, зареєстрована в Україні, віддаватиме держбюджету більше половини своїх коштів. Тому й реєструють свій бізнес у «райських» місцях українські «борці» з бідністю.

А субсидії – це своєрідне дзеркало українських злиднів? Останні три роки розмір субсидій на житлово-комунальні послуги ріс, як на дріжджах. Якщо у 2014 році з державної казни виділили шість мільярдів гривень, то сьогодні сума просто фантастична – 71 мільярд. Офіційно, субсидію отримує 68 відсотків вітчизняних домогосподарств. Для Європи це неймовірно. Там державну допомогу на оплату комуналки має лише 10 відсотків населення. Конфузом для Заходу є й те, що у нас інколи сума соціальних виплат перевищує розмір пенсії. Справді абсурд. Але… Гроші за комуналку пливуть у кишені монополістів-олігархів. А владі для них нічого не шкода.

Україна роками перебуває у постійній депресії. Не видно кінця війні, корупції, несправедливості, бідності. Урядові та президентські «стратегії» і «плани заходів» не діють. Хоча… Донька і зять Кучми – олігарх Віктор Пінчук – мільярдери. Родина Віктора Ющенка також має пристойні статки. Янукович цінності і гроші вивозив КамАЗами. Президент Порошенко, за інформацією американського видання cityam.com, володіє статками у 1,6 мільярдів доларів. І прем’єри у нас заможні. І міністри. І регіональні керівники… Для «слуг» «стратегії» спрацювали. А народ отримав наслідки.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *