12 нардепів передали фірми в управління родичам, серед них депутат від Тернопільщини Роман Заставний (ІНФОГРАФІКА)

12 нардепів передали фірми в управління родичам, серед них депутат від Тернопільщини Роман Заставний (ІНФОГРАФІКА)

12 народних депутатів передали фірми своїм родичам. П’ятеро з них передали компанії особам, яких вони вказали як членів сім’ї. Один депутат передав акціонерне товариство іншому, де сам є акціонером. Про це пише Оксана Ставнійчук з руху «Чесно» у статті на сайті «Економічна правда».

Євгеній Мураєв передав ТОВ «Новини 24 години» Валерії Мураєвій – дружині з декларації за 2016 рік, яка є депутатом Харківської облради.

Володимир Мельниченко передав чотири фірми Іоланті Остапишиній – дружині народного депутата, яку він вказав у декларації.

Вадим Рабінович передав дві фірми ТОВ «Джуіш медіа», де власником є Ірина Рабінович. Це дружина народного обранця, яка присутня в електронній декларації.

Денис Омельянович передав ПрАТ «АПК-інвест» (цінні папери, 2 відсотки) в управління дружині Наталії Омельянович, яку вказав у декларації.

Олександр Супруненко передав АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Анест девелопмент» в управління ПАТ «Асвіо банк». У липні 2017 року його головними акціонерами були сам депутат (29 відсотків) і його брат, екс-депутат Київської міськради В’ячеслав Супруненко (61 відсоток).

Крім того, в описі взаємозв’язку особи з банком вказано: «За договором №УУ-1/17 про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грішми від 19 червня 2017 року акції передані в управління ПАТ «Асвіо банк». До слова, цінні папери «Анес девелопмент» депутат задекларував лише 10 жовтня 2017 року.

Є в списку так само народні депутати, які передали фірми в управління своїм родичам, але вони, за даними декларацій, не проживають разом і не пов’язані спільним побутом.

Наприклад, Роман Заставний передав чотири фірми Марії Заставній і батьку Йосипу Заставному.

Тетяна Донець передала 20 фірм своїй матері Наталії Донець. Утім, Наталії Донець у декларації народної депутатки нема.

Геннадій Бобов передав права Б. Бобову, ймовірно – дорослому сину Борису Бобову.

Дмитро Святаш передав дві фірми ТОВ «Кредо солюшинс». Його власником є ТОВ «Неон сіті груп», де бенефіціар – матір народного депутата Лариса Святаш. Лариси Святаш у графі про членів сім’ї нема.

Людмила Денісова передала права Олександрі Квітко, найімовірніше – доньці. За декларацією, депутатка і Олександра Квітко не пов’язані спільним побутом.

Ігор Котвіцький передав фірми ТОВ «Актив менеджмент», де власниками є Світлана Мурашова і Вікторія Полевич. Преса називає Світлану Мурашову сестрою народного депутата. Мурашова є дружиною Олега Мурашова, директора харківської дирекції ПАТ «Укрпошта».

Богдан Дубневич передав в управління фірми ФОП С. Шарко і ТОВ «Енергія консалтинг». Власниками ТОВ є його син Павло, якого нема в декларації, і племінники – діти брата – Роксолана Пиртко та Юрій Дубневич. ФОП – Степан Шарко, депутат Пустомитівської райради, юрист БО «Фонд братів Дубневичів».

Разом з тим, «Чесно» має підстави вважати, що НАЗК не надало вичерпний перелік народних депутатів, які передали свої фірми в управління. Так, у відповіді на запит відсутнє прізвище Володимира Бандурова з «Волі народу». Тим часом у своїй електронній декларації за 2016 рік він вказав, що передав свою частку ТОВ «Агро ком 1990», власниками якого значаться брат депутата Віктор Бандуров і матір депутата Зоя Бандурова, директором – теж Віктор Бандуров.

В управління фізичним особам передали свої фірми 19 народних депутатів.

Брат Богдана Дубневича, голова комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич передав в управління п’ять фірм ФОП Роману Васьківу – депутату Львівської облради. Він відомий як начальник юридичного відділу «Корпорації «КРТ» братів Дубневичів. Як ФОП Роман Васьків зареєструвався у липні 2016 року.

Ніна Южаніна передала аудиторську фірму ФОП Тетяні Малашенковій, чиїм основним видом діяльності було право. Утім, як ФОП особа знята з обліку у 2015 році. Малашенкова подавала декларацію за 2016 рік як член Вищої ради юстиції.

Також депутати передають фірми в управління іноземним компаніям. Серед них – В’ячеслав Константіновський, Тарас Козак, Микола Кучер, Вадим Нестеренко.

В’ячеслав Константіновський передав свою кіпрську фірму «Парсел інвестментс лімітед» іншій кіпрській фірмі – «Інтер юра сіуай (траст) лімітед». Тарас Козак передав свою кіпрську «Турул інвестмент лімітед» і ТОВ «Укрсвіс легал сервіс» теж кіпрській компанії «Домолення трейдинг ЛТД».

Микола Кучер передав свою кіпрську фірму «Tansy Holdings» іноземній компанії «Ltd Navicom Communication». Втім, у вільному доступі інформації про неї нема. Вадим Нестеренко передав українське ТОВ «Лікановаінвестментс ЛТД» іноземній компанії «Proteas Management Services LTD».

Одній фірмі – ТОВ «Тампер» – передали в управління свої активи народні депутати Михайло Довбенко і Анатолій Матвієнко. Цим товариством через ще одну фірму володіє Вадим Гриб.

Гриб був радником голови СБУ Валерія Хорошковського за часів Віктора Януковича, а також заступником Анатолія Матвієнка в уряді Криму. Його син Роман Гриб був у 2015 році скандально призначений головою Фонду держмайна.

Згідно з відповіддю на запит, два народні депутати подали заяву про вихід з фірм. Йдеться про Віталія Сташука і Сергія Мельничука.

Стосовно 68 депутатів залишилися не розшифрованими імена людей, кому вони передали фірми в управління, повідомляють у «Чесно».

Зазначимо, народні депутати не можуть керувати своїм бізнесом. Його необхідно передавати в управління іншим особам, але не членам сім’ї.

За словами члена центральної ради ГО «Українське юридичне товариство», доктора юридичних наук Миколи Хавронюка, це поняття чітко визначене: «Члени сім’ї – особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі».

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *