24 українських митців. Їх знають у всьому світі

Українське мистецтво — новий потужний поштовх у світі культури. Роботи наших митців популярні поза межами батьківщини. Тож до вашої уваги підбірка тих українських художників, кого знають і шанують у світі повідомляє Телеканал новин “24”

 

Олександр Ройтбурд

1

Олександр Ройтбурд – багатогранна особистість, один із найвідоміших сучасних українських митців в усьому світі. Він народився у 1964 році в Одесі. Зараз він займається не тільки живописом, але і фотографією, відео, графікою.

Його творіння виставляються навіть у Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку. Саме його картина “Прощавай, Караваджо” вважається найдорожчим (97 тисяч доларів) українським витвором мистецтва.

Олександр Ройтбурд. Прощавай, Караваджо
Олександр Ройтбурд. Прощавай, Караваджо

Василь Цаголов

2

Ще один знаний та шанований у всьому світі український художник – Василь Цаголов. Він народився у Росії, але зі студентських років він проживає і працює у Києві.

Одну з його робіт “Офісна любов-2” продали на аукціоні Phillips de Pury & Company на початку червня 2009 року за 53 600 доларів.

Свої шедеври він творить, поєднюючи міфологію з масовою культурою, на основних принципах сучасного постмодернізму.

Василь Цаголов. Евандер Холіфілд - Ван Гого мимоволі
Василь Цаголов. Евандер Холіфілд – Ван Гого мимоволі

Олександр Гнилицький

3

Цей український митець, на превеликий жаль, помер у 2009 році. Але він встиг представити культуру України на венеціанському бієннале 2007 року. Також його картини виставлялися в художніх галереях України, Росії, Хорватії, США, Франції, Норвегії, Фінляндії, Великобританії, Німеччини, Італії, Польщі.

Шедеври Гнилицького дорого оцінюються, до прикладу, “Небо. Олегівська” продали за 41 250 доларів.

33
Олександр Гнилицький. Відображення у куполі

Юрій Сенченко

4

Юрій Сенченко по праву вважається патріархом українського мистецтва. Щоправда, в основному Сенченко працював у тандемі із Арсеном Савадовим. Саме їх спільну картину “Сум Клеопатри” прийнято вважати точкою відліку нового українського мистецтва.

Його картини бачили поціновувачі мистецтва у Чикаго, Нью-Йорку, Мюнхені, Единбурзі, Москві та багатьох інших закордонних містах.

Юрій Сенченко, Арсен Савадов. Сум Клеопатри
Юрій Сенченко, Арсен Савадов. Сум Клеопатри

Арсен Савадов

5

Арсен Савадов, український митець, яким свого часу активно цікавилось КДБ. На теренах мистецтва зараз активно представляє українську культуру у Європі та Америці.

Митець намагається у своїх картинах поєднати постмодернізм із бароковою культурою.

Найбільшу славу митцю принесли провокативні картини “Донбас-шоколад” і “Книга мертвих”.

Арсен Савадов. Іграшки
Арсен Савадов. Іграшки

Олег Тістол

6

Продовжуючи список відомих в усьому світі українських митців не можна забувати про Олега Тістола.

Серед усіх українських митців він якісно відрізняється своєю манерою малювати, тому, напевно, його так поважають у Європі.

Серед його яскравих робіт називають: “Проект українських грошей. Роксолана”, “TV + Реалізм”, “Ю.Бе. Ка”.

Один із найважливіших проектів, у якому Тістола брав участь, вважається виставка 2014 року “Я крапля в океані” віденського музею Künstlerhaus.

Олег Тістол. Проект українських грошей. Роксолана
Олег Тістол. Проект українських грошей. Роксолана

Ілля Чічкан

7

Ілля Чічкан – яскравий представник нової хвилі українського мистецтва. Його роботи часто виставляють в українських галереях.

Його твори високо цінують у Європі. Одну з його картин “It” продали у 2007 році за 70 тисяч доларів.

77
Ілля Чічкан. З життя комах

Іван Марчук

8

Цього художника називають сучасним українським генієм мистецтва. Британці навіть включили його до списку “100 геніїв сучасності” у 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець.

Саме Іван Марчук ввів у мистецтво новий метод малювання, який критики називають пльонтизмом.

88
Іван Марчук. Портрет Б. Ступки

Борис Михайлов

9

Борис Михайлов – це єдиний український митець, який виставлявся у нью-йоркському Музеї Метрополітен (2011 рік). Він є членом Німецької академії мистецтв, лектором Гарвардського університету, а роботи його є в таких відомих зібраннях, як Музей сучасного мистецтва у Нью-Йорку, Мюнхенській Пінакотеці модерну, Музеї Вікторії та Альберта у Лондоні.

Михайлов в основному прославився фотографією, хоча він також і малює. Зокрема Михайлов свого часу шокував українців картинами голих чоловіків.

Максим Мамсіков

 

1

Його картини, окрім України, бачили Франція, Німеччина та Росія. Творчість Мамсікова чомусь не так високо цінують на Батьківщині, як, наприклад, у Франції.

У 2009 році на аукціоні Phillips de Pury & Company його “Морський бій” купили за 35 тисяч доларів.

011
Максим Мамсіков. Без назви

Оксана Мась

3

Відома одеська художниця, яка працює в різноманітних жанрах. До прикладу, українці могли побачити просто на вулиці її роботу “Діва Марія”, яку вона склала з 15 тисяч писанок.

За останні два роки художниця мала з десяток зарубіжних виставок, зокрема у Цюріху, Парижі, Лондоні й Москві.

На аукціоні Sоthеbу’s у 2009 році одну з картин Мась купили за 55, 2 тисячі доларів.

4
Оксана Мась. Вівтар націй

Тіберій Сільваші

5

Живописець Тіберій Сільваші найяскравіший представник українського contemporary art. Він постійно експериментує, а свої результати виставляє на показ публіці.

Сучасники вважають Сільваші лідером школи українських абстракціоністів.

Тіберій Сільваші. Відображення
Тіберій Сільваші. Відображення

Гриця Ерде

7

Дуже молода, дуже талановита і дуже амбіціозна людина, яка в основному створює фантазійні колажі із підтекстом, але також займається і графікою, і малюнком. Саме зараз Гриця Ерде має власну виставку у Берліні, Німеччина.

Молода художниця робить також обкладинки й ілюстрації до книжок і альбомів українських співаків.

Гриця Ерде. Жах надихає
Гриця Ерде. Жах надихає

Олег Голосій

9

Цей художник встиг побути митцем Незалежної України недовго, бо в 1993 році він помер у віці 28 років. Але за своє коротке життя він встиг взяти участь у виставках в Англії, Німеччині, Франції, Росії.

Олег Голосій. Ніжність
Олег Голосій. Ніжність

Анатолій Криволап

11

Найдорожча робота Анатолія Криволапа “Кінь. Вечір” була продана на лондонських торгах Phillips 28 червня 2013 за $186 000.

В основному художник малює пейзажі та експериментує із кольором. Нещодавно він відкрив дві персональні виставки у Києві у галереях “Триптих АРТ” і Mironova Gallery.

Анатолій Криволап. Вечір
Анатолій Криволап. Вечір

Віктор Сидоренко

13

Яскраві та експресивні – такими називають його роботи. Віктор Сидоренко – кандидат мистецтвознавства і професор Харківської державної академії дизайну і мистецтв, а також засновник Інституту проблем сучасного мистецтва.

Останню його картину “Без назви” із серії Reflection into the unknown було продано на британському аукціоні за $32 800.

Віктор Сидоренко. Енергетичний потік
Віктор Сидоренко. Енергетичний потік

Микита Кадан

15

Ще один молодий, але дуже талановитий і знаний в усьому світі український художник.

Микита Кадан тільки за останні роки мав 4 персональні виставки, з яких тільки одна пройшла в Україні. Окрім того він має близько 50 групових закордонних виставок. Його ім’я знають навіть у Нью-Йорку.

Микита Кадан. Викрадення Європи.
Микита Кадан. Викрадення Європи.

Вінні Реунов

17

Костянтин “Вінні” Реунов народився і прожив дитинство в Україні. Потім почав постійно переїжджати. Але все ж таки повернувся знову на Батьківщину.

Його полотна висять навіть у Великобританії, у галереї Saatchi. Минулого літа Вінні представив проект “Зроблено в Україні” у київській галереї “Карась”.

18
Вінні Реунов. THIS CULTURAL NOVELTY WILL CHANGE THE WAY HIGH-EXCLUSIVE ART IS PRESENTED TO MASS AUDIENCE

Андрій Сагайдаковський

19

Сором’язливий, але талановитий львівський художник. Колись давно він малював на полотні, як і всі, бо знав, де його дістати за безцінь. Але потім точка закрилася. Сагайдаковський не міг з тим примиритися, бо любов до мистецтва тече в його крові. Тоді він почав малювати на килимах і рогожах.

Саме така техніка малювання принесла пану Андрію славу на весь світ.

Андрій Сагайдаковський. Розмови
Андрій Сагайдаковський. Розмови

Іван Семесюк

21

Іван Семесюк – перший в Україні художник, який почав малювати у стилі “жлоб-арт”. І одразу ж його картини розлетілись по Україні і світу.

Він став головою союзу вольних художників “Воля або смерть”.

Його роботи брали участь більше ніж у 80-ти виставках. Картини Семесюка виставлялися у Франції, Норвегії, Польщі, Росії.

22
Іван Семесюк. Портрет Нестора Махно

Влада Ралко

23

Влада Ралко – експресивна українська художниця, без робіт якої не обходиться жодна виставка в Україні.

Її творіння мають свій певний стиль і шарм. Вони вирізняються яскравим “стійким” кольором. Влада Ралко намагається через картини показати свої відчуття, думки щодо оточуючого її світу.

Влада Ралко. Всередині
Влада Ралко. Всередині

Микола Маценко

25

Микола Маценко – художник, який ніколи не забуває свого коріння. Він народився на Івано-Франківщині. Усі його роботи просякнуті народністю, спогадами дитинства. В основному Маценко робить килими і герби.

Митець стверджує, що завдяки гербам він самореалізовується, а килими – то його спогади з дитинства.

Микола Маценко. Ще не... (Ескіз Великого Герба)
Микола Маценко. Ще не… (Ескіз Великого Герба)

Олександр Войтович

27

Сашко Войтович – справжній знавець жіночої натури, недарма основна тема його робіт – жінка та її тіло.

Львівський митець неодноразово виставлявся не тільки на групових закордонних виставках, але також і на персональних. Зокрема, в Угорщині та декількох містах Іспанії.

А у 2009 році він відкрив власну галерею.

28
Олександр Войтович. Summer Time

Ігор Гусєв

29

Колись давно, ще на початку 90-х одеський художник, Ігор Гусєв, малював ілюстрації для журналів, знаки зодіаків та оголених дівчат.

Але із закінченням “важких” років, змінилась і творчість художника. Вона стала серйознішою і виваженішою. Наприклад, у 2013-му у галереї Dymchuk Gallery Гусєв представив свої картини із ретрообразами.

У 2012 році на лондонських торгах картина Ігоря Гусєва “Клуб 27. Емі” була продана за $19 500.

30
Ігор Гусєв. Симулятор сніжності. Внутрішній голос

 

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *