Віктор ОВЧАРУК: «Обласна рада зацікавлена у раціональному використанні надр»

Віктор ОВЧАРУК: «Обласна рада зацікавлена у раціональному використанні надр»

14568041_341396862862517_8390872337517919639_n

Про це голова облради Віктор Овчарук наголосив під час роботи науково-практичної конференції «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування» у Трускавці, що на Львівщині.

– Надрокористування – важливе питання, – зазначив Віктор Вікторович. – Адже йдеться про один із основних секторів економіки держави загалом і Тернопільщини, зокрема. А це – створення нових робочих місць, надходження до державного та місцевих бюджетів. При прийнятті рішень з питань надрокористування обласна рада враховує думку територіальних громад і зацікавлена у раціональному використанні корисних копалин, розвитку соціальної інфраструктури, отриманні інформації про потенційного надрокористувача.

Віктор Овчарук акцентував увагу на необхідності контролю за надрокористуванням і недопущенні нелегального його використання.

– Облрада наполягає на оперативному розгляді дозвільних документів для отримання погоджень надрокористувачами й передачу їх у Держслужбу геології та надр. Багато спецдозволів, щоправда, не працюють. Їх слід анульовувати. І треба шукати інвестора. Органи місцевого самоврядування готові співпрацювати з надрокористувачем, який вкладатиме кошти, візьме на себе соціальні зобов’язання перед місцевими громадами, проводитиме гео­­розвідку, поставить на баланс вивчені та розвідані надра. Приклади співпраці у нас є. Депутати йдуть назустріч надрокористувачам, які укладають з місцевими громадами угоди про соціально-економічне партнерство.

Для легалізації використання надр, спрощення дозвільних процедур і контролю за використанням корисних копалин тернопільська делегація внесла для розгляду ряд пропозицій. А саме: з метою створення бази даних про родовища та прояви корисних копалин, провести їх інвентаризацію спеціалізованими геологічними підприємствами. Для легалізації використання надр оперативно розглядати документи, які подають суб’єкти господарювання для одержання спецдозволів. Опрацювати механізм виконання вимог Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» при погодженні дозволів на спецводокористування землевласникам і землекористувачам, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, тощо.

Внести зміни до Порядку надання спецдозволів на користування надрами. Пункт 22 привести у відповідність до вимог Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», і викласти у такій редакції: «Дія дозволу може бути призупинена або зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері здійснення державного гірничого нагляду, епідеміологічного нагляду (спостереження), держнагляду (контро­лю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, органів ДФС за рішенням суду у разі: 1) порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом; 2) виникнення внаслідок проведення робіт, пов’язаних з використанням ділянкою надр, безпосередньої загрози життю чи здоров’ю працівників або населення; 3) наявності заборгованості зі сплати податків та зборів; 4) невиконання у встановлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування або охорони навколишнього природного середовища».

Для забезпечення відкритості дозвільних процедур пунктом 25 передбачити включення до складу комісії з питань надрокористування представників громадських асоціацій, об’єднань, організацій у сфері охорони довкілля та використання надр.

Пункт 27 викласти у редакції: «Орган з питань надання дозволу для геологічного вивчення, геологічного вивчення з дослідно-промисловою розробкою та видобування корисних копалин продовжує строк дії дозволів за результатами проведення державної експертизи звітів щодо результатів геологічного вивчення надр, а також інших геологічних матеріалів», оскільки висновки спеціалізованих державних геологічних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління органу з питань надрокористування, у разі потреби мають отримуватись самим органом.

– Важливою є співпраця з Держгеокадастром щодо внесення змін до земельного законодавства про порядок відчуження ділянок, які перебувають у приватній власності чи користуванні, для потреб, пов’язаних із видобуванням корисних копалин, – наголосив Віктор Овчарук. – А також заборони вилучення земельних ділянок, на яких є затверджені запаси корисних копалин, якщо це непов’язано з користуванням надрами.

У конференції взяли участь депутат Богдан Яциковський і начальник відділу з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної політики, природокористування та земельних відносин виконавчого апарату обласної ради Ірина Шумада.

На конференції розглянули важливі питання використання надр: інвестиційний потенціал мінерально-сировинної бази; правові аспекти надрокористування в Україні; нарощування енергетичного потенціалу держави; механізм рентних платежів і оподаткування користування надрами, їх оптимізація тощо.

Автор




Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    RevaA

    Вам чи вашим близьким доводиться ходити по воду за #тридевять земель? Знайомтеся з історіями успіху громад, жителі яких приєднали власні садиби до мереж водоповстачання та доєднуйтесь до більш ніж 80 населених пунктів, що забезпечили себе водою. Побудуйте і собі #водогін. Памятаймо: «Успішність будь-якого починання залежить від того, наскільки люди об’єднаються навколо нього»! https://www.youtube.com/watch?v=u2GE95Hff9w
    #рішення #вода_в_село

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *