10 пісень Революції гідності, які пробирають до кісток (ВІДЕО)

10 пісень Революції гідності, які пробирають до кісток (ВІДЕО)

Сьогодні Україна відзначає 5 річницю початку Революції гідності. Пережити страшний час допомогла музика.

Знакові пісні Революції зібрало радіо Максимум. Деякі з них були “народжені Революцією”, а інші існували давно, але на Майдані отримали новий сенс.

Гімн України

Він став головною піснею Революції гідності.

Ляпис Трубецкой – “Воины света”

Російськомовна пісня білоруського гурту “Ляпис Трубецкой” – однин із найголовніших гімнів Революції гідності. Лідер гурту Сергій Міхалок сказав, що написали її за рік до Майдану.

Kozak System – “Брат за брата”

Цю пісню гурт випустив влітку 2013-го, слова до неї написав Сашко Положинський. У ніч на 1 грудня без підготовки і репетицій Kozak System, Тарас Чубай, Сергій Фоменко, Марія Бурмака, Олег Собчук, Анжеліка Рудницька, Олена Грозовська, Едуард Приступа, Руслана Лижичко, Святослав Вакарчук, Антін Мухарський та інші українські зірки виконали цю пісню разом на підтримку Майдану.

Святослав Вакарчук – “Стіна”, “Вставай”

Однією із найбільш трепетних митей Євромайдану стало 14 грудня 2013-го: тоді “ОЕ” у своєму “золотому” складі виступили на сцені Майдану перед 300-тисячною аудиторією.

“Никогда мы не будем братьями”

Вірш “Никогда мы не будем братьями” поетеса 23-річна Анастасія Дмитрук написала під час найважчих подій Майдану – розстрілів. Литовські музиканти побачили його в соцмережах і вирішили підтримати Україну, записавши пісню.

Artisto – “Revolution Ukraine”

Цей своєрідний кавер українського гімну від молодого репера зі Львова Artisto швидко отримав популярність на Майдані.

Майкл Щур – Гітарний перебор

Пісню “Гітарний перебор” журналіст Майкл Щур (Роман Вінтонів) написав ще у липні, але саме під час подій на Майдані цей трек про Януковича став вкрай актуальним.

“Горіла шина”

Пісня виникла після накладення нового актуального тексту на народну пісню “Горіла сосна”. Захищаючись від пострілів “Беркута” бруківкою, барикадами та палаючими шинами, майданівці співали: “Горіла шина, палала, там барикада стояла… диких собак не пускала…”

Наступною за композицією “Горіла шина” з’явилася ще одна версія народної пісні – “Горіла бочка”.

ЯрмаК ft. Tof – Ей 22

Репер ЯрмаК, якого доти вважали проросійським, вразив українців треком “22”. Виконавець днював і ночував на Майдані.

“Пливе кача”

За перемогу Майдану Україна заплатила життям патріотів Небесної сотні. Біль і тугу українців втілила лемківська народна пісня “Пливе кача”. Під неї Героїв проводжали в останню путь.

Президент Віктор Янукович 21 листопада 2013-го заявив про призупинення переговорів про асоціацію з Європейським Союзом. У Києві на Майдан Незалежності вийшли невдоволені таким рішенням студенти – почалася Революція гідності.
Протягом кількох днів мітинги з вимогою продовжити курс на євроінтеграцію – “Євромайдани”, почали збиратися по інших містах.

Джерело: Gazeta.UAСхожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *