За місяць оренди житла нардеп заплатить річну пенсію пересічного жителя Тернопільщини

За місяць оренди житла нардеп заплатить річну пенсію пересічного жителя Тернопільщини

Нардепам та іншим «слугам народу» начхати на думку українців. І частково на думку західних партнерів – європейців та американців. Про партнерство наша влада згадує тоді, коли треба випросити черговий транш у міжнародних фінансових структур, коли вчергове Захід має нагадати Путіну, що «Крим – не його», озвучити на міжнародному рівні заяви щодо окупованих територій Донбасу та інше.

Західний політикум, тим часом, наголошує на необхідності боротьби з корупцією в нашій країні, дотримання правових норм, законності. Бо саме від цього значною мірою залежить міжнародна підтримка. І фінансова. Проте в Україні замість боротьби з корупціонерами депутати та представники інших державних інституцій воюють з антикорупціонерами.

Тому й не дивно, що найвищий законодавчий орган держави – Верховна Рада є лідером недовіри серед українців. Більше 40 відсотків співвітчизників вважають: в Україні досі не відбулося жодної успішної реформи. На думку ще 30 відсотків респондентів, зроблено приблизно десяти відсотків від того, що потрібно. Про це розповіла в інтерв’ю спільному проекту «Руху Чесно» та «Українській правді» директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Наступні «почесні» місця народної недовіри посіли уряд і президент. А за ними ті, хто повинен боротися з корупцією: прокуратура, суди, поліція.

Однозначним лідером довіри серед державних інституцій є армія.

На фоні високого антирейтингу, загострення ситуації на Донбасі, бідності в країні, депутати підвищують собі зарплату. До рівня міністрів (посадовий оклад міністра складає 16 тисяч). За це проголосували 235 депутатів, при необхідних 226. Серед них і четверо нардепів від Тернопільщини.

Отже, з наступного року спікер ВР Андрій Парубій отримуватиме 20,4 тисячі гривень – це 12 прожиткових мінімумів. Перший заступник Ірина Геращенко – 19,55 тисяч. Заступник голови ВР Оксана Сироїд – 18,7 тисяч. Керівникам фракцій платитимуть 17,85 тисяч, їхнім заступникам на 340 гривень менше -17,51 тисячу. Членам комітету – 17 тисяч. Утім, це лише базові оклади, не враховуючи надбавок і премій. А вони чималі.

Також «слуги народу» переглянули деякі пункти норм витрат на одного депутата, які відшкодовуються за рахунок держбюджету. Наприклад, порівняно з минулим роком, утричі збільшили компенсації за проїзд нардепів – із 28 тисяч гривень на рік до 90 тисяч. На оренду житла депутат у наступному році може витратити 237 тисяч гривень платників податків. Це – майже 20 тисяч на місяць. Яка розкіш! Це 14 мінімальних пенсій одного пенсіонера – 1373 гривні! Іншими словами, за суму, яку нардеп витратить на оренду житла за місяць, український пенсіонер-«мінімальник» живе більше року. У 2017 році на житло депутату виділяли 167 тисяч.

Парламентарі також підвищили загальний місячний фонд для оплати праці своїх помічників-консультантів – до 25 прожиткових мінімумів. Це – більше 42 тисяч.

А ось прожитковий мінімум працездатних українців з 1 січня складе 1762 гривні. До кінця року цю мізерію підвищать до 1921 гривні. Така «опіка» народом.

Парламент у суспільстві справедливо охрестили ЗАТ «Верховна Рада України». Бо це ЗАТ «ВРУ» – клуб багатих політиків, які вкладають мільйони у свої передвиборчі програми, аби отримати статус народного депутата. Він дає владу, гроші, вплив та інші можливості.

Депутатам, приміром, українське законодавство забороняє мати власний бізнес. Насправді ж закони, Конституція їм не указ.

А що в законі сказано про володіння корпоративними правами? Як повідомляє телеканал «24», із 423 нардепів нинішнього скликання 216 політиків є акціонерами, кінцевими бенефіціарами і контролерами українських та іноземних компаній. Тобто, кожен другий депутат. За фракціями «акціонери» розмістилися таким чином. У «Народному фронті» – таких 30 народних депутатів, «Самопомочі» – 19, «Радикальній партії Олега Ляшка» – шість, «Блоці Петра Порошенка» – 75, «Волі народу» – 13, «Відродженні» – 21, «Опоблоці» – 27, «Блоці Юлії Тимошенко» – вісім, позафракційних – 17.

Чому міжнародні організації, які допомагають Україні боротися з корупцією, не порушують питання корпоративних прав нардепами, наголошують журналісти згаданого телеканалу. Адже це є недопустимим для парламентарів жодної з країн Євросоюзу.

В Україні ж народні обранці набувають фантастичні статки під час свого депутатства. Тобто, працюючи на державній роботі. Ось тільки суспільству користі від них мало. А заплатить воно у наступному році депутатам, їхнім помічникам, працівникам парламенту на 390,3 мільйонів гривень більше, ніж цьогоріч.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *